Мами в 4ужбина, я да ви попитам...

  • 3 580
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Italia
  • Мнения: 4 492
4удех се колко от вас работят или евентуално си гледат мал4уганите в къЩи? Доволни ли сте от положението си или бихте искали да минете в другата категория? Как се оправяте с деца, домакинска работа и вс.останало? Остава ли ви свободно време?
Ей такива неЩа.... Извинявайте за лавината от въпроси  Embarassed и лек ден на вси4ки ( там където е ве4ер или ноЩ : Лека ноЩ и приятни съниЩа  Wink )

# 1
Аз съм от неработещите (вече 4-ри и косур години), но определено не мисля да продължавам така. В къщи писва, опъват ти се нервите все около децата. Иначе времето що годе стига (щом и в нета се вмъквам) Друг е въпроса (дай боже) един ден като почна работа. Тогава сигурно ще съм разпокъсана какво по-напред да правя, на децата ли да се радвам, домакинска работа ли да отвъртя или да легна да си почина Wink  Grinning

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
При мен пък е обратното Хонди4ка. Аз си стоях в къЩи до 7 мия месец на Мале4ка ( не броя и двете години преди това като току Що кацнала тук дето бях съвсем пред отка4ане )и нямах търпение да тръгна пак на работа за да видя хора и свят Щото в къЩи се 4уствах адски затъпяла и гроги по цял ден сама с бебка сред памперси и ревове. Е да тръгнах на работа и какво: голям праз. Сега хвър4а като финикиец, с детето си прекарвам не особено много време и съм супер изнервена , уморена и кисела  Thinking Времето не ми стига за ниЩо и дните ми отлитат без да остане спомен... Дали май някакво средно положение не е идеалния вариант Thinking  Помните ли едно време в Бг как майките ни си стояха в къЩи до третата година на детето май беШе ? И после пак си по4ваха работа. Дали това не е маги4еската формула на успеха  Thinking : гледаШ си детето докато поотрасне, плаЩат ти май4инство и когато детето поотрасне тръгваШ пак да се трудиШ? Май неЩо много се разфантазирах ... Embarassed

# 3
  • Мнения: 3 880
Цитат на: mcdirock
4удех се колко от вас работят или евентуално си гледат мал4уганите в къЩи? Доволни ли сте от положението си или бихте искали да минете в другата категория? Как се оправяте с деца, домакинска работа и вс.останало? Остава ли ви свободно време?
Ей такива неЩа.... Извинявайте за лавината от въпроси  Embarassed и лек ден на вси4ки ( там където е ве4ер или ноЩ : Лека ноЩ и приятни съниЩа  Wink )


И аз в момента съм от още неработещите, но дъщеря ми преди няколко дни навърши годинка и още ме е жал да я оставя някъде да ми я гледат докато аз работя и ще си я погледам още малко мисля. А иначе най-късно догодина по това време ми се ще вече да съм от работещите, поне на половин ден, че така се чувствам като малко изолирана Cry  От скоро живеем на ново място и досега май все съм завързвала запознанства покрай работата (или ученето) и сега в един момент се оказах неподготвена за такава ситуация (че и още е студено да ходим да висим по площадките та да се запознаем с някой) и ми е скучно- малко работа би ми дошла много добре Laughing .
Свободно време имам достатъчно засега ...

# 4
Цитат на: mcdirock
.. Помните ли едно време в Бг как майките ни си стояха в къЩи до третата година на детето май беШе ? И после пак си по4ваха работа. Дали това не е маги4еската формула на успеха  Thinking ...

Може и това да е "магическата формула" ама тя вече май не се прилага и в Б-я. Въпреки, че платеното майчинство все още е 2 години, което спрямо страните, които знам май е най-множко. И въпреки всичко много малко хора пък го ползват, защото парите са прекалено малко. Мои приятелки (доста от тях )след като родиха си прехвърлиха майчинството на родителите си (било майка или баща) и на 40-ят ден след раждането си започнаха работа. При това не работят на едно място, а на няколко (съжелявам че пишещите в нета не са най-реалната извадка за състоянието в Б-я Sad

# 5
и аз съм от неработещите мамчета.....то не че гледането не е работа........вече съм без ръце от Никол...........Но аз 6 години съм работила без прекъсване или нормални отпуски така че си обявявам заслужена почивка Laughing  а и да ви кажа честно не ми се и работи нещо.....а то първо и на училище трябва да ходя 1 година заради езика и тогава чак евентуално работа........за сега почивам и уча езика, гледам си съкровището което от ден на ден става по диво и диво и живот и здраве първо ще видя кое от образованията ще ми признаят тук за да си работя по специалностите.....ако трябва и в университет пак що ходя, но за работа не бързам още Grinning

поздрави на всички

# 6
  • Мнения: 530
Аз съм от работещите мами. Докато Анна навърши 6.5 месеца си бях вкъщи с нея, после тръгнах отново на работа на пълно раб. време. Нямах много голям избор от финансова гледна точка - ако можех още тогава да си позволя да работя на съкратено раб. време щях да го направя.
Времето не знам дали ми стига. Нямам време като преди да се виждам с приятели, но и много от тях са в моето положение и ме разбират. То и вкъщи да си стоях, пак нямаше да имам кой знае колко време да излизам вечер например.
Домакинската работа - гледам да не съм максималистка или перфекционистка. Делим си с мъжът ми колкото се може повече.
Уморявам се доста, особено сега като съм и бременна. А и с нетърпение чакам второто майчинство. Кроя грандиозни планове и да видим.
Мисля, ако мога, да си взема цялата година, която ми се полага. Като се върна (ако се върна за повече от задължителния минимум за да не им изплащам обратно майчинските) на сегашната си работа със сигурност ще е на 2 или 3 дневна работна седмица. Това според мен е много добър вариант, тъй като хем работиш, хем имаш и доста повече време за децата. Мисля още докато съм в майчинство да започна да се занимавам и сериозно (т.е. да разработя клиентела) и да изкарвам пари и с новопридобитите си квалификации на тереапевт-масажист, а и да поуча за още две три (другия месец ще карам курс за масаж за бременни и следродилен масаж, а после и за инструктор за масаж за бебета като се роди бебка, след това мисля да последва и ароматерапия или рефлексология). Та ако това потръгне (а има и още една две по-гъвкави възможности) общо взето ще мога по-добре да си контролирам раб. време сама и да решавам аз кога ще работя и по колко. Със сигурност, не бих искала да спра съвсем работа - може би единствено ако решим да имаме поне още 2-3 деца, но и тогава би ми се искало да правя нещо пък било то и по полвин ден седмично.

# 7
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Honda
Цитат на: mcdirock
.. Помните ли едно време в Бг как майките ни си стояха в къЩи до третата година на детето май беШе ? И после пак си по4ваха работа. Дали това не е маги4еската формула на успеха  Thinking ...

Може и това да е "магическата формула" ама тя вече май не се прилага и в Б-я. Въпреки, че платеното майчинство все още е 2 години, което спрямо страните, които знам май е най-множко. И въпреки всичко много малко хора пък го ползват, защото парите са прекалено малко. Мои приятелки (доста от тях )след като родиха си прехвърлиха майчинството на родителите си (било майка или баща) и на 40-ят ден след раждането си започнаха работа. При това не работят на едно място, а на няколко (съжелявам че пишещите в нета не са най-реалната извадка за състоянието в Б-я Sad


Права си Хонда. И моите впечатления са такива.
И дори и едно време не е било толкова роzово. Майка ми ме е дала на ясла на 1 година и 4 месеца не zащото много е искала, а zащото парите от майчинството не са стигали zа нищо и тогава. Брат ми се роди когато родителите ми се бяха стабилиzирали малко и майка ми можа да си остане 2 години в къщи. Толкова беше платеното майчинство. 3 години се паzеше работното място, но на третата година нямаше 1 ст майчинство. Затова не съм съгласна че ни е била поzната магическата формула на успеха. А сега май е още по zле...

# 8
ММ, масажите да не са сега хита в Кралството. Моя приятелка (също българка живееща ....май 15 година вече тук) реши да се преквалифицира или по-точно да си работи другата работа пък в свободното си време се занимава с масажи. Изкара курса миналата година и сега само за това говори милата. Мноого се е вдъхновила, но вече дори успя кръг от клиенти да си изгради. Явно увлича това чудо Grinning

Ихааа....ще има кой да ни прави масажчета.

И в тоя ред на мисли се сетих за един неин куриоз. Някаква българка отишла при нея и я питала " А еротични масажи правиш ли" Laughing  Laughing  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 452
Аз съм от всички категории, но за разлика от повечето "нормални" хора, които са си стояли вкъщи и след това са се върнали на работа аз направих обратното - върнах се на работа, когато Изабела бе на 6 месеца и спрях да работя, когато стана на 2 години. Преди това работих 1 година от вкъщи (ходех на работа периодично да си натрупам материалите и после си обработвах данните и си пишех статите вкъщи).
Гледах си я абсолютно сама до 6 месеца, след това (понеже започнах работа) с помощта на майка ми, след това свекърва ми и после отново сама. През това време се местихме, аз прихождах, майка ми бе диагностицирана с карцином, мина през 9-те кръга на ада, в крайна сметка без успех на терапията; изобщо не ща да си смомням за периода август 2002 - септември 2003 година.  Cry най- тежкия период в живота ми. Ето затова не се върнах на работа и останах да гледам детето. През това време доходът ни спадна значително, но засега се оправяме някак без да се лишаваме от нищо. Да сме живи и здрави, другото е лесно...
На мен времето ми стига, защото съм много организирана. Например ако трябва да пера, готвя и чистя първо ще сложа прането, докато се пере ще подготвя материала за готвене докато се готви ще изчистя. Така за 1 час свършвам 3 неща, докато съпругът ми тези 3 акта ги извършва последователно. На моите забележки отговаря  "мозъкът ми работи линейно".  Laughing
Честно казано, не съм имала намерение да спирам да работя, защото съм работохолик и кариерата ми буквално се срина в резултат от това решение, но го направих поради стечение на обстоятелствата и сега не съжалявам. В началото ми бе много трудно да приема факта, че стоя вкъщи и водя нечленоразделни разговори (Изабела бе на 13 месеца и казвашесамо уаф-уаф; мууу и бааа) при положение, че преди това съм била практически през цялата си кариера в университети заобиколена от интелектуалци. С течение на времето свикнах и сега ми доставя удоволствие да си играем заедно, да рисуваме, да моделираме с пластилин и т.н.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
В България започнах работа, когато малкия беше на 9 месеца. 8ч. на ден + веднъж месечно дежурство в събота. Много тежко ми беше, но пък майка ми беше до мен и страшно много помагаше с гледането на детето.
Като дойдох на Острова беше супер почивка за мен, но до определено време. Бързо ми писна. Започнах език да уча, сутрин малкият докато е в училището. Като придобих малко самочувствие с езика потърсих работа. Първата беше съботно неделна, ама никак не ми допадна. Когато двамата мъже са в къщи аз на работа  Rolling Eyes Никъде не можем да отидем. После започнах през седмицата, вечер, когато мъж ми си е в къщи да гледа детето. 5 дни в седмицата по 4 ч. Събота и неделя си бяха наши Wink
Откакто се преместихме в Бристол, мъж ми много пътува и няма кой да гледа детето. Имах късмет, че попаднах на работа пак по 4 часа, през седмицата, когато малкият е на училище. Понеделник не работя  Twisted Evil През ваканциите плащам да ми го гледат в един клуб Wink Супер ми е така. Хем работя хем имам време за себе си и семейството. Сега с бебето ще си поседя в къщи до 6тия месец поне, после ще му мисля. Живи и здрави да сме само.
Много ми се иска да си намеря работа по специалността, която завърших в БГ. Търсят се такива специалисти много на Острова. Проблемът е, че от БГ нямам много стаж в тази сфера, а пък от доста години съм се откъснала въобще от тази работа. Изискванията тук са високи и май ще трябва да доучвам нещо, ако искам такава работа  Rolling Eyes Лошото е, че годинките минават и да не стане много късно докато се реша  #Puppy dog

# 11
  • Мнения: 3 367
здравейте.,
Живеем в usa..аз работя от 6та седмица след раждането на Ния.Тя ходи на една леля в квартала к гледа още 3-4 деца; сами сме тук-няма баби и пр..Готвя 2/седмица-2 супи,3 манджи и 1 десерт за съпруга ми(в неделя и сряда);аз ям предимно задушени зеленчуци и салати, к дробя докато неговото се топли в microwave-a..не ядем навьн и не попьчваме, че е скьпо и гадно..чистя само weekedna и не се престаравам хич..за мен всичко е ? на огранизация-остава ми време за спорт,за гости-каним хора у нас почти всеки weekend,чета доста,кино гледаме..всяка свобода минута сьм с детето, но тя си играе в краката ми докато готвя или чистя,пеем и си говорим и аз режа лук:)правя докторат,заета сьм доста в службата ,но не сьжалявам за миг че така стана,инвестирала сьм много в мен си ,за да си позволя 1 година да си остана в кьщи..а и не сьм таква,полудявам ако съм без работа..
питайте още:)
приятен weekend,
Анна

# 12
  • Мнения: 530
Цитат на: Honda
ММ, масажите да не са сега хита в Кралството.  


Ами не знам, но както се казва 'има много хляб' в този вид дейност. И слава богу вече и отношението е малко по-различно (т.е. не е като на тази, жена която била питала за еротичните масажи), а хората все повече се насочват към масажите и другите алтернативни терапии и ги възприемат като нещо полезно и естествено приятно. Поне моите наблюдения са такива.
Много компании плащат или субсидират частично масажи по време на обедната почивка (става въпрос за масаж на раб. място т.е. рамене, гръб, врат, глава). А и на мен ми действа много добре и отпускащо  да се занимавам с това. Съвсем различно е от работата ми, и честно казано ми харесва повече....Е, не знам все още дали ще се отдам напълно само на тази дейност, но и като комбинация не е лошо за допълнителен доход.

# 13
  • Мнения: 3 394
Ай,че интересна тема-тъкмо съм пред дилемата на живота си! Що да правя: излезнах по майчинство в 8-ия месец и имам мястото до 1 година тоест септември 2005г /е, не е естествено изцяло платено/, но хич не ми се връща. Работата ми е по специалността, а и е сред доста умни хора /все завършили престижни университети, от които има какво да се научи.Щур късмет да ме вземат Stuck Out Tongue  Да но не ме кефи работното време-да почвам сутрин в 7.00 и да свършвам в 18.00. /само за инфо:това е новият 5 Терминал на Хитроу-фантастичен проект/ Но Не мисля, че ще намеря ясла с такова работно време, а детегледачка не искам да взимам. Парите на мъжа ми ще ни стигат дори и аз да не работя, пък и аз съм си разумна. Но и моите не са лоши. Но това работно време ме убива, дори и като бях бременна едва ли не спях на бюрото си Embarassed Какво да правя, я дайте малко акъл

# 14
  • Мнения: 3 394
Щеше да е супер, ако свекървата дойде да погледа малката, ама оная не ще да си разваля рахата в Бг. Тъй че ще се оправяме сами. Тъпото е,че ако купим наш дом парите просто ще изчезнат, а тогава не знам, ще бъда принудена да се върна на работа, но кой ще гледа Стела Cry Но няма да я пратя в Бг някой да ми я захранва от 3месец и тем подобни

# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ето ме пак... Grinning Май по_горе не обясних добре какво имам в предвид като казах за "маги4еската формула": дале4 съм от мисълта 4е това което беШе едно време в Бг е идеалното и 4е все оЩе съЩествува. Знам, 4е напоследък всеки го дърпат да се върне на работа и де4ицата се гледат от баби,детегледа4ки и на ясла. Neutral Face . Мисълта ми беШе ,4е би било хубаво все пак 4овек да може регламентирано да си стои малко пове4е в къЩи, да му се пази мястото и най_ве4е да може да си го позволи финансово. На мен ми беШе хубаво докато си бях в къЩи с бебка,после като тръгнах на работа пак бях доволна а сега съм във фаза, в която ми се иска пак да се спра за малко и да си остана при мале4ка,заЩото сехга е в някаква такава много готина възраст и имам 4увството,4е изпускам хубави моменти Sad Май 4овеШката природа е такава,4е не можем да сме винаги доволни Thinking
Както и да е поздрав от нас с Джулия за вси4ки мам4ета и бебоци  Wink
ннбнхббййбйййпййкьйуьуьииьиижжижиуицуцуцууууууууууууууууууууужужу (Това го написа малката след голяма борба пред клавиатурата  Wink )

# 16
  • Мнения: 3 394
ннбнхббййбйййпййкьйуьуьииьиижжижиуицуцуцууууууууууууууууууууужужу

 Stuck Out Tongue Хубаво звучи

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Ади, а childminder с какво работно време са? Проверявала ли си? Освен това има един Working Tax Credit, който ти плаща част от разходите за childcare, ако двамата родители работят.

# 18
  • Мнения: 177
и аз да кажа:6 месеца мисля да си стоя в къщи и гледам бебка,а след това ще се върна на работа,но 2 дена в седмицата.така хем ще нося пари в къщи,ще се разнообразявам от бебешкото ежедневие,хем пак ще имам достатъчно време за бебка през останалите дни от седмицата!!това според мен е идеалният вариянт-дано да проработи де ;о))

# 19
  • Мнения: 3 394
Цитат на: evelina
и аз да кажа:6 месеца мисля да си стоя в къщи и гледам бебка,а след това ще се върна на работа,но 2 дена в седмицата.така хем ще нося пари в къщи,ще се разнообразявам от бебешкото ежедневие,хем пак ще имам достатъчно време за бебка през останалите дни от седмицата!!това според мен е идеалният вариянт-дано да проработи де ;о))


Екстра и аз мисля да говоря за нещо подобно или да си взимам домашното за в къщи, но не знам дали ще стане. Не ми звучи много убедително в предвид огромния строеж и щурата работа #Puppy dog

# 20
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Adriana
Цитат на: evelina
и аз да кажа:6 месеца мисля да си стоя в къщи и гледам бебка,а след това ще се върна на работа,но 2 дена в седмицата.така хем ще нося пари в къщи,ще се разнообразявам от бебешкото ежедневие,хем пак ще имам достатъчно време за бебка през останалите дни от седмицата!!това според мен е идеалният вариянт-дано да проработи де ;о))


Екстра и аз мисля да говоря за нещо подобно или да си взимам домашното за в къщи, но не знам дали ще стане. Не ми звучи много убедително в предвид огромния строеж и щурата работа #Puppy dog


Ако ти харесва работата ти направи всичко възможно да я задържиш.

