Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Става дума за това - какво нещо вие заимствахте от родата на мъжа си и какво мъжът ви - от вашата рода? Аз напр. докато не дойда тук не знаех,че мусаката може да се яде с кисело мляко. В нашият край това го няма! И ето днес мама бе направила мусака - аз я ядох с кисело мляко,а мама - без! Друго какво - мъж ми започна да налага киселото зеле  както моите родители го правят,а не както в тукашния край! И тъй като тук в Благоевград често се среща специфичен диалект - моя мъж започна да говори по добрички,а не аз по благоевградски! За сега това са нещата, сигурно има и други неща,които сме си разменили взаимно,но сега не се сещам!

Вие сте на ход!
Цитирай

София

Пълнените чушки никога не сме ги яли с кисело мляко у нас , а сега у тях си ги хапвам с кисело мляко.
Има една супа с чорбата от киселото зеле и свински месца - много е вкусна, но не я бях яла преди да се оженя за мъжа ми.

Те какво взаимстваха от нас - научихме ги на хубави панировки и да слагат прясно мляко в пилешката супа.

Друго като се сетя newsm78
Цитирай

Големи инати сме  Crazy след толкова години, всеки си продължава по неговия начин, нищо не възприемаме от другия  Stop сещам се за сарми с кисело мляко  Sick и качамак с масло и сирене (който в моя край се яде с прясно мляко и захар 35)
Цитирай

в ябълковата градина

Аз се научих да ям мариновани риби и миди и всякакви такива. Той - не знам.
Цитирай

някьде

открадна ми- сърцето, откраднах му- неговото Love
Цитирай

Sofia

Големи инати сме  Crazy след толкова години, всеки си продължава по неговия начин, нищо не възприемаме от другия  Stop сещам се за сарми с кисело мляко  Sick и качамак с масло и сирене (който в моя край се яде с прясно мляко и захар 35)
И ние сме така по въпроса с яденето. Той редовно ми се присмива, че ям макарони със сирене и захар или пиле с ориз и кис. мляко, аз на него за мусаката с кис. мляко  Sick
Цитирай

София

Има една супа с чорбата от киселото зеле и свински месца - много е вкусна, но не я бях яла преди да се оженя за мъжа ми.

Е тая чорба и аз я обожавам.
По темата: Научих го да яде черен хайвер, синьо сирене, зелен фасул, грах.
А той мене  newsm78- май няма такова нещо.
Цитирай

Ей това с киселото мляко ми е интересно! Преди слагах мляко в супата само,а сега май на повечето манджи. А той и до ден днешен ми се чуди,че слагам мляко в супата... И децата я ядат с кисело мляко!

Ще опитам качамак с прясно мляко и захар,а такава чорба със зеле и месо не бях чувала!
Цитирай

на село

Ами научих свекърва ми да прави сърмите с лозов лист,
а дъщеря ми/голямата/  понеже много обичаше в Добрич когато си отидем и дядо й да направи макарони със сирене и запръжка, вече кара баба си само така да ги приготвя,
та и това се научиха / те ядяха варените макарони само със захар/.

На първо четене за това се сещам, но не ми идва нищо, което да съм възприела от тях  newsm78, ако се сетя ще допълвам.
Цитирай

макарони със сирене и запръжка,

Патент на добричкият край е това, да знаете!!!! И моите така ги обичат,но аз като непочитател на запръжката - не ги правя така!
Цитирай

Старата столица

Големи инати сме  Crazy след толкова години, всеки си продължава по неговия начин, нищо не възприемаме от другия
Цитирай

Ние нямаме кой знае какви различия,може би защото не сме от различни краища на България.Не се сещам за фрапиращи различия,които да можем да "откраднем" един от друг.
Цитирай

Бургас

макарони със сирене и запръжка,

Патент на добричкият край е това, да знаете!!!! И моите така ги обичат,но аз като непочитател на запръжката - не ги правя така!
Ааааа, не е на Добричкия край Naughty само-и в нашия ги ядем със запръжка; мъжо не можа да свикне. Той ги яде със захар и сирене Sick
По въпроса - и двамата сме родени в Бургас, ама той е от Странджанския край, аз не. Научих се да ям диво, големи сърми /ние ги правим колкото за една хапка/, етърник, научих се да правя зелник /много не го ям, само ако е със спанак/, сигурно има и още newsm78
Той се научи да яде пълнени чушки с кайма, лозови сърмички, кисели краставички /те правят мариновани/, шкембе чорба с прясно мляко /те не застройват никакви супи/, супа от свински крачета /те ги ядат само за мезе/. Това се сещам на първо четене Laughing
« Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 11:03 от Goldie »
Цитирай

на върха

Ами от към храна, той въведе варена тиква в прясно мляко и доматена каша с цяло яйце:) Аз въведах всичко останало Mr. Green В общи линии нямаме почти никакви различия по отношение на вкусовете.
Цитирай

Нито той от мен, нито аз от него. Всеки си държи на навиците, особено що се отнася за хапване. Той е много консервативен, пък аз съм по експериментите и сама си ги ям.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора