Дядо Коледа очаква пак, нищо че е първолак

  • 9 847
  • 164
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 951
I az iskam a,za shas?

# 31
  • Мнения: 1 937
10:00, 11:10, 13:20, 14:30, 15:40, 18:00, 19:10, 20:20, 21:30
Това са часовете на прожекциите.
Ще ни е нужно малко технологично време, за да дойдем до София.
Мога да се постарая за 11:10, ако сте съгласни или за някоя по-късна.

# 32
11.10 май е рано, поне ние сме доста поспаливи и туткави в събота ( особено аз  Wink )
Принципно обаче нямам претенции

# 33
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Ние май в нашето училище сме най-заспали.  Wink Никой нищо не е споменал за тържества по Коледа. Може би очакваме включване.  Sunglasses

Относно подаръка за учителката, да не се обиди като и купите речник ........ Laughing Ако някой от родителите и е по-близък, може да почерпи вътрешна инормация, какво би я зарадвало най-много. Аз бих подходил така.

Агресията - ужасна работа!  #2gunfire Да чукаме на дърво, класът ни е много добър. Децата са мили, държат се добре едни с други. Супер сме! Да не чува дявола!  Praynig 

# 34
  • Мнения: 1 030
Привет момичета! HugВ нашият клас още нищо не е решено със сигурност,днес г-жата каза,че ще ни направи родителска среща за да сме единодушни всички родители.Аз съм за детска дискотека или в някоя сладкарница но това е засега,иначе подарък за г-жата задължително.Аз лично си мисля за цвете в саксия вие ако имате идея моля ви на драго сърце.  bouquetАгресията в училищата винаги  е имало но не чак толкова не знам ВЕЛИ но това наистина вече е страшно ще го изключат това дете ами другото как ли се чувства. Embarassed

# 35
  • Мнения: 1 671
Здравейте.

Днес разбрах, че има изключено дете от съседен първи клас за агресивно поведение.
По информация от дъщеря ми е счупило главата на друго дете с камък.

Надявам се Гери да се включи с подробности, детето май е от класа на Трифон.
Това просто не подлежи на коментар...
Чувствам се безсилна...



Мислех да не пиша за този случай във форума, поне докато не се изяснят напълно нещата Sad

Но така или иначе, Вили вече е писала...


Блазе на вас, майки на момИчета, трижди благословени сте вие!

Нямате представа какво е да се налага всеки ден да повтаряте до втръсване едно и също - бъди дисциплиниран, не се бий с другите момчета, ако някой те закача - оплачи се на госпожата.

Това е моята мантра всяка сутрин. И всеки обед, отивайки към училището, тръпна от страх - дали не е станала поредната свада между деца, дали и Трифон не е замесен. Всеки божи ден!

Изключеното дете се казва Виктор и е най-добрият приятел на моя син. Виктор е умен, възпитан, интелигентен, с широки хоризонти, както и моят Трифон /за което се гордея/. Но тези качества у децата, които ни карат да се чувстваме горди, създават у тях и чувството за чест и достойнство. Събуждат у тях лидерски пориви. Самите те усещат своето превъзходство.

Родителите на Виктор са нормални хора, с нормален брак, без семейни драми. С майката и бащата се познавам лично, дори тази сутрин пихме кафе с майката на Виктор. Близки сме, децата ни играят заедно и в почивните дни. Моята преценка за тях е, че са хора, с които бих празнувала Нова година, например. Това е достатъчно.

Виктор е буен и палав, но в никакъв случай агресивен. Майката на Виктор беше започнала нова работа в началото на октомври, но реши да се откаже, за да може да остане вкъщи и да обгрижва първолака си. Семейството живее на квартира  и не е много добре материално, в смисъл, че сега ще са само на дохода на бащата, но майката реши, че детето е по-важно. Браво на нея!

Разказът на Трифон за инцидента:
В голямото междучасие Трифон,  и още едно момче играят с някакви пластмасови фигурки. В този момент няколко момчета от "Б" клас обграждат нашите и започват нещо да им говорят, да ги предизвикват. Виктор, който е малко по-настрани, също е обграден от Илиян и още момчета от "Б" клас.  Трифон осъзнава, че кавгата започва да преминава в ръкопашен бой, и се запътва към тяхната класна, за да се оплаче. Момчетата от "Б" клас обаче му препречват пътя и той не може да стигне до нея. После започват да го бият. Тогава и той започва да се бие, за да се отбранява. Трифон не успява да стигне до Виктор, за да му помогне.

В същото време Виктор, който също е обграден, започва да се бие, по думите на Трифон, за да се отбранява. Самият Виктор пред мен и майка си, и пред класната твърди, че не е взимал камък, а е удрял с юмруци. Пострадалото дете е със спукана глава - според едни деца е имало кръв, според други не. Трифон казва, че не Виктор е бил с камък, а едно друго момче с жълта коса.

Майката на Виктор е повикана веднага в училището. Имала е разговор с класната ръководителка, която е препоръчала смяна на средата за Виктор. Решението за напускане на училището взима майката на Виктор след този разговор с класната.

Аз лично знам това. Не успях да говоря по-подробно с майката на Виктор, но сигурно утре ще се видим с нея. Ще я подкрепя в този много труден момент, защото съм сигурна, че е сломена.

Не знам как точно Вили е научила, че Виктор е изключен за агресия.

И къде е границата между агресията и самоотбраната?
И къде са били всички тези госпожи -  на "А", "Б" и "В" паралелки? Как, уж са били на двора, а не са осуетили този инцидент? Или гледката на биещи се ученици е като "добро утро" за тях?
И трябва ли детето ми да търпи побой над себе си, или трябва да може да се защити, когато никой друг не го защитава?
И защо не се изслушаха всички гледни точки, а веднага се отсъди най-суровото наказание?
И защо бе прекършен полетът на едно умно дете, още преди да му бе даден шанс да се поправи, ако е сгрешило?

И какво щеше да е, ако вместо Виктор беше моят Трифон? Защото е логично да се допусне, че подобно нещо може да се случи на всяко момче.

Въпроси...

Трижди благословени сте вие, майки на момИчета!

# 36
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз пък се радвам, че имам момчета - каква агресия е в 30 % от момичетата - не е за вярване. Моят син какъв бой е ял от момичета. Сега в началото на годината /5кл/ в нов клас пак го скубаха биха, но му казах да не се бие е боя попрестана и почнаха момичетата него да не го закачат. Иначе няма край.

Това с изключването много ме озадачи, защото няма вече изключване. Но аз лично в началото на уч година също преместих детето си в друго училище и една от причината беше лидерските претенции на 2-3 деца. Щом има такива инциденти децата ни не заслужават да останат в такава среда. Сега слава богу попадна в много спокоен клас с много интелигентни деца. Е имат си един сладур, но остналите просто го дистанцирали. Този сладур от нерви дори обърнал чин върху друго дете. А учителките в новото ни училище непрекъснато са до децата. А в старото познати минаваха покрай училището и ме извикаха по спешност, че бият синът ми. Детето ми беше цялото надрано, а учителката ни чула ни видяла.





 Влизате при директорката и искате непрекъснато дежурните да си гледат работата. Това мога да ви посъветвам.

# 37
  • Мнения: 1 671
Вили, това питане ми е специално към теб:

Ще ми съдействаш ли утре или в понеделник да внесем писмено искане като родители до директорката с настояването на двора в междучасието да дежурят поне трима учители? Но да дежурят както трябва, а не проформа!

Освен това случаят да се сведе до знанието на всички родители, но след като са представени всички гледни точки. А дали не е уместна една извънредна обща родителска среща?

# 38
  • Мнения: 2 768


Освен това случаят да се сведе до знанието на всички родители, но след като са представени всички гледни точки. А дали не е уместна една извънредна обща родителска среща?


Направо е наложителна!  Shocked

# 39
  • Мнения: 1 030
КОАЛА,след като разбрах за случая напълно съм съгласна с теб.Няма значение,че сме майки на момичета никой не е застрахован от подобно нещо.Моят съпруг и казва когато тя се оплаква,че някой я бутнал или блъснал да го направи и тя.Аз не съм съгласна но те трябва да се защитават така,че момичета не оставяйте случая така.Майката на ВИКИе избързала с нейното решение да го изключи няма гаранция,че може да има и друг случай с друго дете.Много неприятна ситуация момичета но аз ви подкрепям и ви пожелавам успех не се предавайте! Hug Joy Joy