# 21
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!:D

Много интересна тема наистина! Не знам, дали ще е интересно за вас, но аз съм от тези мaйки, които са били вкъщи 4 години с детето си. Живея в Чехия и тук (моля не падайте) платеното майчинство е 4 години (без запазване на работата) със запазване е 2, но много малко мaйки се връщат след 2 години. Вярно е, че понякога, човек се чувства като в омагьосан кръг, но за нищо на света не бих заменила времето прекарано със сина ми в къщи! Тук по принцип много говорят и държат на тези прословути първи години от живота на детето. Яслите са много рядко срещани(дори не съм сигурна, дали в нашият 35 000 град въобще има ясли). На детска градина (редовно) се ходи от 4 годишна възраст, но само до обяд.От 5 години цял ден.А детегледачките са много рядко явление и толкова скъпи, че само определен кpъг от хора могат да си ги позволят. Така че ако нямаш баби да гледат - нямаш и много алтернатива. Хубавото е, че въведоха закон, за това, че майките в майчинство могат да си изкарват допълнително (чрез работа в къщи или почасово) до равнището на минимална работна заплата, без да им се взима майчинството(което е около половината на мин. раб. заплата)!:)
Аз лично ви съветвам ако имате финансовата възможност, да останете с детето колkото може по-дълго. Знам за какво говоря, защото аз съм от тези, които са тръгнали на ясла на 10 месеца и майка ми и до сега със сълзи разказва за това, че нито е видяла първите ми стъпки, нито е чула първата думичка, която съм казала. Тези първи години от живота на детето са най-важни, но и най-забавни и би било жалко, да не набюдавате детето си точно когато открива света около себе си! Това е моето мнение разбира се и не бих искала да го натрапвам! Колкото до свободното време - най-трудно ми е било през първата година, но после е много по- свободно, а и ако има баби или мъжът ви е толерантен, ще си намерите време и за спорт и за кино и за самоусъвършенстване! Успех! Hands Thumbsup

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
nataly, аз верно паднах!!!! 4 години никъде до сега не съм чувала. Браво на чехите!!!! Хем към EUто се присъединиха, хем са запазили тази социална придобивка. Нашите в БГ ще съкращават майчинството и оправданието е уж заради бъдещото присъединяване  Thinking
Абе преди години аз хубаво навивах моя в Прага да ходи да работи  Stuck Out Tongue

# 23
  • Мнения: 1 545
ех, страхотно би било 4 години... Наистина сте за завиждане в Чехия.
Аз съм и от двете страни на медала, и пак не съм доволна. В смисъл, че работя в къщи, т.е. съвсем не съм използвала майчинство, а в първите месеци просто по-малко работих.  Обаче макар и да съм си в къщи, просто не става да си едновременно работеща, майка и домакиня, нито имам време, нито сили. Докато работя, малкия се мотае насам-натам, докато не се движеше, се отегчаваше и искаше да го взема на ръце, сега е опасно, че ходи навсякъде с проходилката, или пълзи, и не знам каква беля ще направи ако го оставя... Така че често идва свекърва ми да ми помага. Или него гледа, или ми готви за обяд. Иначе го правя аз. Вечерята почти винаги е задължение на мъжа ми, с почистването и подреждането се занимаваме заедно, пера и гладя аз...
Радвам се на всеки миг с детето, макар че заради това понякога работата ми куца, друг път се чувствам виновна, че не излизаме много често на разходка, защото работя... Абе, няма угодия.
След месец ще дойдат нашите за 3 месеца, и майка ми ще го гледа, така че ще мога по-често да излизам с мъжа ми, че и на някое кино да идем.... Не че много ми липсва, в къщи си имаме проектор и екран, и даже е по-хубаво от на кино /както казва сестра ми, много ми харесва това кино, може и да се яде, и да се излегне човек на дивана  Laughing /
Те това е...

# 24
Da vi kazha chestno az sym po malko i ot dvete kategorii - do predi zaminavaneto mi za Germaniq rabotih. Pоsle kato se omyzhih tam i mi se rodiha decata si sedqh iz kyshti. Sega malkiq e na 20 meseca, a kakata na 4 ipolovina. Tq si hodi na detska gradina a malkiq si sedi do men iz kyshti. Moq myzh ostana predi 2 godini bez rabota. A 2003 pochina brat mu i nasledi golqma suma pari. Zaradi tova nasledstvo po novite nemski zaokoni za bezrabotnite pari ne mu se polaga parichná pomosht dokato ne izharchi nasledenite pari. Mozhe bi znaete kolko "lesno" se namira rabota za 45 godishen myzh s stazh v edna firma samo i tvyrde specializiran rabotnik.
Za kakvo vi razkazvam vsichko tova - za da nen izharchim gotovite pari si sednah na Dto i prouchih nqkolko polezni knizhki. Sega s tqh i nqkolko meseca prouchvane i opit rabotq ot kyshti - pak sym si v majchinstvo a v syshtoto vreme i rabotq.
S kakvo se zanimavam - pokupko-prodazhbi na akcii na borsata. Okaza se dosta dohoden biznes i vypreki greshkite na nachinaeshtiq se opravqm dobre i taka dokarvam edin dosta dobyr mesechen dohod.
Inache ako situaciqta beshe druga - moq myzh si imashe starata rabota(zabravih da kazha che firmata obqvi falit) i az mozheh da si dam sina na qsla i da si namerq krotka rabota v nqkoj lekarski kabinet kato pomoshtnichka.
Ne syzhalqvam che taka stana - imam si i polozhitelna za men strana.Myzha mi sega e detegledachka i domakinq - chisti, raztrebva, preoblicha decata, dazhe nauchi sina mi veche da pishka na gyrne i pochti ne ni trqbvat peleni, no tova e druga tema.
Sled godinite blyskane v BG - 11 na broj , sega se naslazhdavam na udovolstvieto da si sedq v kyshti i kogato poiskam da si ida na selo - imam predvid BG i da se vidq s vsichkitie si priqtelki kogato mi skimne. <Vse pak s samolet sa si 2 h

# 25
  • Мнения: 181
Az si sedia v kusti vse oste... Po profesia sum mama Simple Smile (nai-hubavata i nai-trudnata profesia spored men). Samo deto naposleduk zapo4vam da si otka4am po cial den zatvorena s beb4o, koito izobsto ne mi ulesniava polojenieto, stoto e strashno kriv, revliv i tem podobni bebeshki mu raboti.
Kato doidoh tuk (na ostrova) stoiah 1 godina i nesto v kusti. 4uvstvah se kato kukumicin. posle zapo4nah rabota (malko nelegalna ama nisto) i sled niakolko meseca vzeh, 4e zabremeniah i aide pak v kusti. izobsto sum si kustna mebel, no tova mi polojenie ste e do kum mart-april mesec (dai boje!) #Milti

Kolkoto do kustnata rabota...uff, dobre 4e imam razbran muj, 4e ina4e ste izbiaga  Laughing Niamam vreme da si vdigna glavata i da si iz4istia kustata. E, ne e tolkova 4ak tragi4no polojenieto, no naistina dreb4o ne me ostavia. Edinstvenite dni v koito moga da se otdam na 4isteneto sa subota i nedelia, kogato bebo go gleda muja mi, no puk togava izpolzvame da vidim blizkite i priatelite i pak vremeto ne stiga (nalaga se da biagam kato reaktiven samolet). Svekurite mi go razgleziha Iker i go sviknaha na ruce i sega az im subram poparata.V rucete sum stanala sum kato Arnold Shwarceneger (ili tam kakto se pishe), a puk krusta mi e kato na 90-godishna babi4ka. Izobsto cvetusto otkudeto i da go poglednesh. I estestveno, az sum nai-zanimarena v slu4aia, stoto vinagi na preden plan sa mujleto, deteto i dori kustata. No ne se oplakvam...

Ne bih si zamenila 2-sukrovista za nisto na sveta! Moje da si hodia s neopraveni vejdi i s roshava kosa, obache sum si mnooogo happy s dvamata mujovci v kusti !

Общи условия

Активация на акаунт