Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, в петък детенцето ми навърши месец и бяхме на консултация, на която педиатърката ми каза да започвам постепенно да давам прясно изцеден сок-аз бях решила да започна захранванета след навършени 3 месеца, казах и го и донякъде тя ме подкрепи, но в същото време повечето хора около мен ме нападнаха, че лишавам детето си от ценни виамини, които чрез АМ не може да си набави. Какво ще ми посъветвате? Rolling Eyes
Цитирай

Sofia

Ми какво да ти кажа всеки си решава сам.Ние на 2м и половина дадохме за първи път сок, но имах и проблем с акото и затова бързах.Ти ще си прецениш най добре както си чувстваш
Цитирай

Аз дадох сок едва сега, като навърши 7 месеца.До 5,5 месеца беше само на кърма, половин месец още на АМ и чак тогава захраних.До 6 месеца детето няма нужда от нищо друго, освен кърма/АМ!
Цитирай

Германия

Да слушаш сърцето си и да не даваш сок!
Освен това може да прочетеш и в Библиотеката, защо сока не е полезен и необходим, доста е изписано! На тази възраст- само кърма или АМ, другите неща да почакат- поне до навършени 4 месеца! За къде да бързаш? После цял живот ще пие сокчета, ще яде яйца, месо, зеленчуци, плодове и сладки неща....
И не слушай какво ти казват бабите  Laughing Аз също съм от малък град- Смолян и знам какво е- всички ме гледаха в началото като изкопаемо, защото до 6 месец само го кърмих! Обаче на мен не ми пукаше и казвах, че детето си е мое и ще си го гледам както аз мисля за добре!  Laughing

Цитирай

Белгия/София

Здравей, мила Мери,
ранното захранване, в това число и даването на сок преди 4 навършени месеца, е доста вече остаряла руска експериментална схема. Доказано грешна и несупешна, отдавна прекратена в самата Русия, никога несъществувала в Европа и, за съжаление, все още съществуваща у нас, у остарели (морално) и неинтересуващи се от актуалното педиатри. До 4 (и още по-добре 6) навършени месеци бебето няма нужда от нищо друго совен от кърма (АМ). Органисъмт му преди този период не е в състояние да преработва и усвоява нещо по-различно от кърма (АМ). Вслушай се в сърцето си и поне до 4 месеца не предлагай нио повече на мъничето ти - то няма нужда от тях, не може да ги усвои и само ще му докараш колики, стомашни проблеми и/или алергии.
Цитирай

София

Моят съвет е да не даваш сок.
Изчакай поне до навършване на 4 месечна възраст и тогава захрани-с каша или пюре-каквото прецениш, но не и със сок.
Аз дадох сок на 2,5 месеца и, слава Богу, бебето ми нямаше никакви проблеми. Но определено го отчитам като грешка.
« Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 09:32 от Vivi »
Цитирай

Старата столица

Здравей, мила Мери,
ранното захранване, в това число и даването на сок преди 4 навършени месеца, е доста вече остаряла руска експериментална схема. Доказано грешна и несупешна, отдавна прекратена в самата Русия, никога несъществувала в Европа и, за съжаление, все още съществуваща у нас, у остарели (морално) и неинтересуващи се от актуалното педиатри. До 4 (и още по-добре 6) навършени месеци бебето няма нужда от нищо друго совен от кърма (АМ). Органисъмт му преди този период не е в състояние да преработва и усвоява нещо по-различно от кърма (АМ). Вслушай се в сърцето си и поне до 4 месеца не предлагай нио повече на мъничето ти - то няма нужда от тях, не може да ги усвои и само ще му докараш колики, стомашни проблеми и/или алергии.
Подкрепям напълно Блонди! Peace
Цитирай

Burgas

Аз дадох сок, след третия месец. Много вие е рано и захранвай както смяташ ти, а не както ти кажат хората
Цитирай

София

Много е рано за сок. На тази възраст детето има нужда само от мляко. Аз лично бих изчакала със захранването поне до 4 месец и бих започнала с оризова каша!
Цитирай

Нашата педиатърка също препоръча захранване след края на първия месец.Но аз му давах два дни и спрях. Сега пак започнах да му давам по малко сокче, но сме на почти 3 месеца . Иначе като бяхме последния път на консултация, говорих с другите майки- всички дават сокчета от края на първия месец. Според мен това е прекалено рано.
Цитирай

Варна/София

Много е рано за сок. На тази възраст детето има нужда само от мляко. Аз лично бих изчакала със захранването поне до 4 месец и бих започнала с оризова каша!
Подкрепям newsm10! Да не говорим ,че от ябълките се прави оцет, а педиатрите препоръчват да се започва именно с такъв сок Twisted Evil
(жалко ,че аз не ги знаех тези нещта по-рано.Само си изтормозих детето с тези сокове Embarassed)
Цитирай

София

И аз те съветвам да не даваш сок,най-добре до шестия месец Naughty
Нищо не губи бебчето от гледна точка на ценни витамини  ,а и му спестяваш неразположението от стържещото стомахче,неусъвършенствано да преработва друго,освен кърма/АМ Peace
п.п. по този въпрос с нашия педиатър сме единодушни
Цитирай

Sofia

И моят съвет е да не даваш сок. Аз сок дадох някъде към 7мия месец и то силно разреден с вода.
А тия педиатри кога ще прочетат за новостите в професията им ooooh!
Цитирай

София - Бояна

По препоръка на педиатъра,започнах да давам сок от ябълка към 3 месец,за което сега горчиво съжалявам.Прави са всички майки,които те съветват да не даваш поне до 6 м.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.