Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 47 отговора
В 16 г.с. съм и  от известно време ми е доста трудно в работата ми. Тя е много напрегната и динамична и вече не смогвам на темпото. Трудно ми е да се съсредоточа, бързо се уморявам, на моменти имам чувството че  ме мислят за малоумна (хората с които работя са на много високо ниво).  Изведнъж започнах да се съмнявам дали ми е там мястото. Може ли това да е свързано със състоянието ми? Моля не ми казвайте „да” само с цел да ме успокоите. Кажете това което мислите. 
Цитирай

по света

Аз също се чуствах така, освен това и леко сънлива и отнесена Blush
Съпруга ми ме подиграваше,че съм оглупяла от бременноста Laughing
Цитирай

Bapнa

и аз съм така, само че е свързано с изпитите ми - не мога да се съсредоточа да чета, не запомням... или както си чета се улавям,че мисля за нещо съвсем различно и така вече 3-4 страници ... а ми предстои изпит по статистика - ПОМОЩ  !!!!!!!!!  ooooh!
Цитирай

Уелкъм ин дъ клъб!  bouquet Аз съм страшно подреден и организиран човек и това оглупяване ми дойде като гръм от ясно небе. Никой не ме беше предупредил. Не можех едно нещо да свърша като хората и по-скоро не можех да върша две неща едновременно, забравях разни уговорки... а понякога дори забравях какво съм обещала само преди 5 минути. Единственият лек за това беше самоиронията... и надеждата, че ще отмине след раждането. Сега един месец след като родих, мислите започнаха да добиват известна подреденост в главата ми.
Цитирай

Плевен

Аз също мислих,че съм оглупяла,а може и така да е било  Wink все вършех и говорех глупости...вече съм  си "нормална"
Цитирай

Нормално е ,не се притеснявай.
Ако не можеш разбира се да бъдеш  пълноценна на работното си място... Winkвземи си болничен за  да си почиваш в къщи.... Cool
Цитирай

някъде там ...

Бе като че ли не оглупях по време на бременноста  Thinking  Naughty
но след нея много взех да забравям да му се невиди  newsm78 сигурно от еднообразното ежедневие в къщи  Thinking
« Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 15:22 от oktavia »
Цитирай

Не!  Naughty
Станала съм нервна и гадна, но в никакъв случай глупава  Wink
Цитирай

Аз  не се чувствах по-различна в интелектуалните си способности. Физически се измарях повече с напредването на бременността и най-трудно ми  беше  пеш на по-дълги разсояния. Но мисля, че всеки уважаващ себе си работодател и колега би трябвало да ти влезе в положението. Също причините за забравяне могат да бъдат от друго естество, а не свързани с бременността, примерно обезводняване, стрес, непълноценно хранене.
Цитирай

Пловдив

Интересното е, че само в първите месеци бях разсеяна. По принцип съм си доста завеяна, но в един момент имах чувството, че нищо не се задържа в малкото ми мозъче.  Very Happy Ще мине няма страшно.  Wink
Цитирай

И аз се чувствах оглупяла по време на бремеността ис лед раждането, и ми се подиграваше мъжо, къде на майтап къде наистина... Rolling Eyes Blush Има такова явление като 'pregnancy brain'-бременен мозък, което подлежи на изследване. След 1 година майчинство, чак след завръщането си на работа усещам, че мозъкът ми беше зациклил наистина и сега започва да работи по-добре и полека набирам скорост Laughing Но изводът, който трябва да си направиш е да не пренебрегваш себе си и динамиката в работата си, за сметка на почивката и вегетацията по време на бремеността, ами да ангажираш мозъка си балансирано с мисловни процеси от типа на четене на книга, общуване с различни хора-не се затваряй в себе си и не се упреквай! Ако изпитваш силна физическа умора, помисли си предварително да си вземеш болнични и отпуск по майчинство от рано.
Цитирай

Пловдив

Не се чувствам оглупяла със сигурност, дори напротив чувствам сетивата си изострени, което ми помага на бъда по-внимателна и прецизна в работата си. Ако пък ме споходи нещо подобно, ще се замисля за болнични и повече почивка, просто моята работа не позволява разсеяност  Rolling Eyes, може би и това ме държи мобилизирана  Wink.
Цитирай
Много ви благодаря за отговорите, наистина ме утешава това, че описвате точно симптомите, които имам  Laughing.  Неприятното е, че повечето хора още не знаят за състоянието ми и го отдават на цвета на косата ми  Laughing Аз пък изобщо и не се старая да развенчавам мита.
Иначе за майчинството съм убедена, че води до оглупяване, който твърди обратното не е откровен (имам предвид когато си в къщи).
Цитирай

Atlanta ,USA

Мисля ,че е нормално .Чувствах се разконцетрирана и сънлива . Very Happy
Цитирай

София

ооооооооооооооооооо да! категорично ДА!
Вече 8 месеца откакто родих и още съм тъпааааааааааа, забравям дори дали съм дала на детето да яде! късата памет я няма, като на склеротиците, а съм член на менса, имам сумати висши... немога да живея повече с такова КПД! кошмара е пълен! мисля да взема гинкобилоба! лепя жълти листчета навсякъде и пиша фермани с неща да не забравя!
едва ли съм те успокоила, ама според мен колкото повече имаш в главата толкова повече имаш да губиш. точно към 12-16 седмица забелязах първите признаци, споделих с доки и тя каза че професорът и някога и казал " айде раждай че ми писна да те гледам толкова ТЪПА"
Ми това е!
 #Crazy  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 47 отговора