Отговори
  • Мнения: 625
Мами, някой чувал ли е след цезарово сечение да спира или намалява кърмата:(? newsm78 #Crazy

# 1
  • Мнения: 2 309
Нещо не ми е ясен въпроса ти. Имало е кърма и е намаляла по-късно или въобще след секцио не се е появила? По принцип секциото като начин на раждане няма нищо общо с кърменето, кърма си слиза и си я има и е въпрос на желание на майката дали ще кърми или не.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 228
  Чувала съм от една мама че и спряла кърамата както и били казали защото била цезарово и тъй като не било нормално раждане така ставало...
  Аз също съм цезарово и засега си имам кърма, така че не мисля че има някакво значение начина на раждане. Коластрата си ми дойде на втори-трети ден май и от тогава си ги кърмя  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 549
както сама си се убедила - не е вярно

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Нещо не схванах тревогите ти, но моя милост роди с помощта на скалпела и до днес кърми (ва, утре стават 20 месеца) на поискване и кърма бол. А това със спирането на кърмата, намирисва нашаш, паника, стрес и оттам рефлекса на тръгване на кърмата не работи, т.е. кърма има, ама как да тръгне, като майката се е шашнала и мисли за други неща  Crazy

# 5
  • Мнения: 867
Не мисля че може да спре, защото кърмата идва няколко дни след раждането, независимо какво е. А има друго нещо - че обикновено на родилките със секцио не дават веднага бебето. Предполага се че бебето трябва да суче за да тръгне кърмата. Но става и с помпа да се стимулира.

# 6
  • Мнения: 3 447
Не знам науката какво казва по въпроса, от личен опит мога да твърдя, че НЕ е вярно.

# 7
  • Мнения: 3 092
Не е вярно .Това , което са ти казали най-вероятно е някаква стара градска легенда , така че си кърми спокойно детето когато е гладно и не вярвай на тези приказки !
Успех и дълго кърмене!  Laughing

# 8
  • Мнения: 4 915
Кърма започва да  се образува, когатосе изхвърли плацентата след раждането - било то нормално или секцио.
Така че, не е вярно.

От личен опит мога да потвърдя същото. 
Laughing

# 9
  • Мнения: 8 917
Няма такова нещо Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 1 750
И моят опит доказва противното - имах капчици коластра още в началото на 9-я месец. Започнах да кърмя бебка ден след секциото и всичко си беше ок.

# 11
  • Мнения: 172
И на мен ми намирисва на шашване, стрес и т.н.
Ако в началото, по време на бремеността, най-вероятно е имало повечко коластра (една моя колежка се е събуждала с мокра блуза към крайните месеци) и след това от стрес се е вдигнала кърмата (друг случай след стрес на една комшийка и спира кърмата, при което организма произвежда буквално "солена вода"). Но секциото не мисля, че има връзка, т.като и аз съм със секцио и петия ден успешно ми слезе кърмата. Та и до днес си кърмя.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 381
Със секцио родих и кърмя.Нямам проблем с кърмата заради начина на раждане.
Да не би някоя баба да ти го е казала това ThinkingПоредната глупост!Моята свекърва си мислеше, че няма да ми слезе кърмата, понеже раждам с операция Crazy

# 13
  • Мнения: 2 614
И ние с Калина сме потвърждение на точно обратното! Hug Кърма има всяка жена, стига да не липсва желание за кърмене!  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 019
няма връзка,кърми си спокойно

Общи условия

Активация на акаунт