Триколка или количка с 4 гуми?

  • 7 307
  • 64
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Това е то:
Триколка или количка с 4 гуми?

# 1
  • Мнения: 343
4 гуми!
И 2 от тях да са завиващи! Grinning

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И двете ми колички са с 4 гуми, но много ми харесват триколките. Та, триколка!  Grinning

# 3
  • Мнения: 4 358
За мен по-доброто решение е 4 гуми.

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
да живеят триколките !!!!!
с подвижна гума отпред задължително  Wink

# 5
  • Мнения: 1 512
С четири гуми, високопроходима и маневрена!!! Grinning

# 6
  • Мнения: 1 722
Абе честно казано не знам кои са по-удобни, обаче на външен вид триколките ми изглеждат като градински колички ... а такава съм бутала и не е удобно  Thinking

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Anita_79
Абе честно казано не знам кои са по-удобни, обаче на външен вид триколките ми изглеждат като градински колички ... а такава съм бутала и не е удобно  Thinking

 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Триколка с въртящо се предно кололо.
Гази лесно из кал и пясък, дупки и бабуни. Завивам плавно, без напрежение. Само мога да похваля тая стока.
Обаче зависимости винаги има. Понякога вид триколка не струва пред вид четиригумова количка. Големината на гумата и грайфера, междуосието и сглобката и прочей подробности са от значение. Бля бля бля.

# 9
  • Мнения: 4 212
според мен зависи, къде живее мамата, и как ще я използва.Бих изпробвала и двата вида преди да купя.За мен е важно да е удобна, лека и въобще да ми пасва на мен, а не колко колела има.
Ако живеех в БГ съм за коли4ка с 6 колела с вериги Mr. Green
багажник отпред, багажник отзад и светлини отвсякъде #Silly
Може и с дистанционно Whistling

# 10
# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Една позната баба, която ходи наскоро в Америка сподели, че там били използвали триголките за някакви си надбягвания ли, нещо такова... Не я разбраф добре, ако има някоъ хамериканска мама да каже как стоят нещата.
Спортен фтамобил, явно.  Crazy

# 12
  • Мнения: 2 807
Цитат на: alma
Една позната баба, която ходи наскоро в Америка сподели, че там били използвали триголките за някакви си надбягвания ли, нещо такова... Не я разбраф добре, ако има някоъ хамериканска мама да каже как стоят нещата.
Спортен фтамобил, явно.  Crazy


Не съм американска мама, но съм живяла там няколко години...

Триколките там  ги използват, само когато тичат - леки са и имат спирачки като на колелетата (точно като в БГ).
Поради това и не сме с триколка - някакси ми е "промит" мозъка като че ли, и не мога да ги приема като колички за разходка.

 А иначе количките им за разходка са с 4 гуми/колела и ... са мнооооого по-евтини от нашите, става въпрос за марковите, разбира се (Graco, Chicco и т.н.) за не повече от $100-на, а като се замислиш, че ги изработват за няколко часа - ох, малко се поувлекох...

# 13
  • Мнения: 2 258
Аз съм за количка с 4 гуми:)

# 14
  • Мнения: 3 153
Триколка! Ние сме с такава и съм адски доволна-супер лесно я управлявам, а за това през какви места минавам няма да ви казвам:) Моите приятелки с 4 колела само цъкат с език и заобикалят по-проходимите места:)

# 15
  • Мнения: 18 542
Триколка!
То зависи и от триколката де, ама ако говорим за качествени колички, значи триколка.

# 16
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Petinka
Триколка! Ние сме с такава и съм адски доволна-супер лесно я управлявам, а за това през какви места минавам няма да ви казвам:) Моите приятелки с 4 колела само цъкат с език и заобикалят по-проходимите места:)

И аз така.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 530
Не мога да гласувам - и двата вида ми харесват и имат приложение. Зависи от много неща - къде и как ще се ползва, от кого, къде ще се съхранява, колко е голям багажника на колата и т.н.
Досега сме купували две - едната от раждането и една от тези много олекотените, и двете са с 2х4 колела, и са ми много удобни. Но като ходим на един от наште любими плажове например, винаги наемаме една спортна триколка и е супер за бутане по пясък и през горичките край плажа. За тичане и за неравни/ кални и изобщо трудно проходими терени също триколките (ама тези които са наистина спортния вид, защото има и много триколки, които изглеждат добре на пръв поглед, но не са особено практични) са по-добрия вариант, въпреки че съм гледала и такива с по 4 (или Sunglasses колела които също не им отстъпват.

