Scrapbooking

  • 36 071
  • 390
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 331
Ето го идеалният подфорум за новата ми страст:

ScRApBooKINg

Търся си съмишленици, които обичат да изрязват, да лепят и някак между другото - да творят, създавайки цветни, весели странички със снимки, цитати, картинки и разни други красиви нещица - дали за спомен или за подарък, дали за да задоволят някаква си своя потребност от ножица в ръката и красота в душата - накратко scrapbooking.

Веднага си признавам, че всъщност все още не съм сътворила нищо, но пък поставих началото- пребродих десетки страници в интернет, започнах да събирам материали, да си записвам идеи...
Всъщност в дигитален вариант scrapbooking-ът определено се е развихрил в темата за Фотошоп-а.
Така че очаквам поне морална подкрепа от там, а най-добре директно включване.
Но аз тъй като съм си малко старомодна, а и харесвам ножицата и лепилото, шумоленето на хартията, ми се иска да се захвана с традиционния scrapbooking.

Много ще се радвам някой, който вече се занимава с това, да ме мотивира с това, което вече е направил. А и търся новаци като мен без никакви други гениални способности - ще се подкрепяме взаимно и ще си даваме стимул наистина да направим нещо.
Защото подозирам как тоталната липса на време съвсем скоро ще охлади ентусиазма ми...

Ето все пак малко нагледен материал - разни неща, на които попаднах в мрежата:

   

Хайде, чакам подкрепление. Лесно е, забавно и не се изискват почти никакви умения.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 336
Не бях чувала, но много ми хареса. Ще следя темата с интерес  Grinning

# 2
  • Мнения: 6 472
Аз като на всяка манджа мерудия мисля да се включа Mr. Green
На времето много правех такива колажи. Сега като каза май пак ще взема да направя това онова, като ще приобщя и щерката Grinning Определено предпочитам за сега да е по старомодния начин с ножичката, но съм сигурна, че другарчетата във фотошопската тема ще дадат много хубави идеи за виртуални изпълнения Hug

# 3
  • Мнения: 3 331
Ровейки из Интернет установих, че това си е цяла индустрия - при това такава, реализираща огромни печалби.
Ако някой търси все още нереализирана област за бизнес в България, ето я.  За процента от печалбата все ще се разберем Mr. Green
Убедена съм, че скоро и тук ще се създаде почва за подобен пазар.


Засега ще трябва да се справяме с подръчни материали.

Luluto, разкажи - какво правеше навремето. Убедена съм, че са били красиви колажи.
Снимките ти са достатъчно красноречиви
Пазиш ги още, нали? За колажите говоря...

# 4
  • Мнения: 491
И мене ме запалихте.

# 5
  • Мнения: 6 472
{Тони}   bouquet Не бяха нищо особено. Част от тях съм запазила, друга децата унищожиха, трета съм раздала на познати Rolling Eyes Ще снимам това, което е оцеляло и ще покажа, но още веднъж повтарям - не са нищо кой знае какво. В момента имам разни идеи и ще ми е по- забавно да ги сътворя:)
Моля те, пусни линкове на сайтове, където си ровила и са ти харесали Praynig

# 6
  • в къщи
  • Мнения: 467
Една идея и от мен:отрязвате задната част(на дупето) на стари дънки и се залепва върху картон,слага се шнурче за закачане и му намирате място в кухнята(например).В джобовете се слагат ножица,моливи,всичко за което се сетите. Peace

# 7
  • Мнения: 3 331
Толкова много идеи имам в главата си... Но засега съм се спряла на две:

 Flowers Sunflower първата година на бебчо

и

 Flowers Sunflower коледните празници. Иска ми се да си направя специален коледен албум, в който всяка година да попълвам няколко страници със снимки от празниците, рисунки на дечковците, защо не писмата до Дядо Коледа, пожелания от близки и разни други такива...

