Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора
здрасти. аз см на 24...и мноого много рядко нося грим, защото съм с бяла кожа и ярки цветове- тъмни мигли , устни, вежди и като цяло не ми трябва- въреки, че наистина за специални случаи слагам сенки молив и спирала а и си ме мързи. но! понеже имам широки пори , козметичката ми ми каза да ползам пудра и фон дьо тен, тъй като те предпазвали от замърсяване кожата , както и от преждевременна поява на бръчки. ползвам слънцезащитен крем , когаот излизам, на биодерма . искам да попитам помагат ли наистина пудрата и фон дьо тена от замърсяване, студове и тн? защото все пак са химикали? бих започнала да си слагам, ако е полезно, но не бих се тормозила иначе, защото , с пори или без, кожата ми изглежда доста добре. но много ме е страх от появата на бръчки и съм готова да се мацам, ако трябва , не с пудра..ами.../айде да не уточнявам/ .

ако не помагат какво бихте приложили за предпазване на кожата от студове и замърсаяване. аз и бяла козметика много гледам да не ползвам- мия с лицето с мляко, трици, хуми , и си го мажа с разни домашни бъркочи.
Цитирай

Sofia

Никой не може да ме убеди, че пудра и фдт са полезни!
Да, лицето изглежда перфектно с качествени такива (и умело нанесени).
Да, няма да влиза мръсотия в порите, а ... химикали! Не зная кое вреди повече.
Със сигурност пудра и фдт изсушават кожата.
Аз предпочитам колд крем. Ползвама на децата Мустела-та за студ и вятър.
Цитирай

И аз се 4удя , но факт е 4е ако през зимата изляза без ФДТ кожата ми се напуква , капилярите стават видими , дори да съм сложила крем за студено време . Не мисля 4ак 4е са полезни , но съвременните ФДТ , не са по ^ пълни с химикали от боята за коса или крема за лице . Важно е и ка4еството на самият ФДТ . Наскоро 4етох , 4е има ФДТ , които предпазват и от смога в големите градове . Може да е рекламен трик , но тази индустрия е една от най ^пе4еливШите и нормално е да се развива .
Цитирай

London

Аз нося ФДТ всеки ден, но според мен не са полезни. Моята козметичка казва 4е запушват порите и пре4ат на кожата да диша. При мен съм забелязала 4е ФДТ благоприятства образуването на 4ерни то4ки например.
Цитирай

Burgas

Според мен предпазват, но не бих казала, че са полезни.
Обаче ако се ползват редовно, трябва да се полагат по- чести грижи за лицето- почистване, ексфолиране и т.н., за да се поддържа кожата в добро състояние.
Цитирай

Сф, Младост1

По-скоро създават бариера между мръсният въздух, атмосферните влияния и кожата на лицето. Wink
Може би, в този смисъл е "полезно". Wink
А пудрата, освен друго и съдържа талк, ествествена слънцезащитна бариера.
Аз лично гледам лицето ми винаги да е защитено. Освен, че излгежда и по-добре естетически.
Повечето фдт и пудри вече съдържат и SPF, което ги прави още по-препоръчителни. Wink Да не говорим за фдт-те с колаген, ретинол, и пр.
Вече има много възможности на пазара на декоративната козметика. Smile
Цитирай

Старата столица

По-скоро създават бариера между мръсният въздух, атмосферните влияния и кожата на лицето. Wink
Може би, в този смисъл е "полезно". Wink
Peace

Обаче ако се ползват редовно, трябва да се полагат по- чести грижи за лицето- почистване, ексфолиране и т.н., за да се поддържа кожата в добро състояние.
Peace
Цитирай

Mediterraneo

Спецификата на кожата ми е такава, че не понасям никакви пудри и фдт  Rolling Eyes И сигурно заради това не мога да си представя ежедневното им ползване  Confused
Цитирай
Искам да уточня, че моята кожа носи на всичко...никакви проблеми не ми правят ни при пудри ни при фдт-и . но!!! не бих ги носила, само от ей така. тоест бх се хабила да давам пари и губя време, само ако е полезно. защото като цяло винаги стои малко изкуствено - особено на дневна светлина. а за колд кремовете- те еквивалентни ли са по ефикасност на въпросните пудри и фон дьо тени?
звучат ми по приемливо някакси.
Цитирай

Все на втория етаж

Никой не може да ме убеди, че пудра и фдт са полезни!
Да, лицето изглежда перфектно с качествени такива (и умело нанесени).
Да, няма да влиза мръсотия в порите, а ... химикали! Не зная кое вреди повече.
Със сигурност пудра и фдт изсушават кожата.
Аз предпочитам колд крем. Ползвама на децата Мустела-та за студ и вятър.

Карен го написала точно както и аз го мисля. Peace
Цитирай

Младост-2

Твърдо за ФДТ през зимата,но маркови. Аз използвам KORFF.Задължително използвам почистваща маска,пак на KORFF EXTRA PURE
Цитирай

Paris

Смятам, че по-скоро предпазва отколкото вреди, именно защото създава един филтър, бариера, срещу всички мръсотии и най-вече вредни УВ лъчи. Тоза обаче задължително е последвано от едно идеално разгримиране вечер, за да може кожата да диша.
Цитирай

там от където съм

Пълно щастие няма,ако помага за едно вреди за друго.Той предпазва от студ и слънце,но самата кожа не диша и променя цвета си става по суха и бледа.И ако не се разгримираш добре или изобщо не го правиш,защото аз съм виждала и такива хора тогава вредата е 100%.Аз не нанасям всеки ден,само понякога когато преценя,че лицето ми има нужда да прикрия нещо!
Цитирай

В.Търново

И аз смятам,че фдт-а и пудрата предпазват кожата от атмосферните влияния/освен,че придават хубав и завършен вид на лицето Peace/;ако се избере подходящият цвят за твоето лице,изобщо не стои изкуствено,напротив WinkАз слагам фдт и не съм забелязала негативно отражение върху лицето ми-почиствам го много добре всяка вечер и нанасям подходящ крем PeaceДа не говорим,че вече продуктите на пазара имат UV защита,по-леки са като консистенция,позволяват на кожата да диша и т.н.
Цитирай

София, Гео Милев

Да и аз съм на мнение, че предпазват, доколкото се явяват бариера за праха и мръсотията, но да са полезни не ми се вярва. Според мен дехидратират значително кожата, а това е предпоставка за по-бързото й стареене.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора