Синът ми пишка през 10 минути, помощ

  • 908
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 671
На седем години е,  денем пишка през 10 минути, сутрин по-рядко, вечер по-често. Нормална, светла урина, без миризма, без болки. Нощно време става за тоалетна рядко. Не се напикава, никога не се е напикавал.

Направихме пълна кръвна картина и урина - всичко е в норма. Водих го на нефролог - с ехограф прегледаха цялата му отделителна система - нищо.

Къде може да е проблемът, и дали изобщо проблемът е физиологичен, или е психологичен? Преди да го водя на психолог, трябва ли на още някакъв специалист да го водя?

Според личния му педиатър, проблемът може да се окаже на психическа основа - все пак е първокласник.

# 1
  • Мнения: 1 671
Никой ли не може да помогне?

# 2
  • Мнения: 1 425
Това от колко време е така?

# 3
  • Мнения: 15 204
И аз имах подобен проблем преди 2 години, извървяхме същия път. Лекаря, който го гледа на ехографа ме светна, че вероятно е изплашен от нещо. Така се и указа.
Разгледай тук може да те ориентира как да постъпиш
http://www.zadecata.com/forum/viewforum.php?f=26&topicdays=0&start=84

# 4
  • Мнения: 1 671
Берина, от пролетта е някъде.

Мама Нана, как преодоляхте проблема, моля те, разкажи ми подробно.

# 5
  • Мнения: 1 425
Ааааа,мислех да не би да е от настинка,но щом е от пролетта така значи е нещо друго.Съжалявам, но наистина не мога да ти помогна,обаче една консултация с психолог няма да навреди мисля.........  bouquet

# 6
  • Мнения: 108
Според мен също трябва да направиш консултация с детски психолог за всеки случай.четейки за проблема ти веднага се сещам за един случай макар да ставаше въпрос за доста по малко детенце на не повече от 3 год. Заведох малкия на детска ясла и докато го оправях и се разбирахме с лелите ми направи впечатление едно детенце което плачеше на пресекулки и в разтояние на 15 тина мин поиска 3 пъти да пишка Попитах ги какво става защото ми стана жал за малчо пък и те не бяха особенно впечатлени а те ми отговориха че родителите му преди няколко дни са махнали памперса и оттогава малкия постоянно казва че му се пишка След известно време разбрах че след срещи със психолог нещата са взели да се поуправят Може би твойто детенце макар и по голямо има своите притеснения и тревоги Знам ли. Дано всичко е ОК. Успех

# 7
  • Мнения: 380
Преди времеимахмесъщият проблем с моята дъщеря,Водихмея къде ли не питахмехме кого ли не , тога ва съвсем случайно на гости ни пристигна мои близък роднина от София който е и психиатър ,Разговаряхме с него и  се оказа че е на психическа основа. За съжаление и аз не бях го взела този случай под внимание при една много силна буря се е изплашила наистина  при  по силен вятър изпадаше в паника но,,,, Така че може би и при вас нещата да стоят така. newsm77

Общи условия

Активация на акаунт