Питанка относно доктори, раждане и направления

  • 861
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 766
Извинявам се, ако има вече подобен случай, но аз не успях да намеря информация по моя въпрос.
Та значи случая е следния- забременях  newsm68 след 5 месечни опити.
И сега трябва да се ходи на лекар. Да, но моя личен лекар е в родния ми град в провинцията. И за първия преглед ще отида без направление. А като отида за втори преглед с направление ще ми го признаят ли или ще трябва да си плащам до края  newsm78
Реших аз след дълго четене, ровене из нета да си ходя на лекар в болницата,в която смятам да раждам - Света София.
Ама сега пак проблем - кой да е лекаря  newsm78

Много ще съм ви благодарна на каквато и да е информация и препоръки от ваша страна   bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 254
И аз отидох първия път без направление, после ще си вземеш направление, а за гинеколога можеш да го сменяш когато си поискаш ако не си доволна.

# 2
  • Мнения: 2 821
смени си ДжиПи-то ...поради смяна на местоживеене можеш да смениш личния лекар извън сроковете юни и декември..вземи си направление и си ходи на консултации по Здравна каса...като наближи да се роди бебето можеш да си избереш лекар за израждане..е, можеш да си го избереш и по-рано разбира се...
Лека бременнност  bouquet

# 3
  • Мнения: 259
Здравей!

Аз също първия път бях без направление - платих 15лв на лекарката, но я бях избрала да ми следи бременността /и тя не ми взе кръв и урина, а го оставихме за следващия път, когато вече имах направление/.

Просто се ориентирай за лекар, който да ти следи бременността/  и си смени личния лекар /от твоето родно място/ - смяната май става на 1-ви декември, така че се поинтересувай бързо /не можеш винаги да ги сменяш спешно, аз трябваше да почакам/.

Мога да ти кажа мен кой ме следи /в 9-ти месец съм вече  Party /, макар и да не съм доволна на 100 процента.
Ако те интересува - питай.

Успех ти желая!  Laughing

# 4
  • Мнения: 9 050
Здравей и честито! Лека бременност и безпроблемно раждане.

Смяната на местожителството е свързана и със смяна на личната карта. Ако не желаеш да променяш регистрацията си обаче, в момента тече редовния срок за смяна на личен лекар. До края на месец декември можеш да си избереш личен лекар в София, без да е необходимо да променяш регистрацията си. Процедурата по смяната е лесна - отиваш с осигурителната книжка при новия си лекар, той се вписва вътре и оттам нататък той си върши всичко по прехвърлянето ти. Ти ангажименти нямаш. Така ще можеш да си получаваш направления за всички прегледи.

И една препоръка. Направо си намери добър педиатър и се запиши при него да ти е личен лекар. После, като се роди бебчо, ще си имаш лекар и за него. Аз така направих и съм много доволна. Понеже ходих при нея за направления и тя беше в течение на бременността ми. Имах чувството, че чака бебчето заедно с мен. Освен това, когато дойде време да и поверя здравето на детето си, вече я познавах достатъчно и и имах пълно доверие.

Иначе няма проблем първия преглед да е платен, а следващите да са с направление.

Наистина е най-добре да ходиш в болницата, в която смяташ да раждаш. За твое успокоение. Така ще свикнеш с обстановката и ще имаш достатъчно време да опознаеш лекаря, който си си избрала. Да го смениш, ако не ти харесва и т.н.

Колкото до Св.София, мисля че избора ти е добър. Аз раждах там и съм много доволна. Но аз раждах при един от договорните партньори и нямам наблюдение върху останалите лекари. Във форума обаче има много такива теми. Преди около 10 дена имаше такава тема, за препоръка на лекар от тази болница. Порови назад и ще я намериш.

# 5
  • Мнения: 5 401

... Направо си намери добър педиатър и се запиши при него да ти е личен лекар...

Иначе няма проблем първия преглед да е платен, а следващите да са с направление.

Наистина е най-добре да ходиш в болницата, в която смяташ да раждаш. За твое успокоение. Така ще свикнеш с обстановката и ще имаш достатъчно време да опознаеш лекаря, който си си избрала. Да го смениш, ако не ти харесва и т.н.

 newsm10

Смяната на джи пи - от 1 до 15 декември!

# 6
  • Мнения: 766
Благодаря ви момичета за отговорите!
Май вярно ще сменям ДжиПи-то, отидох да си искам направление и ми каза че няма  Shocked
Предложи тя да ми наблюдава бременността, а аз живея в друг град и все пак не е специалист, нито има необходимата апаратура  newsm78
И така ще търся друго ДжиПи и това си е

# 7
  • Мнения: 14 133
Честито и лека бременост!!!   bouquet
Другото момичетата са ти го обяснили!!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт