рецепта с пилешко лесна,бърза и вкусна

  • 5 500
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте мами.Днес мойта мама направи мн вкусно ядене и реших да ви кажа рецетата и вие да се насладите.
Продукти:
3-4 гл.кромит лук
1 майонеза
1 буркан гъби
700-800 гр.пилешко филе
100 гр.кашкавал

начин на приготвяне:
Лъкът се нарязва на полумесеци,гъбите на филиики,а пилешкото на жулиени.Реди се ред лук,ред гъби,ред месо и пак докато не свършат продуктите.Намазва се отгоре с майонезата и се пече 40 мин на 220 градуса.След това се поръсва с настъргания кашкавал и се запича още мъничко.

ето ви да видите колко вкусно изглежда сигурна съм че ще си оближете пръстите и много ще ви хареса   chef
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1560388

# 1
  • Мнения: 25 447
Да, много вкусно изглежда!  Grinning

# 2
  • Smallville
  • Мнения: 994
Много е вкусно,правила съм подобно,само заменям майонезата със заквасена сметана

# 3
  • Мнения: 2 936
много вкусно изглежда  Peace

а в какъв съд го приготвяш?така с майонеза дали няма да е много тежко..?

# 4
  • Мнения: 3 360
Вкусно изглежда-ще го пробвам!  chefИ без това основно пилешко месо хапваме Laughing

# 5
много вкусно изглежда  Peace

а в какъв съд го приготвяш?така с майонеза дали няма да е много тежко..?

В тефлонова тавичка или съд от йена.Не е тежко с майонеза защото няма никаква друга мазнина,а пилешкото филе е достатъчно сухо и поема и става сочно.

И мама е правила със заквасена сметана,но това е друга рецепта и вкуса е друг.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 576
Много е вкусно,правила съм подобно,само заменям майонезата със заквасена сметана
А сметанката голяма или малка е?

# 7
  • Мнения: 3 388
Много е вкусно,правила съм подобно,само заменям майонезата със заквасена сметана

и аз така  Peace  Много обичам да готвя със сметанка   chef

# 8
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Много е вкусно,правила съм подобно,само заменям майонезата със заквасена сметана
А сметанката голяма или малка е?
Голяма.  Peace

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Отива в рецепти за изпробване!  Peace

# 10
  • Мнения: 565
И на мен много добре ми звучи тази рецепта.    bouquet
Аз правя така: на дъното на тавичката се нареждат пилешкото филе, отгоре гъби и накрая тънко нарязани на колелца картофи. Залива се с една кофичка сметана смесена с малко майонеза и се пече. Няма нужда да се прибавя вода или друга мазнина.

# 11
  • Мнения: 4 451
М-м-м, звучи много вкусно! Ще изпробвам и аз.

# 12
  • Мнения: 1 448
Утре май ще сме на тази вкуснотия   chef

# 13
  • Мнения: 14 471
т. нар. пиле по аржентински. в оригиналната рецепта няма гъби но и с гъби пак е   newsm10

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Миналата година с тази рецепта спечелих една от трите награди (безплатен годишен абонамент) в конкурса на сп.Меню, за оригинална лятна рецепта (не, че рецептата е от най-летните).

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42355.0

Рецептата е много вкусна и лесна.

Общи условия

Активация на акаунт