Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Ние живеем на втория етаж в къщата на родителите на мъжа ми. В двора на къщата имаме гараж, в който девер ми и свекър ми се занимават с ремонт на спирачни системи и работят с феродо. Феродото съдържа азбест, а до колкото знам той е канцерогенен. Обикновено проветрявам сутрин преди да започнат работа, но лятото е отворено и през деня, освен това простирам дрехите на терасата и съм почти сигурна, че феродовия прах прониква навсякъде. Знаете ли доколко азбеста е канцерогенен или ако сте срещали информация в други сайтове ще съм ви благодарна да ми изпратите линкове. Знам, че не можем да предпазим децата си от всичко, но този въпрос не ми дава мира Crying or Very sad
Цитирай

може би проблема ти наистина не е за подценяване-имаш основания за притеснение ако сиситемно сте изложени на този прах-толкова ли е много той?
тук пише,че ако продължително време вдишваш такъв прах може да се разболееш от:
Силикатози

Силикатозите са професионални белодробни заболявания, причинени от вдишване на прахове, съдържащи несвободен силициев двуокис. Такива прахове са азбест, талк, каолин, слюда и други. Когато продължително време / обикновено над 15 години / се вдишва прах, съдържащ азбест, се развива азбестоза. От азбестоза са застрашени работници от азбесто-циментовата и азбесто-тъкачната промишленост, от каучоковата и бояджийската промишленост.

В резултат на дългогодишно вдишване на азбестов прах в белите дробове се разраства съединителна тъкан и дихателната функция постепенно се понижава. Отначало болните се оплакват от тежест и задух при усилие. По-късно се появява кашлица и болка в гръдния кош. Нерядко кашлицата се съпровожда с отделяне на жилави белезникави храчки. Наблюдават се и тежки усложнения /развитие на бронхобелодробен и плеврален рак, туберкулоза, дихателна и сърдечна недостатъчност/. Обаче при навременно отстраняване на лицето от професионалната среда се установява спиране на развитието на болестния процес
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.