Пак за липсата на апетит...

  • 616
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 275
Става въпрос за 2 годишен злоядец Sad
..изчела съм доста теми .....
навремето си спомням че сестра ми преди повече от 20 г. пиеше някакъв "горчив сироп" за апетит та се чудя сега какво мога да предложа Sad, витамини не помагат... ако има как ще яде само плодови млека. В яслата яде, а в къщи - не... отчаяна съм

# 1
  • Мнения: 2 757
Отврат е ама самата аз се боря с този проблем засега безуспешно, така че едва ли ще ти помогна със съвет. Нашия не ходи на ясла така че никога не яде - плодове, зеленчуци, месо - не. По 5 пъти на ден му беля ябълки белким лапне един залък. Случва се веднъж на няколко дена и на това се радвам. И до тук - друго не ще, само овесения ядки, корн флейкс, хляб, бисквити -  от това живее. Най ме дразни, че за мъжът ми това не е проблем - щом не иска значи не е гладен. Той му дава само сух хляб. Закуска специално за него никога няма да приготви, дава му от негожите фили - за него си прави човека, а за детето - няма нужда. Чудя се кога ще го накажа него самия да кара само на хляб и вода. Само на мен ми пука за това дете, всички му се радват ама никой не би направил нищо специално за него, дори собственият му баща. Много е гадно, не знам дали всички мъже са така. Но тук мен ме изкарват лудата, че съм се загрижила за сина си. Казва ми се всички деца са такива и колкото и да мелям, че обръщам специално внимание на другите деца и изобщо не са такива, получавам само насмешки.  #2gunfire

# 2
  • София
  • Мнения: 8 275
ох и една приятелка днес ме успокояваше че иамло деца дето само на Зрънчо живеят но аз не мога да съм спокойна

# 3
  • Мнения: 2 220
Само на мен ми пука за това дете, всички му се радват ама никой не би направил нищо специално за него, дори собственият му баща. Много е гадно, не знам дали всички мъже са така. Но тук мен ме изкарват лудата, че съм се загрижила за сина си. Казва ми се всички деца са такива и колкото и да мелям, че обръщам специално внимание на другите деца и изобщо не са такива, получавам само насмешки.  #2gunfire

Ох, мила, не са всички мъже така... Знам какво ти е, и моят син е злояд и направо откачам като дойде време за ядене. Но с мъжа ми сме на едно мнение за храненето му, не че това помага по някакъв начин... Давам в момента Мултисаностол, но грам не помага, поне са витаминчета, все файда. Лекарката постоянно настоява за Перитола - той наистина повишава апетита, но за сметка на много други негативи, и категорично съм се отказала от него. Все се надявам да е епериод, който ще отмине...

# 4
  • Мнения: 1 680
Имали сме такива моменти. Слагам на масата каквото се сетя, филийки с масло, манджа, бисквити-обикновени, кисело мляко, банани  и др.неща под ръка. Обикновено когато огладееше сам идваше и си вземаше от масата. Не съм го насилвала. Нормално е понякога да не им се яде. Ноо ако си го научила на плодови млекца лошо, трябва да го отучиш. Да си твърда и да не  даваш. Давай му възможност да избира измежду полезни и питателни храни. Успех   bouquet

# 5
Моето диване миналото лято не ядеше, това лято - пак и сега пак!
От начало мислех че е от времето, но не е.
Започнах да копувам и аз плодови млекца, но само два-три дена им се радва, сега и тях не иска.
Масата е натрупана с какво ли не и половинката се сърди че е разхвърляно, ама поне минава и хапва по нещо. опитах се да му организирам отделни хранения, но лошия навик от времето прекарано при баба му остана и сега ще изчакам известно време и пак ще търся начин да го прилъжа да седне и да се нахрани а не само да хапва по някоя и друга хапка в движение.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 345

 Лекарката постоянно настоява за Перитола - той наистина повишава апетита, но за сметка на много други негативи, и категорично съм се отказала от него. Все се надявам да е епериод, който ще отмине...
[/quote]