# 18
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Гласувах триколка, макар че моята количка е с 4 гуми и съм страшно доволна от нея. Количката мечта обаче ми е една триколка, на някаква италианска ф-ма, но струваше 600 лв.  Sad

# 19
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Valery
Гласувах триколка, макар че моята количка е с 4 гуми и съм страшно доволна от нея. Количката мечта обаче ми е една триколка, на някаква италианска ф-ма, но струваше 600 лв.  Sad


Малко OFF: Коя е твоята количка?
/И има ли лоши отзиви за Mag England Куини? Килограмите не ме вълнуват изобщо.../

# 20
  • Мнения: 114
Определено 4 гуми!

# 21
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
4 гуми! Simple Smile

# 22
# 23
  • Мнения: 277
За триколките. Аз съм с Маг Куини. Бих казала, че е добра количка за цената си. Има и доста по качествени триколки,но и са два пъти по скъпи. Предимстават и са: много е удобен зимният кош,бебчо гледа към тебе и повисоко разположен, пере се лесно и е здрава тапицерията, има голям и удобен кош отдолу,две покривала и хубав сенник, летният кош е по-дълъг от повечето триколки, не голяма събира се в багажник на Пунто. Недостатъците и са: тежи около 12-13кг., не се движи предното колело, чантата и е много не практична, няма ръчна спирачка, коланите не се рагулират достатъчно.

# 24
# 25
  • Мнения: 2 609
Гласувах за 4 гуми,нашата е такава,но и триколките ми харесват.

# 26
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз съм за коли4ка с 4 гуми, особено ако е за бебе родено зима или есен. Моя приятелка има триколка с големи гуми и  не им влиза в багажника на колата. Тя съжалява, 4е не си е купила коли4ка с 4 колела.

# 27
  • Габрово
  • Мнения: 402
Ха! Ми как да гласувам като съм ползвала само с четири гуми?  Grinning
С 4 е удобна (поне моята). Лека е, много маневрена (провирам се през невероятни места с нея). Но избора на количка ми се струва, че е най-вече въпрос на вкус  Grinning Който харесва триколки да купува триколки, който харесва с 4 гуми да купува с 4 и това е!
Май по-важни са други качества на количката, а не броят на гумите - например големината на коша, колко тежи, колко бързо и съответно лесно се сгъва или разгъва (това поне за мен беше много важно), абе такива ти ми работи!

# 28
  • Мнения: 217
Цитат на: Petinka
Триколка! Ние сме с такава и съм адски доволна-супер лесно я управлявам, а за това през какви места минавам няма да ви казвам:) Моите приятелки с 4 колела само цъкат с език и заобикалят по-проходимите места:)
И ние сме така.През какви места сме минавали.....!Та триколка е нашата количка. Grinning

# 29
  • Мнения: 3 334
по съвет на други майки и ние сме с количка с 4-гуми.Казват,че триколките се обръщали и са опасни.Не знам не съм ползвала ooooh!

# 30
  • Мнения: 1 187
С 4 гуми, като едната двойка да са двойни.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 958
количка с 4 гуми!По -маневрена е...

# 32
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Когато купувахме зимната количка мъжът ми реши, че най-стабилна и най-маневрена според него е количка с 8 колела. Могат да се въртят и задната и предната двойка колела, като имат и възможност да се застопоряват. Горката количка през къде ли не я прекарахме и сега я чака още един пътник. В мойте очи има един основен недостатък - тежи около12 кг и като я натоваря направо ми призлява като се мъкна през подлезите на Варна с нея.
Извинявам се че стана така дълго.

# 33
  • Мнения: 5 250
Цитат на: Petinka
Триколка! Ние сме с такава и съм адски доволна-супер лесно я управлявам, а за това през какви места минавам няма да ви казвам:) Моите приятелки с 4 колела само цъкат с език и заобикалят по-проходимите места:)


За да не го повтарям

# 34
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: Valery
Гласувах триколка, макар че моята количка е с 4 гуми и съм страшно доволна от нея. Количката мечта обаче ми е една триколка, на някаква италианска ф-ма, но струваше 600 лв.  Sad


Малко OFF: Коя е твоята количка?
/И има ли лоши отзиви за Mag England Куини? Килограмите не ме вълнуват изобщо.../

Mag England Ройал е моята. Почти същата като Куини-то.
Куини е по хубава на външен вид, но Рояла е с по-добро окачване според мен.

# 35
  • Мнения: 2 489
Мерси, аз се чудя между двете.

# 36
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Да не разводнявам темата на БУ, реших да ти пиша тук.
На моята количка пръчките са под формата на буквата Х, което и позволява коша да се люлеле леко, което много добре обира всякакви вибрации по неравностите. На куинито окачването е подобно на буквата Л и не мърда и мисля, че ще вози доста по-твърдо.
Единствения недостатък на моето окачване е, че не може да слиза по стълби спускайки 2 колела едновременно, но пък има и други начони за слизане (не знам дали ме разбра), ако имаш да слизаш по-много стълби.
В крайна сметка ти ще си прдцениш. В никакъв случай обаче нямам забележки по количката. Кара се много лесно, високо проходима е , а пък зимния и кош е супер.
Обаче е много голяма, дори и във сгънато положение, така че ако не ви е голям багажника на колата, пробвай първо дали ще влезе.
Дано съм била полезна.
Леко раждане и мног приятни разходки с бебо.

# 37
  • Мнения: 2 489
Благодяра ти много за информацията. Аз се чудех каква толкова е разликата между двете - гледах, пулех се, а то ето какво било! Grinning
За стълбите - няма да ми се налага да изкачвам или да слизам от нито едно стъпало, така че тежестта няма никакво значение за мен.
Май се спирам окончателно на тази! Благодаря за пожеланията!

# 38
  • София
  • Мнения: 6 555
триколка - двойна  Laughing , удобна е и е по-лека от четиригумните близнашки такива

# 39
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
ОФ, бе съобщението за Съни уж на лична щях да го пращам и нещо се изложих. Embarassed
Бу съжалявам, че ти отплеснах темата  Sad

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Erica
И двете ми колички са с 4 гуми, но много ми харесват триколките. Та, триколка!  Grinning


ми Ерика, нямате ли ъглошлайфка???  Laughing



5 колички съм имала -- всичките 4-колесни!  Sunglasses
 Arrow 3-колките верно приличат на РК1 (ръчна количка с 1 колело, използвана в строителството и градинарството!).  Flutter

# 41
  • Мнения: 2 498
Твърдо съм за 4 гуми

# 42
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: Petinka
Триколка! Ние сме с такава и съм адски доволна-супер лесно я управлявам, а за това през какви места минавам няма да ви казвам:) Моите приятелки с 4 колела само цъкат с език и заобикалят по-проходимите места:)

И аз така!!! Определено майчетата с колички с 4колела в квартала, ми завиждат на проходимостта и меката возия на количката....

# 43
  • Мнения: 421
Цитат на: alma
Една позната баба, която ходи наскоро в Америка сподели, че там били използвали триголките за някакви си надбягвания ли, нещо такова... Не я разбраф добре, ако има някоъ хамериканска мама да каже как стоят нещата.
Спортен фтамобил, явно.  Crazy


Не е за надбягвания а за джогинг. Просто си тичаш с нея из парка.

# 44
  • Мнения: 516
Цитат на: Petinka
Триколка! Ние сме с такава и съм адски доволна-супер лесно я управлявам, а за това през какви места минавам няма да ви казвам:) Моите приятелки с 4 колела само цъкат с език и заобикалят по-проходимите места:)

И ние сме от отбора на триколките Simple Smile Даже,ако не се лъжа,моята е същатата,като на Петинка-от ТСМ,мнооого съм доволна!

