Дядо Коледа очаква пак, нищо че е първолак

  • 9 849
  • 164
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 091
Еее, не знаех, че има такава сладка темичка, чак сега я откривам. Моля, приемете ме сред вас!
Честит Ден на християнското семейство на всички!
И моят син си вярва в Дядо Коледа...Поне не е споделил друго засега Wink
lea, радвам се да те "видя" тук/бях hot chocolate/!

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Разбира се Ви добре дошла,


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ

# 17
  • Мнения: 1 492
Добре дошла Ви Hug

# 18
  • ново
  • Мнения: 5 855
Ето ме и мен Simple Smile. Напоследък не ми стига времето и по-рядко влизам.
Днес децата имаха празник, по случай Денят на християнското семейство. Казваха стихотворения, свързани с отношенията в семейството, пяха народни песни, подреждаха трапеза....интересно беше. Получиха подаръци от сдружение "Българка" - Библия за деца и почерпка.
Аз успях да се прибера малко преди тържеството, бях много изморена и забравих да взема фотоапарата Sad
В класа на Стели още нямаме родителски актив, а идва Коледа. Кой и как ще организира празника....незнам. Желаещи родители няма, а аз си имам много ангажименти и нямам никакво време, но мисля да се жертвам. Вие ще ми помагате, хайде кажете сега какво подготвяте - размяна на подаръци, коледен купон, подарък за учителката.....каквото се сетите, моля ви Hug
Хижата се отменя Sad децата са разочаровани. Учителката каза, че цената, която са и дали 16 лв. на човек е непосилна за някои родители т.е дете+родител 32 лв. Стели обаче реши, че дните, в които трябваше да е на хижа ще прекара на Шипково при баба си Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 671
Весела, в нашето училище коледното парти организират самите класни ръководителки. Свързали са се с детски център, резервирали са дата и час, сега събраха парите и днес ще внасят капарото. Самият детски център си е подготвил програмата, явно имат опит с подобни партита и с първокласници Laughing

Аз подхдвърлих на Трифон да предложи на децата да отидат маскирани на тържеството - като бал с маски. Биха могли да си изработят сами маските в часовете по домашен бит и рисуване. Той възприе много ентусиазирано идеята, но не знам още дали я е предложил.

# 20
  • Мнения: 1 937
Добро утро.

Децата ни с Коала ще празнуват заедно, така че не мога да добавя нищо повече, освен споменатите вече 8 лв. за тържеството.
Госпожата ни беше против разменянето на подаръци. Аз донякъде също не одобрявам.

Веси, огледай се за заведение, помислете за куверт, ако има и кой да забавлява малчуганите - ето ти решение.

# 21
  • ново
  • Мнения: 5 855

Веси, огледай се за заведение, помислете за куверт, ако има и кой да забавлява малчуганите - ето ти решение.

Вили, нали знаеш възможностите на нашия град, освен Виенската сладкарница, май друго подходящо място няма. Иначе идеята за коледен купон много ми допада.

# 22
  • Мнения: 168
                 Здравейте!

  И при нас коледните вълнения вече започнаха.Днес в у-ще са ги снимали за календари-поръчали сме и стенни и джобни с образа на първолака.Снощи правихме "упражнения по усмихване",дано пак да не се е озъбил като на миналогодишнана ми осмомартенска картичка.  Wink Но дори и да е така,няма да ги изхвърлим я!
Иначе наща госпожа вчера спомена ,че на 22 декември ще ходят на коледна постановка на "Ариел театър",но още не знам подробности...май ще има и някакви пакетчета с дребни подаръчета,но не съм сигурна.Като разбера ще пиша пак.
А дали моя син вярва в дядо Коледа...само той си знае Simple SmileПодозирам по тъничките му усмивчици,че не,но дава вид на вярващ( явно го е страх да не изпусне подаръците) Party 

# 23
  • Мнения: 1 258
При нас още е спокойно.Коледни настроения още няма в училище.Коледното тържество го организираме ние,родителите в парти клуб.
И ние събираме пари за коледен подарък за учителката.Но,честно да си кажа,леко съм озадачена от желанието на повечето родители подаръкът да е материализиран в части от сервиз,дори телефон.Може да съм много задръстена,но смятам,че подарък за учител трябва да бъде нещо свързано с професията(например книга,енциклопедия,речник...) или нещо,изработено лично от децата.
Как ви се струва?

# 24
  • София
  • Мнения: 1 951
She popitam w ushilisheto .Pishem weshe bukwa r i cifra 9.Sprawqt se mynishkite  rushishki.

# 25
  • Мнения: 118
Здравейте , май на последък се занимавам повече с малката отколкото с първолака . За сега само знам , че трябва да дам 10лв. за бал на който ще ги водят . В цената е включен и подарък за детето и почерпка . Явно театрите са тръгнали предколедно по училищата , защото  и при нас ще има -3 лв. За подарък на учителката никой не е споменавал все още , но ще има родителска среща и ще видим . Моя първолак май вярва в Дядо Коледа защото се гласи да напише писмо . Даже ме пита дали не са пуснали вече и в нета (в детските сайтове ). Така си писа миналогодишното писмо .

# 26
  • Мнения: 1 937
Здравейте.

Днес разбрах, че има изключено дете от съседен първи клас за агресивно поведение.
По информация от дъщеря ми е счупило главата на друго дете с камък.

Надявам се Гери да се включи с подробности, детето май е от класа на Трифон.
Това просто не подлежи на коментар...
Чувствам се безсилна...

Trislon, далеч не си задръстена. Предложи децата да измайсторят нещо сами, струва ми се добра идея.

Желаещи софийски мами за прожекция на Дядо Коледа и снежният човек в Imax за събота?

# 27
  • под тепетата
  • Мнения: 9 147
Trislon, напълно те подкрепям за подаръка. Тенджера не е ли по-добре ? Mr. Green някъде тук видях идея за изработване на коледен венец от гирлянди, ние сме подарявали такива неща на учителката за Коледа . А и идеята за енциклопедия е много добра, толкова са скъпи, че трудно отделя човек пари за такива неща. Аз лично отдавна се точа на тълковен речник и правописен, ама все не мога да отделя 50-на лева. Sad 

# 28
  • Мнения: 168
  Господи Велислава,това което казваш наистина не подлежи на коментар! Знае ли се как е пострадалото детенце?Моля се да е добре! Praynig
 И при нас лоши новини,но далеч по-розови на фона на това,което прочетох тук...Пепи е с възпалено гърло,хремичка и лека температура.Сутринта бяхме на лекар и той много се притесни,като му казаха,че и утре няма да ходи на у-ще-имат домашен бит и техника и цяла седмица събираме материали за мини-парк(листа,шишарки,кестени)Поуспокои се обаче като му казах,че ще си го направим вкъщи.
При нас не е ставало въпрос за подарък на учителката,но и според мен най-подходящо е нещо изработено от самите деца. Peace

# 29

Желаещи софийски мами за прожекция на Дядо Коледа и снежният човек в Imax за събота?


Аз съм за  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт