Дядо Коледа очаква пак, нищо че е първолак

  • 9 846
  • 164
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 937
Здрава, успешна и благодатна година и от мен, мили момичета!

Ваканцията почти се изтърколи, за съжаление без зимни емоции.
Все още го чакаме този сняг!

Веси, какво е положението при вас?

# 151
  • ново
  • Мнения: 5 855
Честита Нова Година, майки и дечица Heart Eyes
Да донесе здраве, много усмивки и успехи!

Вили, предполагам за сняг питаш Simple Smile - няма го никакъв. А толкова надежди имахме за снежна ваканция. Днес заваля малко сняг, но мокър и изобщо не се захвана. Чакането продължава  Simple Smile

# 152
  • Мнения: 1 671
За много години, момичета!

Да е спорна и европейска 2007 за всички!

Вече броим дните до понеделник, няма търпение моето първолаче!

А тази тема май трябва да я затворим, пък да отворим нова, европейска Grinning

Предлагам: Първолачето езици учи, в ЕС трябва да сполучи Laughing

# 153
  • ново
  • Мнения: 5 855


Предлагам: Първолачето езици учи, в ЕС трябва да сполучи Laughing

Пускай я, заглавието е много добро  Simple Smile

# 154
  • Мнения: 2 768
Здравейте и за много години! Само хубави неща на през новата година да ви се случват!

Върнахме се късно вчера от една страхотна семейна ваканция в Австрийските Алпи (където също няма сняг, между другото... Wink), сега да видим как ще се настройва ученичката за понеделник  Laughing. Прекарахме чудесно, децата се забавляваха много!

# 155
  • Мнения: 1 258
За много години!Много успехи и безгрижни дни през Новата година!

Ние сме в трескава подготовка на домашни,които малко прекалено ни дойдоха.След дълга почивка,сега се налага на бързи обороти да се пишат по пет страници о математика,български,английски+още разни там диктовки. Mr. Green

eta ,имаш ли снимки от Алпите?

# 156
  • Мнения: 2 768
Ето снимки!

http://etaiveta.multiply.com/photos/album/18

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 10:50 от eta

# 157
Леле, едва намерих темата, ние започнахме много зле годината, Ади изкара ужасен грип и още не е във форма, даже май ще пропуснем училището първите няколко дни  Sad

За много години на всички, бъдете здрави и щастливи !

Ета, много хубави снимки  Grinning

# 158
  • Мнения: 826
Здравейте, момичета и за много години! beer
Моят юнак си прекара хубава ваканция, ама на мен ми се увидя!  af
Всеки ден правехме диктовка и смятахме.Аз понамалих "спуснатото" от госпожата време  от 1 час и сведох диктовката до 1 страничка и задачи- също една. Съвсем ми се взе ума към края на ваканцията да измислям тъпи изречения със сравнително малкото букви, които знае да пише /ние сме до Д, т.е. още не сме го почнали/. Улових се, че дори докато шофирам нижа изречения от сорта на "Бебе Боби има лилав биберон."  Sick "Към края го подкарахме на планинска тематика и открихме, че с известните ни букви се пишат Рила, Пирин, Руен, Верила" Ех, заселих и планините с известните ни животни, та криво- ляво скалъпихме и последните диктовки.
За смятането- нямаме грешка. За цялата ваканция открих 3 грешки, и предполагам, че бяха от заблейване, на не от незнание.  doh И със задачите страдах от липса на муза, но като проучих детайлно помагалото открих много типове задачи.
Вчера подготвихме заедно раницата, че беше награбил всичко от училище, та днес се носеше едва- едва към школото. Нетърпелива съм за отзиви от първия следваканционен ден!

Ико, какви са тези болести? Хайде, да оздравява по- бързо първолачето и да не тревожи повече мама   bouquet

# 159
  • гр.София
  • Мнения: 4 141

 Здравейте, мами-първокласнички! Отдавна обещах на elia gg( съотчетна по бебе мама) да пиша и при вас. Надявам се да се включвам редовно.
 Първолакът се казва Петър. Буйничък е, избягва да чува, отличник по математика и мно-о-го зле с краснописа, а и правописа ни куца ( а аз съм филолог, и много го тормозя да говори и пише правилно).
 През ваканцията го ударихме на мързел. Само по 1 час сутрин отделяхме за английски-преписахме целия учебник. Чак последните дни стигнахме до диктовките и математиката. " Голямото Д-ъ"  Mr. Green са го взели, та имахме много възможности за измисляне на думи. Учихме и стихотворение по руски.
 Толкова от нас. Дано всичките ни хлапета са си починали хубавичко, за да имат сили за учене и за игра. И да не им тежи ранното ставане. Peace
 

# 160
  • Мнения: 1 258
Добре дошла,blanc!

eta,супер снимки.Най-много ми хареса тази с плюшеното кученце.Ама и времето е било супер.

Днес,в училище са подарили на всички деца от класа по една книжка  от поредицата на Britannica-Поглед към Азия,Австралия и Нова Зенландия.Лора казва,че са подарък от директора.

# 161
  • Мнения: 1 937
Добре дошла на blanc и от мен!

Аз ли съм единственият родител, дето толкова несериозно е подходил към детето си през ваканцията?  Cry
Никакво натоварване.

Е, покайвам се, щото досега се борихме с четенето - мнооого трудна работа.
Направо ме доядя, толкоз зор върху Елин Пелин и Приказките му.
Пък са хубави, хубави!
След дългото сричане, следваше още по-дълго обяснение на думи като "мегдан", как момите "белят" платно, какво е "гузен" и защо бяга...

Свърши ваканцията и за мен! Simple Smile
Обаче съм заразена от Ета и кроя планове!  bouquet
Може да не стигнем до Алпите, но ще ви призова на съвместно-първолаческо-форумско мероприятие.
То времето се стопля  Grinning
П.С. Няма ли скоро пак ваканция, пък и мъничка да е?

# 162
  • Мнения: 1 030
Привет и от нас момичета,Вели не се критикувай сама,аз по принцип не и давам много зор.Понякога и налагам мое мнение но в рамките на нормалното.При нас ваканцията мина в много игри на хубавото време е разбирасе и с много подаръци.Днешния учебен ден е бил прекрасе за нея и тя много е щаслива,че беше на училище.Добре дошла мила blanc.Е толков от нас до после ,Лека Вечер и много положителни емоции.  bouquet Joy

# 163
  • Мнения: 2 768
Вили, и аз бях една несериозна, направо безотговорна майка тази ваканция  Embarassed. Нищо не сме се занимавали, реших релакса да е пълен. Пожелавам ти искрено да се осъществят плановете и да имате прекрасна ваканция! Всъщност, пожелавам го на всички! Hug
Trislon, времето беше пролетно  Confused Какво му става на този климат, не знам? На 3150м беше 5градуса! А София беше една малка атракция за цялата компания, само такива щуротии правеше  Laughing развеселихме и Австрийските сухари. Mr. Green

# 164

Общи условия

Активация на акаунт