Да попитам за кървене и още някои неща.....

  • 1 806
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте героини Laughing,
Бих искал да ви сподел някои неща и разбира се да помоля за мнението ви!
Щте гледам да съм кратка,за да не ви отегча,но поне ще е наведнъж Mr. Green

Бременна съм в 14 г.с/утре приятелка ще ми сложи лентичка,че при мен не става/,миналата събота/13 г.с./ бях на преглед и всичко беше ок!Едното бебе беше 69мм и оотговаряше на 13 г.с. а другото 81 мм и на 14 г.с./прегледите стават с вагинален ехограф/.Док.каза,че нямало нищо притеснително/дано е така/.
На следващия ден  прокървих/не беше силно/ без болки и естествено полудяхме с мъжът ми.Док.каза да му се обадя,ако се усили и да си стоя вкъщи.Каза,цхе било нормално/едва ли би ми казал,че може да е фатално,макар да знам това/ Sad,попитаме кога съм правила последно секс/предишния ден/и че това също е вероятна причина.Във вторник кървенето спря и бе слабо през цялото време,имах час за след 2 седмици,но в четвъртък не издържах и отидох на преглед,тъй като психясах и благодарение на родителите,които ми обясняваха за лежане за задържане,лекарства,контракции,скъсена шийка и т. н. а на мен просто така ми се казва да си почивам:x.
На прегледа всичко беше ок/радост голяма/,за първи път ме прегледа гинекологично/с онази човка/ и с ръце,а  гледайки ме на вагиналния каза,че шийката била затворена/виждало се..../ и слушахме сърчицата им през корема.Още преди да прокървя имах странни за мен болки в корема-нещо като изсипване,които ме караха да се превивам понякога и да не мога да се обръщам в леглото Sad.Когато му споделих каза,че е "нормално" и ми взе само урина да не би да имам някаква инфекция/не се знае още/.
Като чета какви изследвания си правят мамите в БГ и не само се притеснявам.Тук минавам за "много млада" 27 г.и не искат нищо да ми правят освен да му гледат органите по-нататък и някакъв стандартен тест иначе се стресирала майката от много тестове Rolling Eyes.
Моля мамите от САЩ ми кажат какви изследвания са им правени-мерси!
Моят док.е уж прехвален,ама е и доста темерут и всеки път така мрачно гледа в екрана,че аз очаквам да чуя най-лошото и после си забравям речта Simple Smile.
Последния път не ми каза да не правя секс/казал ми е че може по принцип/,а аз забравих да питам-никак не ми беше до това.Цяла седмица въздържание и шубе,но от вчера ме е обхванало едно желание.....за първи път от началото на бременнотта Embarassed и не издържахме...чак сънувах мокри сънища  Embarassed.....сега ми е малко притеснено.
Последно питане момичета:Кога се почувствахте по-спокойни ,че и двете бебета ще останат и че са реалност,кога си отпуснахте душата и започнахте да мислите за по-практични неща?
Аз прокървих ж момента,когато се отпуснах малко иначе док.ме беше наплашил да не се радвам ,че можело единия да изчезне,после пък и да умре единия никой нищо не може да направи и аз си тровя бременността от самото начало Sad.
Казва ми да ходя всеки месец,но аз едва изтърпчвам 2 седмици!