# 45
Триколка.
Каката я гледах с 4-колка, ама тази ми е доста по-маневрена. Особенно като газим по пясъците. Пък ние сме малко хайманари и планините бяхме ръгнали с нея Laughing

# 46
Цитат на: Anita_79
Абе честно казано не знам кои са по-удобни, обаче на външен вид триколките ми изглеждат като градински колички ... а такава съм бутала и не е удобно  Thinking

 Laughing  Laughing  Laughing Слава богу, че не са като градинските. Виж там трябва да пазиш баланс на едната гума Wink

# 47
Количката ни е с 6 гуми :по две  отпред, въртящи се и отзад с по една

# 48
  • Мнения: 4 242
Аз съм за 4 големи колела! Peace

# 49
# 50
  • Мнения: 590
Аз избрах триколка защото живеем на хълм. Спускането по стръмнини без ръчна спирачка ми се струва рисковано. Освен това е много маневрена и преодолява абсолютно всичко - високи бордюри, големи дупки, стълби и прочие препятствия..Ама е по-тежичка...

# 51
  • Мнения: 46 508
4 големи, непомпащи се, фиксирани гуми Grinning И задължително амортисьори Grinning Имам такава и съм повече от доволна #Milti

# 52
  • Мнения: 4 244
Аz не помня вече колко колички смених с 2 деца. Можех да си го поzволя Штото ги кужах от Ebay употребявани
Имах голяма комфортна количка с 4 големи колела и 2 коШа, после седяШто бъги и лежаШто, по едно време се снабдих и с триколка, а сега съм с 6 колелета.
Мога да кажа само, че съм най доволна от голямта с 4 колелета.
Малко беШе трудно да я вкарвам мв багажника на колата но по маневреност и лекота на управление няма равна на себе си.

# 53
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
4 колела

# 54
  • Мнения: 5 255
Втори отговор.
Количката, която имаме е на Neonato модел Dakar.
С четири колела е, но са двойни, т.е. стават 6, като предните са въртящи се.

# 55
  • Мнения: 136
Триколките ми се струват доста нестабилни. Аз съм за 4-те колела

# 56
  • Мнения: 411
Определено 4 колела , ако е възможно всички да за завиващи.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Триколка - с въртяща се предна гума.
Нашата е на "Quinny",  модел "Buzz", мноооооооооого е готска  #Milti
Още не сме я ползвали, ама смятам да я експлоатирам много скоро и много мощно  Wink , живот и здраве

# 58
  • Мнения: 77
Цитат на: alma
Триколка с въртящо се предно кололо.
Гази лесно из кал и пясък, дупки и бабуни. Завивам плавно, без напрежение. Само мога да похваля тая стока.
Обаче зависимости винаги има. Понякога вид триколка не струва пред вид четиригумова количка. Големината на гумата и грайфера, междуосието и сглобката и прочей подробности са от значение. Бля бля бля.

Абсолютно съм съгласна!!!!! Grinning

# 59
  • Мнения: 3 153
Цитат на: villie
Цитат на: Petinka
Триколка! Ние сме с такава и съм адски доволна-супер лесно я управлявам, а за това през какви места минавам няма да ви казвам:) Моите приятелки с 4 колела само цъкат с език и заобикалят по-проходимите места:)

И ние сме от отбора на триколките Simple Smile Даже,ако не се лъжа,моята е същатата,като на Петинка-от ТСМ,мнооого съм доволна!


 newsm10 Страшна машина! Бебо се вози хипер конфортно в нея, а пък за новородено зимно бебе по-добра не съм виждала! Направо всъдеход:)

# 60
  • тук-там
  • Мнения: 5 689
Ние сме с триколка, ама с къв зор завива, нема да ви разправям. Сравнение не мога да направя, защото друга не съм имала, но определено съм разочарована. Уж последен писък на модата, ама колко е тежка и как маневрирам с нея, не е за приказка.

# 61
  • Мнения: 1 032
Четери гуми и две от тях да завиват 1stroller

# 62
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами мойте са направо 8  Simple Smile
Предните въртящи се.

# 63
  • Мнения: 3 926
Две приятелки родиха с разлика една година. Първата караше триколка, която й донесоха от Шотландия - лека, маневрена, бута се с един пръст - количка фантазия. Втората си купи с четири колела, предните завиващи и твърди, че е супер удобна. Бутала съм и двете и определено съм ЗА ТРИКОЛКАТА. Живот и здраве и ние ще се снабдим с такава Simple Smile

# 64
  • Мнения: 3 926
Нещо се прецака и ми дублира постингите.  Sad Махнах втория Wink

Общи условия

Активация на акаунт