За какви негативи става въпрос ние пихме перитол за около месец на хапчета след като ги спрях той си ядеше и до ден днешен си хапва доста добре.Ние стигахме и до болницата и със сонда сме се хранили та нямах избор друго не помогна. При нас освен предизвикването на апетит не видях нищо друго негативно. Другото което ни дейстна добре не като перитола но пак действа за разлика от всички витамини които сме изпили е АПЕТОН съвсем обикновен сироп не е новост но добре засилва апетита и си е точно за това +витамините де  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 455
Отврат е ама самата аз се боря с този проблем засега безуспешно, така че едва ли ще ти помогна със съвет. Нашия не ходи на ясла така че никога не яде - плодове, зеленчуци, месо - не. По 5 пъти на ден му беля ябълки белким лапне един залък. Случва се веднъж на няколко дена и на това се радвам. И до тук - друго не ще, само овесения ядки, корн флейкс, хляб, бисквити -  от това живее. Най ме дразни, че за мъжът ми това не е проблем - щом не иска значи не е гладен. Той му дава само сух хляб. Закуска специално за него никога няма да приготви, дава му от негожите фили - за него си прави човека, а за детето - няма нужда. Чудя се кога ще го накажа него самия да кара само на хляб и вода. Само на мен ми пука за това дете, всички му се радват ама никой не би направил нищо специално за него, дори собственият му баща. Много е гадно, не знам дали всички мъже са така. Но тук мен ме изкарват лудата, че съм се загрижила за сина си. Казва ми се всички деца са такива и колкото и да мелям, че обръщам специално внимание на другите деца и изобщо не са такива, получавам само насмешки.  #2gunfire
  И ние за съжаление имаме същия проблем.Детето ми ходи на ясла,но миналата седмица остана в къщи и не е ял почти нищо.Слагам супи и манджа,хапва една лъжичка и повече не иска.Задоволява се от две-три солетки.Единствено вечер му давам адаптирано мляко и до сега си го търси.А мъжа ми като му отчупи хляб и полудявам.От известно време започнах да купувам шунка и това ни е обяда.

# 8
  • Мнения: 525
Моята единствена тактика е да седнем на масата с едно чудо храни и напитки и да я заплесна с някой разказ или приказка. Тогава хапва, но ние имаме друг проблем - забравя да дъвча, понякога държи един залък в устата си по половин час и аз постоянно напомням че все пак трябва да го здъвче. Не е мързелива, точно обратното, но ето че се инати. В детската градина ми казаха също че бавно се храни.
Абе да са живи и здрави

# 9
  • Мнения: 15 165
Аз приложих следния подход. Закуска - ял не ял, прибирам. 10ч. предлагам плод или зеленчук - не  насилвам, не се моля. Обяд, сл. закуска, вечеря - също. Горе -долу на тази възраст знаех какво харесват и какво не и се съобразявах. Около петата година нещата се нормализираха, но има дни, в които се чудя от какво живеят и дни, в които къде го слагат.
Ако се тревожиш и се мъчиш да му "угодиш" само и само да хапне нещо става по зле. При положение, че детето расте нормално, жизнено е и няма някаква причина нямаш основание за тревога.
Знам, че е трудно, защото съм го изживяла двойно, давала съм шоколад, когато са били на 10м. само и само да съм сигурна, че са хапнали нещо, но всичко си идва на мястото с времето.

# 10
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
В този отбор може да се включим всички родители , моята е абсолютно същата ,нищо не яде  и дори като пресен пример ще ви посоча снощната вечря -НИЩО. Имах леща неиска да яде ,филия не абе кара като растенията на фотосинтеза

# 11
  • Мнения: 189
Ох, и ние сме в тази група. От понеделник малката е на ясли и там не е хапнала нито една лъжица. Лелите казват, че са опитали по различни начини, но не са успели. Вчера й сложих в торбичката пържена филийка и като я взех видях че е изяла едва половината. Но като се прибере в къщи......, да не ви казвам какво ядене пада. Та в този ред на мисли, смятам, че децата не трябва да се "насилват", за да ядат.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 70
И ние имаме проблем с апетита от доста време, да не кажа от раждането насам. Единици са случаите, в които е изяждала цяло бурканче пюре. Цяло лято карахме на сокове, солети, краставици, банани и Зрънчо. Пиеше по половин - един литър сок на ден - обикновено и разреждах полодовото пюре с малко вода за да има разнообразие и вечер и сутрин си пиеше полуадаптираното мляко. Сега сме само на чай - не иска нито вода, нито сок - пак по 700 - 800 мл на ден и хапва салата: млечна, домати и краставици, от време на време малко кашкавал, супа, солети, хляб, кисело мляко, ябълка и банан. Пихме Апетон - ефект не забелязах, сега пием Киди - дано да има резултат. Старая се да не я насилвам за храненето и и оставям сама да избира какво да си вземе, но понякога не ми издържат нервите и и се карам , а после плача. Успокоявам се само с това, че е щура и игрива за двама и расте нормално. Все някой ден ще прояде

# 13
  • София
  • Мнения: 4 866
няма здраво дете, което да се остави да умре от глад при наличие на храна.

дайте на децата си правото да бъдат или да не бъдат гладни. на вас всеки път ли ви се яде едно и също количество по едно и също време?

Общи условия

Активация на акаунт