Имам проблем- синът ми заспива много късно вечер

  • 7 775
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 888
Моето мнение е,че на тази възраст децата най- късно трябва да си лягат в 9 и 30 ч. Мисля, че всичко е въпрос на навик-не ми се струва редно да оставиш детето само да решава кога да спи, а да му покажеш,че режим трябва да има и то просто свиква с него. Ето го нашия режим: сутрин ставане в 7ч. (тя ходи на ясла); следобед спане в 13ч. (невисимо дали е на ясла или вкъщи лягането е в 13ч.-13 и 30ч.)Спи до към 15 и 30 - 16ч. Вечер през семдицата си ляга в 20.00  и спи до 7ч.В събота и неделя сутрин я оставям да си се излежава до когато иска(тя  винаги идва като се събуди в нашата спалня и тримата си лежим);вечер я оставям (ако не й се спи) до 22ч най-много. Свикнала е с този режи и само като пусна музиката в нейната стая тя вече си знае,че трябва да легне.

# 16
  • София
  • Мнения: 771
Детето ти  се е нагодило към твоя режим, става късно (за мен 9.30 е много късно за дете) и съответно ляга късно. Едното зависи от другото и няма начин да го накараш да става късно, пък да легне рано. Ти трябва да избереш дали да ставате сутрин по-рано и режимът постепенно да се измести към по-ранно заспиване или да си остане по старо му. При моя син трябва да минат най-малко 5 часа след събуждането за да заспи отново. Някак си не виждам, ако детето ти е станало в 18-19 часа, как може да му се доспи в 22.

# 17
  • Мнения: 2 757
Детето ти  се е нагодило към твоя режим, става късно (за мен 9.30 е много късно за дете) и съответно ляга късно. Едното зависи от другото и няма начин да го накараш да става късно, пък да легне рано. Ти трябва да избереш дали да ставате сутрин по-рано и режимът постепенно да се измести към по-ранно заспиване или да си остане по старо му. При моя син трябва да минат най-малко 5 часа след събуждането за да заспи отново. Някак си не виждам, ако детето ти е станало в 18-19 часа, как може да му се доспи в 22.

Съгласна съм. Ами вие спите по едно и също време, това е идеален вариант, къде ти е проблема? Майката трябва да нагоди доколкото е възможно режина на детето със своя, защото и тя е човек и има нужда да спи най-малкото. Представи си как ще се чувстваш ако детето ти ляга в 21 часа и сутрин става 7 примерно. Ми ти ще си ходиш все недоспала. Разбирам, че нямаш време за себе си и предпочиташ да си ляга по-рано поради тази причина. Но единственото решение на проблема е някой да се грижи за детето докато ти си релаксираш. До този извод съм стигнала от личен опит. Въпреки, че моето дете е залепено за мен и не признава никой. Откачам ама.... кво да се прави.... Sick

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Всичко ще си дойде на мястото, когато (ако планирате) тръгне на градина.
Ще се наложи да ставате рано и ще започнете да лягате по-рано.

# 19
  • Мнения: 125
I az присъединявам към мнението на повечето мами,че трябва да го будиШ по рано.Не е нормално 2 годиШно дете да си ляга в 24.00ч. #Crazy.Като става по рано ,Ще се умори, и към обяд (а не следобяд) Ще му се доспива в по нормално време.Мисля че не бива да го оставяШ да спи повече от 2 ч. на обяд.Ако трябва го буди пак.Рано или късно Ще свикне на такъв режим.Пробвай.
 Моите и двамата са си в леглата най-късно в 20,30ч. Съzдала съм им режим,който е добър zа тях,а така остава време и zа нас с мъжа ми.И остава време zа отдих.
 честно каzано не съм си поспивала до късно от 5 години Rolling EyesТ`ва е положението Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 268
Дъщеря ми си ляга към 11 часа.Става 9 без нещо,закусва и 10 без нещо е на градина.От там аз отивам на работа,просто такова е работното ми време.Не мисля,че трябва да ставаме по-рано,защото не е нужно.Като тръгне на училище,ще е друго,но до тогава защо да не си поспива повече.Сега й се е паднало, а и на мен де.След 12 часа вече е наистина прекалено късно както лягането,така и ставането,но всеки си знае най-добре.