# 40
  • Мнения: 118
Здравейте ,явно няма значение в кой град живееш . Извинявам се ,че няма да пиша за Дядо Коледа  но това което се случва навсякъде   и мен ме притеснява .В училище е едно и също . Понеже имам и дъщеря на 11 месеца ,решихме да не оставяме баткото на занимлня ,а си го прибирам в къщи. В един от дните част от класа има ЗИП по език , а останалите  деца играят на двора докато почне занималнята .Вече няколко пъти ми прави впечатление , че на двора няма жив учител ,който да ги контролира , а започват да идват и големите учиници от втора смяна . Охраната момиче от фирма .........  се забавлява повече от учениците като гледа как малките си скачат като петлета ,въргалят се по земята и т.н.
В класа имат 15 момчета ,като побойника от детската градина се падна в нашия клас ( това дете познавам  може да има и други ). Да ,но сининът ми  хем се оплаква от него ,хем в междучасията пак с него играе и съответно имахме разговор с госпожата по отношение на дисциплината . Слава богу  моят син си взе поука . Но в момента в който някой го дразни  от словесна битката минава в ръкопашна. В класа има и момичета който трябва да си поправят  дисциплината. Незнам дали ми се  струва ,но мисля ,че синът ми стана по агресивен откакто се е родила малката  и от време на време изпада в някой състояния от рода на "Вие мен не ме обичате " и подобни . Не знам какво ме чака и с малката след време . А от друга страна не обвинявам и учителите , но все пак за половин ден децата са поверени на тях  и през това време те носят отговорност.
А в Дядо Коледа още си вярва , както и в Зъбната феичка newsm78

# 41
  • под тепетата
  • Мнения: 9 147
 Добро утро! Макар, че по прочетеното дотук не е на добро... Sad Нямам първолак, но имам дъщеря в същото училище , за което говорят Коала и Вили. Интересува ме къде е била охраната по време на инцидента и трябва ли тя да стои само на главния вход ? Доколкото знам, по време на междучасията се случва учителите да ги викат на оперативки ( не ги оправдавам ), а по мое време имаше дежурни учители и по коридорите. #2gunfire тичане и викане не си спомням да позволяваха. Общо взето агресията започва от доста по-ранна възраст по мои наблюдения, но ако си позволя да намекна на родител за консултация с психолог, ще ми се види тясна България...А точно днес завърших  книгата"Майките " . Освен че съм тотално потресена и смачкана от това ,което прочетох, си вадя следния извод - децата ни не умеят да изразяват негативните си чувства и емоции с думи.Това рано или късно избива като агресия или автоагресия . Извинявам се за дългия си и не по темата постинг.   

# 42
  • Мнения: 1 258
Направо ми се сви сърцето като прочетох поста на Коала.Приемам нейната гледна точка и много ми е мъчно за това детенце.

Според мен няма как да се разбере истината,защото тя както винаги има много лица.А в крайна сметка и не е присъствал възрастен.За мен не бива да се заиграваме с думата самозащита.Не бих оправдала детето ми,ако използва сила срещу друго детенце(говорим за малки дечица все пак)дори и с мотива,че се самоотбранява.
А защо класната веднага е препоръчала смяна на средата?Тя не познава ли детето?Звучи ми като да не опетним името на класа и училището.А може би има и някакви други доводи.
Но направо не ми се мисли какво му е на сърчицето на това дете,ако наистина няма вина за случилото се.Много тъжна възраст да установиш колко е несправедлив животът.

# 43
  • Мнения: 826
Ето че най- лошите ми кошмари се сбъдват... Потресена съм от това колко много агресия има в училищата ooooh! И че това са нашите деца- умни, интелигентни.. и за съжаление раснали пред телевизорите и с компютърните игри, в които насилието се приема за нещо нормално  Sick  При нас супер сериозни инциденти не е имало /ох, дано да няма/ Praynig.  В  класа има няколко по- буйни момчета, но най- странното за мен е това, което Мама Иля пише- че синът ми от време на време се оплаква от най- буйния младеж, но отново него търси в междучасията да си играят  newsm78.
За Коледа все още не се говори в нашия клас. Сигурно ще свикат родителска среща.
Миналата седмица Георги ме изненада с изказването, че иска да ходи на народни танци /подозирам, че главната причина е, че девойката, в която сме влюбени ходи на танци/ Blush. Вчера говорих с госпожата и е официално поканен във вторник да гледа, а в четвъртък да става да потропва с другите деца. Flutter Дано да му хареса, че идва зима и не ми се мисли къде ще изразходва енергията, която сега впряга в беснеене по училищния двор и на улицата. ooooh!

# 44
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Коала, въпросите които поставяш са напълно основателни и се надявам да получиш отговори.
Според мен трябва да се състои обща родителска среща и да се изслушат всички страни. Къде са били госпожите на тези три класа?Трябва всички да се борим срещу агресията в училищата, никой не е застрахован, че неговото дете няма да пострада или не дай си боже да стане агресивен. От Стефи знам, че в нейния клас момчетата са по-буйни и непрекъснато ги наказват, но не ми е разказвала за по сериозен инцидент ( дано да няма).
Истината е, че ми е притеснено, като гледам и слушам какво става в училищата.

Общи условия

Активация на акаунт