Luluto, сега видях, че си писала междувременно и това ме накара да се замисля защо съм толкова запалена по идеята. Всъщност именно твоите думи ми го изясниха...
Нещата, направени със scrapbooking-а винаги са нещо особено. Може и да не притежават особена художествена стойност, но са ценни и мили, защото са направени от нас с много любов и внимание, защото там са снимките на нашите деца, защото това са спомени, съкровени моменти... Просто няма начин нещо подобно да не е нещо особено Hug

А двата сайта, които в момента разглеждам, са:

ето този и този

# 8
  • Мнения: 6 039
интересна тема, почти се доблира с фотошопската,
когато започнах да правя дневника на Малена, не бях виждала такива колажи.
След отва някой пусна тема за Фотошоп и оттам тръгнаха доста линкове на тази тема. Много от майките са повлияни имено от
ScRApBooKINg и правят такива колажи с помощтта на Фотошоп. Стават доста красиви.
Както казваш, това се е превърнало в индустрия и доста от нещата си приличат. На мен това много не ми допада. Аз предпочитам да са по-индивидуални. но понеже всичко тръгва от Америка, там нещата са като за потребители и затова се стига до тук. Добре, че в БГ няма готови елементи, пакетирани за продан и по тази причина мисля, че идеите на майките, които се включат в темата, ще са още по-интересни.

Аз не съм се захващала, защото с тази цифрова фотография, правя страшно много снимки и един такъв албум с панделки, копчета, хартийки, листенца и т.н. би станал страшно дебел.

ще следя темата с интерес, мога да подхвърлям някоя идея  Grinning

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
мяу

# 10
  • Мнения: 1 399
В първия момент си помислих, че това е новата фотошопска тема, с подобно заглавие, за да се разграничи от фотографската.  Simple Smile
Но виждам, че идеята е друга.
На мен лично, ръчния труд не ми никак силна област  Crazy, но ще ми бъде интересно да следя темата и да се наслаждавам на красотите, които творите.  Simple Smile
За сега, пускам два линка, където могат да се видят идеи за scrapbooking, както и да се принтират разни елементи / в pdf формат са/:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/acCategory?lc=en&cc=us&am … tcat=scrapbooking

http://cp.c-ij.com/english/scrapbook/index.html

Успех!

# 11
  • Мнения: 3 331
Malenna, изобщо не се съмнявай, че следя темата ви. Именно твоя албум мислех да използвам като илюстрация на това що е digital scrapbooking.
За мое съжаление обаче Photoshop-а го гледам като голям камък, а време за разучаването му нямам никакво. И реших да си припомня добрите стари времена, когато си изрязвах разни нещица, правех си колажи и разни други детски му работи. Очевидно съм scrapbook-ствала, преди изобщо да имам представа какво, по дяволите, е това...
Та за технически непросветените като мен - ето го вариантът - грабваш ножица, картинки и хартия и действаш.

А идеите ще ги очакваме. Даже си записвам на едно листче - Malenna - идеи и ще те проконтролирам след няколко дни Joy

# 12
  • Мнения: 3 331
stella, благодаря!  bouquet

Я да споделя какво правя аз: вчера, по никое време, започнах да си изрязвам разни картинки от списания. Днес ще мина през някоя книжарница, за да разгледам опаковъчните хартии за подаръци/мисля си, че все ще могат да послужат за нещо - ако не за основа, то поне за изрязване на отделни елементи/, ще погледна и за ваденки, разни интересни маркери и изобщо ще разгледам всичко, което би могло да послужи за създаването на албум.

# 13
  • Мнения: 948
Аз всъщност така започнах албума на бебата, на хартия, преди да се усетя колко по-лесно и чистичко е с фотошоп (мое мнение, само!).

В САЩ наистина индустрията е огромна; аз се оборудвах с какви ли не малки нещица, за лепкане и рисуване, мънистенца, листаци, цветни хартии. Сега ще ги използвам по страниците на изпечатания дигитален албум.

Ето ми най-любимия сайт: www.scrapjazz.com (там има и много дигитални неща, но повечето са си хартиени)

За мен най-голямата пречка се оказа мястото и организацията на процеса: хиляди боклучета и хартиики, лепила и панделки - докато ги разпилея и почеша глава какво да правя, и трябва да ги прибирам, защото бебата се събужда.  Но определено с лаптопа не е толкова романтично като клъц-клъц...

Ето моите "хартиени" неща ("ранен наивитет," мъжа ми ги е класифицирал):
http://misholina.multiply.com/photos/photo/11/73.JPG
http://misholina.multiply.com/photos/photo/11/71.JPG
http://misholina.multiply.com/photos/photo/11/101
http://misholina.multiply.com/photos/photo/11/75.JPG

# 14
  • Мнения: 1 629
Иха, много хубаво тук, но ще се включа след като си нарисувам картината за декември Grinning

Общи условия

Активация на акаунт