# 21
  • Мнения: 953
Пробвай ако не го слагаш да спи следобед до колко часа ще издържи и така ще можеш евентуално да го приспиш по навреме.
Моята дъщеря спи в събота и неделя до 9 9.30 часа и не я слагам да спи на обяд и си заспива към 22 часа.

# 22
  • Мнения: 1 615
Чувала съм за много деца с такъв режим и той най-често е обусловен от факта, че родителите така обичат да си лягат и стават, т.е. детето се е адаптирало към техния ритъм,  а и тях в известна степен така ги устройва. Това едва ли е проблем, докато детето си е вкъщи. Но когато тръгне на градина / училище, според мен, нещата ще се регулират от самосебе си.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въпрос на навици. Рая става към 7-7,30 (без да смятам, че е рано Laughing). След обяд спи около 2 часа и вечер заспива към 22-22,30 ч. Мен ме устройва идеално (щото съм на работа от 9 до 18 ч.)

# 24
  • Мнения: 491
И моя син заспива около полунощ. Сутрин го събуждаме в 7.30 за ясла. Следобед спи в яслата по техния режим. Еми не му се спи вечер. И към 9 ч. съм го слагала, преди 11.30 не заспива. И аз се притеснявам за нервната му система. Според всички книги спи малко. Така че Бубе, разбирам притесненията ти. Ама рецепта нямам.

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Прави ми впечатление, че чужбинските майки са много по- дисциплинирани родители от нас  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 236
Ще се опитам да ти помогна с малко
информация, която е медицински "проверена".
От 2 до 4 г. възраст децата обикновено имат нужда от 12-14
часа сън, като в почечето случаи е в разпределение 1-2 часа дневен
и 11-12 часа нощен сън. Дневния съм при повечето деца вече е само веднъж на ден.
Това на практика означава, че ако искаш сина ти да продължава да спи
до 9.30 няма как да го слагаш по-рано в леглото.
Имаш две възможности
- да го приучиш да ляга в нормално време - към 9 и да спи до към 7 сутрин,
като следобедния сън се състои между 14 и 16 часа примерно (така ще имаш повече
лично време вечер, но трябва да ставаш по-раничко)
- да продължиш с така установения режим ако те устройва да спиш повечко

Бих ти разказала повече за приучаване към нов режим ако ти е интересно  Wink

# 27
  • Мнения: 491
Nadine,  на мен ми е интересно. Много гузна се чувствам, а не мога да се справя.

# 28
  • Мнения: 583
спокойно! и ние бяхме така докато не тръгнахме на ясла! лягахме след дванайсет и заспивахме в един, което ме влудяваше понякога, защото адски ми се спеше Crazy. сутрин спи до 10-10.30. аз честно казано се опитвах доста време да я слагам към 9.30-10 вечер да заспи и тя се проспи за един час , буди се, а после заспиване в 2.30 през нощта. бързо се отказах, но сега в 10 сме в леглото и до 10.30 е заспала! Peace

# 29
  • Мнения: 2 757
Ще се опитам да ти помогна с малко
информация, която е медицински "проверена".
От 2 до 4 г. възраст децата обикновено имат нужда от 12-14
часа сън, като в почечето случаи е в разпределение 1-2 часа дневен
и 11-12 часа нощен сън.

Това явно го писал човек, чието дете спи по толкова и си мисли, че всички така трябва да правят.
Моят син от преди годинка спи по 11-12 часа и си му стига. Познавам и други такива. Нуждите на децата са различни.
Според мен индикация за наличен проблем или предпоставка за такъв може да бъде спане по малко от 10 часа и то в продължение на дълъг период от време или изобщо като правило.

Общи условия

Активация на акаунт