Извинявам се за дългия пост и на-ече на тези,които ме изчетат докрай   bouquet

Приятна и успешна седмица

# 1
  • Мнения: 2 022
Здравей Галфи,
По отношение на изследванията аз лично правих само фетална морфология в 13-та, 19-та и 24-та седмица, отделно УЗ проследяване всеки месец, всеки месец ПКК и хормони на щитовидната (но това е частен случай). За БХС ми казаха, че при мн не важи защото бременността ми е с разнояйчни близнаци (два амниона и два хориона), което ще рече, че резултатите от тройния тест не могат да се интерпретират достатчъно коректно - а именно нивата на алфафетопротеините и човешкия хорионгонадотропин зависят от самите близнаци и не се знае на практика кой на какви стойности влияе, ако успях да се изразя точно. Освен това на база на фетална морфология и т. нар. изследване на нюхална транслусенция (измерване гънката на врата в 13 г. с. ) ми казаха, че тъй като има 2 амниона, при амниоценетеза се налагат две амниоценетези, което напраткика увеличава риска, който се дава за стандартна амниоценетеза и превишава възрастовия риск оценен на база на УЗ изследванията. Така че и това не правих, доверих се на 4-ма много добри ехографисти.
Така, че слушай доктора си и не се притеснявай, той преценя какво се прави. Освен това в САЩ прегледите са много по-стриктни, надявам се.
По отношение на кекса, аз лично забременях много трудно след няколко опита асистирана репродукция и следваше въздържани от самото начало на бременността. Получих и аз зацапване в 11 г. с. за 1 -2 дни. ДОколкото съм чела при близнаци забраната започава доста по-рано отколкото при едноплодна бременност, но за това ще се консултираш с гинеколога си най-добре.
Колкото до кога започнах да дишам спокойно за бебетата, ами след 35-та седмица, но пък тогава ми се затрудни дишането по други причини Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Наслаждавай се не бременността си с мъниците, защото сега е най-хубавото време Simple Smile После ще търсиш минутка почивка пред телевизора ама няма Simple Smile Но пък радостта е много голяма! Лека бременност и питай каквото те интересува, момичетата тук са прекрасни!  Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 14:42 от Cygnus

# 2
  • Мнения: 1 419
Здравей,

По стечения на обстоятелствата, не живея в Щатите, но мо се наложи и имах два прегледа в 11г.с. в спешно там. Моите впечатления са, че си знаят работата, третират бременните с изключителен приоритет, успокояват те, но не ти чертаят розови пътеки, а са реалисти и ти казват нещата както са. И на мен ми бяха казали, че от тях нищо не зависи на онзи етап и че бебетата може да останат, но може и не, което определено ме побърка, но пък знаех как стоят нещата.  Rolling Eyes

Накратко, какво ми се случи - получих кървене в 11г.с., което беше еднократно и премина в зацапване много бързо - продължи 10тина дни и престана. 2-3 дни по-късно зацапването се появи отново (смятай как си изкарах акъла) - вече бях 14г.с. - продължи около седмица и престана. Оттогава не съм имала  Peace. При мен се оказа претоварване от ходене, в следствие на което се е получило (най-вероятно, защото не можаха да потвърдят) отлепяне на плацентата. Щатския лекар каза, че причина в тези седмици може да бъде и образуването на плацентата и по-интензивното нарастване на матката, което водело до пукане на кръвоносни съдове (плацентата, както знаеш е много добре кръвоснабдена  Wink).

До сега, бебетата растат горе-долу еднакво и съм значително по-спокойна отколкото в началото, но в никакъв случай не съм напълно спокойна и редовно имам някакви страхове. Мисля, че няма да изчезнат докато не гушна двамата си сина живи и здрави, когато се родят  Heart Eyes

Малко объркано и дълго стана, но се надявам да съм успяла да ти кажа за какво ставаше дума при мен.

Що се отнася до секса, 6г.с. имах много леко розово течение и ми го забраниха. От 16г.с. си позволяваме, но не много често и внимаваме. Опитайте и вие така  Peace

А иначе ти сега наистина повече почивай и бъди спокойна.

Изследвания, на мен са ми правени кръв и урина и се пускат рутинно един път в месеца. На ултразвук ме гледат на 2 седмици.

# 3
  • Мнения: 7 640
Галфи, не се притеснявай!
Отпусни си душата, лошото не се вика Wink
Секът- леко, пенсионерската, все пак бременността с близнаци спада към рисковите Grinning Което не значи да го забравиш до раждането Wink.

Не се притеснявай за изследвания и пр, в България нещата доста се преекспонират.
Ако има проблеми, лекарят ти знае какво да прави.
Лека и щастлива бременност Heart Eyes

# 4
  • varna
  • Мнения: 1 012
здравей,
бременна съм в 23г.с  с близнаци, към 10г.с прокървих и лекарката и акушерката много ме шашнаха-4е можело да се отлепи и тн-в крайна сметка се оказа 4е до 12г.с е нормално и според други лекари -в чужбина матката се  прочиствала по този начин,но най добре е да се пазиш много и в секса също Simple Smile

# 5
  • varna
  • Мнения: 1 012
а забравих-добре е да ги видиш дали са еднояйчни или разнояйчни,мойте са разнояйчни единия е по-голям от другия с около 2седмици  Grinning

# 6
  • Мнения: 256
Момичета,наистина сте прекрасни и много ви благодаря  Hug  bouquet

За да не бъда разбрана погрешно-секса е последното нещо,което има значение сега,така че внимаваме  Grinning.

Във всички сайтове за близнаци,които чета,пише че единствено ако са разноплови е ясно ,че са разнояйчни,но ако са еднополови само ДНК тест може да докаже и приликата между децата/ако е поразителна/също не е доказателство newsm78.Вие знаете ли такова нещо,и аз ще питам лекаря си за моите newsm78.
По-добре се чувствам момичета/не защото с някоя от вас се е случило нещо/,успокоихте ме малко!

Според моя док.разлика от 3-4 седмици би била обезпокоителна-една, бели кахъри според него Simple Smile

# 7
  • Мнения: 155
Напълно е възможно децата да са еднополови и въпреки това да са двуяйчни. Както е възможно да има разлика в двата ембриона дори от 4г.с., колкото и да е чудно, природата понякога ни поднася много изненади  Grinning. Не се тревожи, всичко ще мине нормално, а и с тези отлични специалисти там ще ти бъде оказана съвсем адекватна помощ. Да, съществува такова нещо като "синдрома на изчезващия близнак", когато единия ембрион е по-силен от другия, развива се по-бързо и по-дребният изчезва. Затова и периода до образуване на двете отделни плаценти за двата ембриона е много важен, т.е. май някъде около третия месец /ле-ле, започнала съм вече да забравям след 4 години  Grinning/. А със сексът по-спокойно, на мен след 5-ия месец ми бяха забранили да се заигравам, но аз и нямах никакво желание, търкалях си се на спокойствие, хапвах си и чаках заветния ден, а таткото да му мислеше Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 156
Galfi успокой се и се отдай на бремеността.Аз също имах притеснителни кървения но така и не разбрах от какво се получиха.Може би е имало и трето Grinning един Господ знае.Що се отнася до секса ние специално с мъжа ми се скъсвахме, имахме голямо желание.Разбира се всичко зависи оттова как се чувствуваш ти самата.Просто се отпусни наистина.А що се отнася за изследванията за близнаци нищо няма даже и амниоцентезата не важи, няма смисъл да се мъчиш.Просто няма достатъчно статистика за да ти кажат кое е в норма и кое не.Така че позитивни мисли и усмивки!
А годините въобще не са ти много, аз бях на 36.

# 9
  • Мнения: 134
Не разбирам много, но на мен ми казаха, че са двуяйчни още преди да са установили със сигурност пола им. Явно лекарите зняат как да го разберат.

Абе момичета, какви са тези лекари да ви говорят такива работи. И аз бях чела за този синдром и какво ли още не, ама може ли самите лекари да ви пълнят главите с тези неща без да има и най-малка вероятност случая да е такъв. Моите лекари бяха винаги толкова положително настроени, че не съм се и съмнявала, че може да се случи нещо лошо на бебетата или на мен самата.
Иначе и на мен не са ми правили никакви допълнителни изследвания. А за секса най-добре питай наистина докито какво ще каже.

# 10
  • Мнения: 7 803
Не разбирам много, но на мен ми казаха, че са двуяйчни още преди да са установили със сигурност пола им. Явно лекарите зняат как да го разберат.

Абе момичета, какви са тези лекари да ви говорят такива работи. И аз бях чела за този синдром и какво ли още не, ама може ли самите лекари да ви пълнят главите с тези неща без да има и най-малка вероятност случая да е такъв. Моите лекари бяха винаги толкова положително настроени, че не съм се и съмнявала, че може да се случи нещо лошо на бебетата или на мен самата.
Иначе и на мен не са ми правили никакви допълнителни изследвания. А за секса най-добре питай наистина докито какво ще каже.
така беше и при мен. никой никога не ме изплаши с черни мисли, а бях три пъти в болницата   Rolling Eyes всички бяха толкова позитивно настроени  Hug

# 11
  • Мнения: 155
А на мен започнаха да ми ги говорят тия неща от 6 г.с., когато ми установиха бременността  Twisted Evil и продължиха с думи от сорта, че трябва да се пазя, да внимавам със секса и разни подобни. До известна степен имаха право де  newsm78 - аз си ходех от 6 месец с разкритие около 2см. Всичко обаче мина като по учебник, само дето съм се притеснявала излишно  Joy, така че спокойно. Всичко ще е наред! Peace

# 12
  • Мнения: 256
Благодаряа ви момичета за изпращането на положителни емоции-от първа необходимост са в момента   bouquet
Много сте прави за настройката на лекаря  и влиянието и върху бременната/поне при мен беше и  е така/.
Моят лекар/явно,за да ме предпази от разочарование,но при мен с обратен ефект и това едва ли е възможно/ ми наговори какеи ли не нещта и аз до съвсем скоро/а може би и още/ бях с настройката,че това е нещо моментно и едва ли не закономерно да изчезне Cry и че едва ли ще ми се случи такова хубажо нещо и всеки път очаквах да ми каже,че едното го няма Cryкато чели това е някаква грешка #2gunfire.

Добре че сте вие  Hug

# 13
  • Мнения: 1 419
Бе, Галфи, я горе главата - те Х-Американците са си странно племе (да не казвам по-силни определения  Laughing) - за някой неща могат да те побъркат от фамилиарност, а за други са брутално и отчайващо директни без капка такт, както е в случаите ни с лекарите  Crazy Явно така ги учат да се държат, че току виж после си ги осъдила за това, че са ти рисували розови слончета, пък теб те е боляло  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 013
Благодаряа ви момичета за изпращането на положителни емоции-от първа необходимост са в момента   bouquet
Много сте прави за настройката на лекаря  и влиянието и върху бременната/поне при мен беше и  е така/.
Моят лекар/явно,за да ме предпази от разочарование,но при мен с обратен ефект и това едва ли е възможно/ ми наговори какеи ли не нещта и аз до съвсем скоро/а може би и още/ бях с настройката,че това е нещо моментно и едва ли не закономерно да изчезне Cry и че едва ли ще ми се случи такова хубажо нещо и всеки път очаквах да ми каже,че едното го няма Cryкато чели това е някаква грешка #2gunfire.

Добре че сте вие  Hug
Виждам, че си в 15-ата седмица, няма опасност вече от изчезване на едното бебе, спокойно! Почивай и се наслаждавай на последните месеци свобода да разполагаш с цялото време за себе си.

Преди вече повече от 7 г. и аз прокървих, но даже съм забравила в коя седмица беше. Някъде в първите 6-7 ще да е било, защото още не бях ходила на лекар за установяване на бременноста, бях си правила само тест. Видяха двете бебета, на едното обаче с нормалния ехограф не чуха тонове. Бях в Майчин дом, бързо ме пратиха на вагинален, събраха се трима доктори, слушата и ги чуха, слава богу. Набутаха ми лекарства, разбира се, плюс инжекции, които мъжът ми слагаше вкъщи (щури глави!). Никой думичка не ми промълви, че е възможно едното бебе да изчезне. Живях си в щастливо неведение (нямаше форуми тогава още) и съм доволна, че толкова малко знаех по това време за рисковете по време на бременност.

Общи условия

Активация на акаунт