Фотография с елементи на Фотошоп

  • 32 611
  • 412
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 769


Малко се повтарям – този въпрос е често задаван
Dindin ме изпревари – този линк е много подходящ за начало

Също ти препоръчвам ‘Как се правят хубавите снимки’ на National Geographic – може да я свалиш от тук, сканирана pdf – има я и по книжарниците (25лв) http://store3.data.bg/donkristof/ - файла се казва National Geographic Photography Secret BG.pdf

Слави, Книгите на National Geographic са невероятни! Ние имаме няколко вкъщи и си ги разгледжам от време на време. Едната е колекция - класика, нещо от рода на National Geographic през годините беше..

Luluto, аз от край време се каня да изкарам един курс. Във Варна се провеждат 3-4 пъти годишно. Живот и здраве януари се записвам при Ангел Ненов! Дано не се случи нещо непредвидимо. Скоро се надявам и да си вземем Канон 400Д, но изчаквам малко..
Междувременно щракам с Canon PowerShot G2, но нямам нещо стойностно, с което да се похваля..

# 76
  • Мнения: 11 307
Трислон, нещо ми натежава пейката. А кучо е страхотен. Поне на мен ефекта от тъжния поглед на кучето се губи от пейката.
Ако можеш да я замениш само с шума (есенни листа)?

# 77
  • Мнения: 6 472
Предполагам че е въпрос на лично виждане, защото на мен пейката ми харесва newsm78 Изтеглих снимката и я махнах да видя как ще изглежда, но някак си ми пустееше кадъра и определено му листваше и още някакъв елемент. Пък и така създава естествена рамка в снимката Rolling Eyes

Dindin, много уважавам цялата G серия на Канон. Много сполучливи апаратчета са.

# 78
  • Мнения: 2 242
Slavi , може ли да изплагиятствам идеята за семейното албумче Embarassed
Само ако ни дадеш възможност и ние да се полюбуваме  Whistling
 обади за този курс повечко   Peace– отдавна искам да ходя на фото-курс, но няма на кой да оставям Зорито.

Да питам и нещо не много по темата – пишете ми на ЛС, ако ще я разводним. Та скоро ни се очертава пътуване в Гръцко и съм се наточила за голямо щракане. Дайте сайт на който мога да си качвам снимките и в чужбина (мисля да точа апарата в някой интернет клуб). По принцип снимам огромно количество и пътуваме с лаптопа, но сега няма да го мъкна.

Trislon кефи!!! Много хубав момент си хванала, браво! Според мен кадъра е силен точно с пейката – и как се е сгушил под нея Wink

# 79
  • Мнения: 6 472
Slavi, ако снимките са ти до 4 мб, фотозоната на фото форума е добра. Във фото.бг също можеш да качваш снимки в оригинален размер без компресия.

Курса го карах преди около 3 седмици. Продължителността е две седмици всеки ден без събота и неделя от 6 до 9. Водят го Бони и Жоро от фото форума. Има много практика и много добре обясняват.
Има и втора част, която се води за напреднали, но за нея все още не съм успяла да се вредя. Предполагам, че сега в края на ноември ще има пак. Него го води проф. Абаджиев.
Цената и на двата модула е по 160 лв.
В общи линии нещата ги бях чела предварително на теория, но много ми помогна обсъждането на работите на курсистите. Аз имах известни проблеми с кадрирането (оставях много място отгоре и забивах обекта почти в средата) и точно тези коментари ми помогнаха да си видя грешките. Искаше ми се да е застъпена повече обработката във ФШ, но за съжалени това се коментира само единият ден и както се сещате съвсем схематично се нахвърляха нещата Sad

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 14:45 от Luluto

# 80
  • Мнения: 1 258

Ей сега го видях.Вече е ранен и едвам ходи. Cry

# 81
  • Мнения: 11 307
Той бездомен ли е?

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 09:05 от Вечерница

# 82
  • Мнения: 5 539
Лилита, горещо ти препоръчвам и курса който се организира ежемесечно от ФФ Grinning

Де да ми беше по-наблизо...
Засега ще наблегна на теорията.
А за този курс иска ли се да имаш професионален фотоапарат?

# 83
# 84
  • Мнения: 948
Аз съм мно-о-о-о-го ранен стадии любител, та скоро няма да покажа нищо, ама да ви дам два любими сайта, на моите приятели Джоди и Зарата (той е българин), дето са ми любимата фотографска двойка  Simple Smile Тя снима за Ню Йорк Таймс, и двамата снимат за Бостън Глоуб.

http://www.jodihilton.com/
http://www.zarafoto.com/

# 85
  • Мнения: 2 242
Аз съм мно-о-о-о-го ранен стадии любител, та скоро няма да покажа нищо
хич не се дърпай  Naughty Mr. Green я ни виж какви срамежливи моми сме се сбрали  Flutter тъкмо една партия сме  Wink давай давай да се порадваме и на твои снимки Hug

благодаря за линковете   bouquet- ще си осмисля следобеда Mr. Green (Зори се скъса да нанка... то в това време Wink)

благодаря и на Лулу за отговорите   bouquet - сега ще разгледам тези сайтове

# 86
  • Мнения: 1 258

Харесва ми много.Като че ли контурите на тялото от ляво са се размили,стои неестествено и това привлича погледа.

# 87
# 88
  • Мнения: 286
малко аматьорски снимки от мен!

# 89
  • Мнения: 1 084
А аз се записвам, за да следя темата Simple Smile)) като един пълен аматьор Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт