Бучка под мишницата

  • 34 891
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
От няколко месеца ме наболява под мишницата,болката е като при придърпване,но изчезваше и периодично се появяваше.Днес обаче доста ме боля.Прегледах се доколкото можах и напипах нещо подобно на топче,което се движи като го докосвам.Направо ми дотегна от здравословни проблеми ,джипито е вдигнало ръце от мен,защото съм всеки месец за талон,тъй като имам три дискови хернии и често ми се налага да посещавам невролог.За този месец едва ли мога да си изпрося нещо,затова реших да се посъветвам с вас-на какъв лекар да отида? Мисля че трябва да се насоча към мамолог,но дали съм права,защото бучката не е на гърдата,а под мишницата? Дали пък не е лимфен възел?Знам,че вие не може да ми поставите диагноза,но моля тези които са имали подобен проблем да ми пишат къде са отишли а преглед...и в крайна сметка какво се е оказало че не им е наред.Освен това къде според вас има най-добра апаратура за диагностика,мамологът при преглед дали ще ми прегледа и подмишницата...ох,май много въпроси станаха...ама доста съм се притеснила...в тази област съм пълна невежа,помагайте!

# 1
  • София
  • Мнения: 11 658
Не съм специалист,но много вероятно е да е лимфен възел по това,което описваш.Да не би да си пред цикъл и от там да има болка.
При мен поне е така,имам болки по гърдите та стигат и до под мишницата,променя се структурата на гърдите ми и се уголемяват.Дори снощи си напипах топче на едната гърда, което според мен си беше увеличен лимфен възел, подвижен, опитах се да запазя самообладание, ама и други неща ми минават през главата.
При всички случаи посети мамолог,ако скоро не си го посещавала.Желая ти успех!

# 2
  • Мнения: 4 806
Възможно е да е възпаление на потна жлеза. Боли по подобен начин. Набира топче. Лекува се с антибиотик. Без преглед при лекар няма да мине.

# 3
  • Мнения: 490
Възможно е да е възпаление на потна жлеза. Боли по подобен начин. Набира топче. Лекува се с антибиотик. Без преглед при лекар няма да мине.

# 4
  • Видин
  • Мнения: 159
На мен ми се появява такава бучка преди цикъла няколко дни, и след това изчезва. Докато бях бременна също ми се беше появила. Ходила съм на лекари и един хирург ми беше казал че е мастна жлеза но дори да се оперира и да се махне след това ще се появи отново. Последно гинеколога ми беше казал че се появява преди цикъл и по време на бременност се дължи на нивата на прогестерона.

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
хубаво е да провериш и лимфните възли по чията и главата.
както и гърдите.

# 6
  • Мнения: 1 006
Най-добре пак да досаждаш на джи-пито си Peace Иаз днес напипах бучка в едната си гърда, и като се сетих колко трудно ми даде направление за гинеколог, който трябвало да ми даде направление за мамолог, направооооооо
Ама тогава гинеколога ми каза, че няма нужда да хода на друг преглед - той направи преглед и на областта под мишниците ми.....аз бях спряла да кърмя преди няколко месеца........

Айде, и спокойно...... Peace

# 7
  • Мнения: 61
В родилното точно след раждането и на мен ми се беше подуло под едната мишница. Било възпален лимфен възел. Локално ми инжектираха ми локално антибиотик (пеницилин) и за 1 ден мина.
       Майка ми преди години имаше мастна тъкан под едната мишница и я оперираха. Не си спомням при какъв доктор ходи. Най-добре е пак да досаждаш на JP-то. Успех!

# 8
  • Мнения: 2 006
Отиди директно на мамолог-той ще ти обясни всичко.
Успех и дано не е нещо сериозно Peace

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 00:37 от A.A.M.Belev

# 9
  • Мнения: 119
аз имах такъв проблем,следствие кола маска или почистване с епилатор не си спомням,но месеци на ред бях с възпалени лимфни възли,доста ме болеше и не мина без АБ.

# 10
  • Мнения: 4 111
Здравей!
Аз имах същата бучка преди 6 години, под лявата мишница. Спомням си, че ходих при хирург, който ми каза, че това е лимфен възел, който се е образувал от бръсненето на мишниците и при следващото след бръснене дезодориране. Каза, че ще ми го цепи и бях се приготвила психически за малка операцийка. Но той ми препоръча няколко дни да си слагам риванол - марля с риванол, залепена с компресче или лепенка, но добре напоена и като се бръсна да изчаквам известно време преди дезодоранта или каквото там си слагаме. Топчето ми си изчезна самичко, без операция, взе да се смалява докато съвсем изчезна. Радостта от разминалата се операция беше голяма. Може да опиташ - риванола е безобиден, не може да стане по-лошо от него. Дано ти помогна, пожелавам ти същата развръзка като моята!

# 11
  • Мнения: 485
Благодаря на всички за съветите .За сега  ще опитам с риванол или ихтиол,пък като ми се оправи малкия(сега в понеделник ще му махат сливиците),ще бягам бързо при мамолог...само дано оцеля подходящия специалист,че ми писна да си плащам за десетминутен преглед...Паздрави и бъдете здрави  bouquet

# 12
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
ако е лимфен възел - памук/марля, напоени с риванол и спирт 1:1, върши страхотна работа

# 13
  • Мнения: 276
Здравей и от мен.Преди години  получих бучка под мишницата,също така болезнена,но не винаги.Дълго време се мъчех с нея защото ме бе страх да отида на лекар.Когато отидох се оказа запушен линфен възел и ме оперираха.Беше ужасно и много болезнено затова иди на лекар.

# 14
  • Мнения: 99
Благодаря на всички за съветите .За сега  ще опитам с риванол или ихтиол,пък като ми се оправи малкия(сега в понеделник ще му махат сливиците),ще бягам бързо при мамолог...само дано оцеля подходящия специалист,че ми писна да си плащам за десетминутен преглед...Паздрави и бъдете здрави  bouquet
Недей да слагаш ихтиол, защото може да се възпали още повече.
Трябва при вс. положение да се направи конс. с хирург. Ако е възпал. лимфен възел, ще те лекува с антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт