бясна съм на съседите ми отгоре РЕДАКЦИЯ

  • 5 162
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 756
Моля ви да ме подкрепите с идеи тип отмъщение след като тяхно величество селото не желаят да се съобразяват с това,че детето ми спи от 2 до 4 ,както е нормално и вечер след 23 поне малко да се поуспокоят
аз имам вече една идея
В холът колоните нависоко и късничко като стане на фул макс,но защо да се стига дотам
Очаквам предложения  bouquet

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 17:07 от mama Bobo

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
викни им полиция - на третото оплакване има глоба до 500лв. Аз така се справих с нашите съседи Twisted Evil

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 305
А опита ли да поговориш и да им обясниш, че създават проблеми?
Защото аз много се дразня някой да ми се цупи, без да си каже защо. Понякога човек не се усеща, че пречи на другите, особено ако не мисли.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 756
А опита ли да поговориш и да им обясниш, че създават проблеми?
Защото аз много се дразня някой да ми се цупи, без да си каже защо. Понякога човек не се усеща, че пречи на другите, особено ако не мисли.  Simple Smile
ООО, аз опитах,ни мис Нагла, ми затвори по4ти вратата под носът и каза 4е не могла да си ограни4и децата Crazy

# 4
викни им полиция - на третото оплакване има глоба до 500лв. Аз така се справих с нашите съседи Twisted Evil

По същия начин и аз се оправих с един тарикат, тогава не знаех за тази глоба и бях смаяна след като  при 3-то посещение изведнъж настана блажена тишина и оттогава е все така.

# 5
  • Мнения: 3 447
А какво всъщност правят "тяхно величество селото"  newsm78

# 6
А на други съседи, живеещи точно до мене, след една безсънна нощ от техните люти чалги направих следното: залепих си колоните в 8 сутринта до стената и на мах (аз съм метъл почитателка )

# 7
  • Мнения: 1 756
А какво всъщност правят "тяхно величество селото"  newsm78
А какво всъщност правят "тяхно величество селото"  newsm78
Ами какво то е ритане, то е ска4ане блъзкскане на предмети по земята крещене, ето малкия е буден, аз и затова побеснях и се ка4их и сега няма заспиване всеки божи ден, за ве4ер да не говорим

# 8
  • Мнения: 1 756
е нямам думи 4ак скандал ми вдигнма 4е съм и правила забележка Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 2 631
Само полиция!  Peace

# 10
  • Мнения: 1 756
леле моми4ета не можете да си представите как треперя , тая е луда аз ви казвам , изпадна в някаква оистери4на криза Crazy,4е и звъня да Я поритеснявам, 4ак ми каза да си продам апартамента ,щом не ми харесвало Party

# 11
  • София
  • Мнения: 83
Не реагирайте толкова остро, мисля че щом и вие и те имат деца ще се разберете по културен начин. Накара ме да си спомня времето, в което под нас живееше една откровено луда жена и ми вдигаше скандали, че бебето ми плачело, ами ревлив си беше, не съм го щипала за да реве.

# 12
  • Мнения: 3 405
А децата им ли блъскат и крещаят и колко са големи?

# 13
  • Мнения: 3 447
Ами какво то е ритане, то е ска4ане блъзкскане на предмети по земята крещене
Кой го прави това, те или децата?

# 14
  • Мнения: 1 080
Напълно те разбирам .Това е терор съседите над нас ни тероризираха по същия начин - децата им не спяха през деня а непрестанно галопираха ,удряха с някакви канчета по пода ,търкаляха се предмети  а за капак се пускаше и прахосмукачака към 3 часа .Към петък се заформяха купони - хвърляха пиратки ,стреляха с пистолет и айсберга беше безумно среднощо хоро с токчета .Мъките ми свършиха едва ,когато заминаха отвъд окена .
Бих те посъветвала да говориш с нея .Ако ти затваря вратата и се държи грубо и ти можеш да обърнеш страницата нали така . HugМожеш да им разстроиш нервите с чукане по тръбите към един- два през нощта - много добре действа . Mr. GreenИ никой не може да докаже ,че си ти могат само да предполагат.

# 15
  • Мнения: 5 468
ами ревлив си беше, не съм го щипала за да реве.
Joy Joy Joy

Ами то верно, какво да направи съседката ти, за да озапти играещите си деца? Много добре знам, от събиранките на дъщеря ми с други деца, че става мазало и всяко прави, каквото си иска, пищят, дърпат се, търкалят се и всяко е със собствено мнение. Как да ги накара да не си играят и да не вдитаг шум? Thinking
А полицията, какво би могла да направи също? Става въпрос за 2 малки деца Thinking...
Не че съм й защитничка в момента, но просто се чудя, как би могла да спре шумотевицата, при наличието на две деца Thinking.

# 16
  • Мнения: 1 756
Напълно те разбирам .Това е терор съседите над нас ни тероризираха по същия начин - децата им не спяха през деня а непрестанно галопираха ,удряха с някакви канчета по пода ,търкаляха се предмети  а за капак се пускаше и прахосмукачака към 3 часа .Към петък се заформяха купони - хвърляха пиратки ,стреляха с пистолет и айсберга беше безумно среднощо хоро с токчета .Мъките ми свършиха едва ,когато заминаха отвъд окена .
Бих те посъветвала да говориш с нея .Ако ти затваря вратата и се държи грубо и ти можеш да обърнеш страницата нали така . HugМожеш да им разстроиш нервите с чукане по тръбите към един- два през нощта - много добре действа . Mr. GreenИ никой не може да докаже ,че си ти могат само да предполагат.

Мила слу4аят е иденти4ен стартирам от тази ве4ер Peace

# 17
  • Мнения: 1 756
ами ревлив си беше, не съм го щипала за да реве.
Joy Joy Joy

Ами то верно, какво да направи съседката ти, за да озапти играещите си деца? Много добре знам, от събиранките на дъщеря ми с други деца, че става мазало и всяко прави, каквото си иска, пищят, дърпат се, търкалят се и всяко е със собствено мнение. Как да ги накара да не си играят и да не вдитаг шум? Thinking
А полицията, какво би могла да направи също? Става въпрос за 2 малки деца Thinking...
Не че съм й защитничка в момента, но просто се чудя, как би могла да спре шумотевицата, при наличието на две деца Thinking.
Знаеш ли
мен затова адски ме дразни, защото тя НЕ ЖЕЛАЕ  да им направи забележка с мотото 4е не искала да си ограни4ава децата, не става впрос дали може или не а 4е НЕ ЖЕЛАЕ #Crazy

# 18
  • Мнения: 5 468
Знаеш ли
мен затова адски ме дразни, защото тя НЕ ЖЕЛАЕ  да им направи забележка с мотото 4е не искала да си ограни4ава децата, не става впрос дали може или не а 4е НЕ ЖЕЛАЕ #Crazy
Това е много кофти... Когато са в разгара си, научи телефона на кварталния и го извикай. Ще им свие перките... Обръщат внимание на сигналите, наистина. Започвай да се оплакваш и това е.
Аз пък много мразя, като видя, че майка гледа умилено отрочето си и не му прави забележка за нищо, сакън - да не му нарани личната свобода и правата му.

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Е какво да направи жената, да си върже децата за парното ли?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 576
Това с не "ограничаването" на децата май е мания. То от такива дечица после стават хулиганчетата дето лепят л...а по хората. Едно дете все пак трябва да си знае границите.  Пробвай с чукането по парното, а ако не помогне викай през нощта полиция И не мога да разбера защо веднага я нападате? Жената търси съвет, а не да обсъждаме правилността на постъпката на съседката й.

# 21
  • Мнения: 3 447
Добре де, колко са големи тия деца? Мойто е на година и половина и по цял ден топурка, пищи от възторг, случва се да изпусне нещо, а като му растат зъбите, даже реве през нощта. Как да му обясня да не тича, защото лелката отдолу е изнервена? Или да му вържа възглавнички на краката? Или да го държа затворено в кошара?

# 22
  • Мнения: 1 756
Добре де, колко са големи тия деца? Мойто е на година и половина и по цял ден топурка, пищи от възторг, случва се да изпусне нещо, а като му растат зъбите, даже реве през нощта. Как да му обясня да не тича, защото лелката отдолу е изнервена? Или да му вържа възглавнички на краката? Или да го държа затворено в кошара?
Децата са на разли4на възраст едното е по4ти на 6, другото е по малко

# 23
  • Мнения: 68
Едва ли полицията ще глоби съседите ти, защото децата им скачат и пищят. И междудругото не виждам нищо "селско" в поведението им, неразбраните и арогантни хора най-честно са "градски"!  Peace

# 24
  • Мнения: 3 091
Това с не "ограничаването" на децата май е мания. То от такива дечица после стават хулиганчетата дето лепят л...а по хората. Едно дете все пак трябва да си знае границите.  Пробвай с чукането по парното, а ако не помогне викай през нощта полиция И не мога да разбера защо веднага я нападате? Жената търси съвет, а не да обсъждаме правилността на постъпката на съседката й.
Предлагам ти да пишеш в темата "Звездите ми го говорят". Имаш страхотен потенциал! Аман от генерални изводи.
Към авторката: много квалификации даваш, с лекота - този селски, онзи селски... Не ме интересува ти откъде си, но пишеш ужасно неграмотно. Не прави добро впечатление.
Полицията решава проблеми с нарушаване на реда между 14-16 и след 22 часа. телефонът е 166.

# 25
  • Мнения: 1 043
то от деца до деца бол разлика  - аз имам чувствотот че съседа скача не детето му - че е пълничко милото - пълничко е но и прахосмукачката през ноща си пускат - и пералнята и печка палят хората та сутрин се цепят дърва на терасата точно до спалните ни  Crazy  ама за сутрин в 5-6 става въпрос, а живеят не едно а три семейства все едно , свекърва с двамата си сина и една снаха с детето... само будилниците им дето стават за работа ми стигат ама ... Sick мълча си какво да им кажа на хората - чудех се ако тръгна да продавам апартамента как ще убедя някой да го купи въобще ooooh!

# 26
  • Мнения: 1 581
Моето е на 3 и съвсем наскоро откри крещенето. Ма то е крещене с все сила. Не помага обясняване, повтаряне и прочие.

Доколкото разбирам, твоето дете е малко. Значи подготви се, когато твоето дете дойде до възрастта за тичане и крещене да му намериш цаката, щото да не стане после "тия селяни ми се оплакват от детето"  Peace

И за тръбите  Tired  Значи щом не могат да те разберат, че си ти, ще те чуват още няколко етажа отгоре и надолу - селска работа малко... Ама кво ти пука...

# 27
  • Мнения: 1 756
Това с не "ограничаването" на децата май е мания. То от такива дечица после стават хулиганчетата дето лепят л...а по хората. Едно дете все пак трябва да си знае границите.  Пробвай с чукането по парното, а ако не помогне викай през нощта полиция И не мога да разбера защо веднага я нападате? Жената търси съвет, а не да обсъждаме правилността на постъпката на съседката й.
Предлагам ти да пишеш в темата "Звездите ми го говорят". Имаш страхотен потенциал! Аман от генерални изводи.
Към авторката: много квалификации даваш, с лекота - този селски, онзи селски... Не ме интересува ти откъде си, но пишеш ужасно неграмотно. Не прави добро впечатление.
Полицията решава проблеми с нарушаване на реда между 14-16 и след 22 часа. телефонът е 166.
Ами  наистина не бях чувала, може да има подобна глоба, разбира се това е решение но ще иючакам ден два
А за грешки някакви ми говориш, ами доста съм бясна и разтреперана, и ако е така може да съм написала нещо грешно,но все пак аз исках друг съвет а не грамати4ески контрол Hug

# 28
  • Мнения: 1 756
Моето е на 3 и съвсем наскоро откри крещенето. Ма то е крещене с все сила. Не помага обясняване, повтаряне и прочие.

Доколкото разбирам, твоето дете е малко. Значи подготви се, когато твоето дете дойде до възрастта за тичане и крещене да му намериш цаката, щото да не стане после "тия селяни ми се оплакват от детето"  Peace

И за тръбите  Tired  Значи щом не могат да те разберат, че си ти, ще те чуват още няколко етажа отгоре и надолу - селска работа малко... Ама кво ти пука...
Е усещам лека подигравка, не става въпрос за простотии и за решаване така на проблема, въпроса е в това че има някаква етика, възпитание.....................и е нормалкно поне да се опита да обясни на детето, няма да навреди  bouquet

# 29
  • Мнения: 3 091
Мама Бобо - важно е как ти е озаглавена темата, какво искаш в нея, как си го написала и т.н. Не е нормално, нито пък по граждански да пуснеш тема, в която да искаш съвет за отмъщение... Не просто да питаш другите какъв е редът, как те се справят с шумни съседи. Да не говорим, че имаме търсачка, където - ако имаше желание, можеше да видиш как се справят другите с такива проблеми.

Съжалявам, но дори ти да си действително потърпевша - с такова агресивно заглавие и твърде емоционални писания - не мога да ти съчувствам. Представям си какво си казала на съседката.  newsm78

# 30
  • Мнения: 1 756
Мама Бобо - важно е как ти е озаглавена темата, какво искаш в нея, как си го написала и т.н. Не е нормално, нито пък по граждански да пуснеш тема, в която да искаш съвет за отмъщение... Не просто да питаш другите какъв е редът, как те се справят с шумни съседи. Да не говорим, че имаме търсачка, където - ако имаше желание, можеше да видиш как се справят другите с такива проблеми.

Съжалявам, но дори ти да си действително потърпевша - с такова агресивно заглавие и твърде емоционални писания - не мога да ти съчувствам. Представям си какво си казала на съседката.  newsm78
Ми нищо не успях да и кажа, трясна ми вратата #Crazy Joy

# 31
  • Мнения: 2 792

Съжалявам, но дори ти да си действително потърпевша - с такова агресивно заглавие и твърде емоционални писания - не мога да ти съчувствам. Представям си какво си казала на съседката.  newsm78

 А, де и аз това се питам, какво се очаква от нас, да дадем съвет как да ескалира и да се поддържа по-дълго време един махленски скандал.
 Децата са деца, нормално е да тичат и да скачат и да вдигат шум. С един нормален и спокоен разговор със съседката със сигурност може да намерите някакво решение, без викане на полиция или други подобни.
 

# 32
  • Мнения: 463
гледай как да решиш проблема наистина, а не как да й го върнеш. като хлопаш по тръбите и надуваш музиката на макс, ще го отнесат и съседи, които нямат нищо общо. а представяш ли какво ще стане, ако неволните потърпевши от хлопането по тръбите решат те на теб да ти го върнат?  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 472
Не изскам да да казвам кой прав и кой крив в този случай.

"Децата са на разли4на възраст едното е по4ти на 6, другото е по малко"
Моят син е на 6годинки ,дъщеря ми е на 2 и в къщи надвечер е такъв ужас-викове,смях ,скачане,бягане,задължително рев накрая , с нищо не мога да ги успокоя повярвай ми.Децата трябва да си изразходят енергията някъде.Сега замислям да запиша сина си на някакъв спорт.
Много  съм благодарна на съседите си за разбирането  bouquet
те имат големи деца и ние си мълчим когато си правят купони(нали живот и здраве след 10-ина години ние ще сме купонясващите) Laughing

# 34
  • Мнения: 1 756
Благодаря, явно тези, които ме нападат не разбраха, че нямам начин за мирно решение на въпроса.
А и за и против винаги има,така че всеки ваш отговор ме успокои и ми даде възможност да размисля и опитам отново МИРНО решение
 Peace  bouquet Hug

# 35
  • Мнения: 463
mama Bobo,  не те нападам. идеята на моя постинг просто беше да не действаш в състояние на афект.

# 36
  • Мнения: 472
"... и опитам отново МИРНО решение"
Успех! Peace
 Това е най-добрия вариянт.
   

# 37
  • Мнения: 1 756
mama Bobo,  не те нападам. идеята на моя постинг просто беше да не действаш в състояние на афект.
Благодаря, наистина бях адски ефектирана, защото не е нормално подобно поведение на млади интелигентни хора, когато помолиш за нещо е редно да ти отговорят, а не да ти тряснат вратата, а после да ти кажат как им писнало някой да им прави забележки и т.н
Обидена бях, не съм свикнала на такова поведение, но явно ще ми се наложи  bouquet

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 17:39 от mama Bobo

# 38
  • Мнения: 3 447
Имах съсед отдолу, който имаше проблеми с нервите. В продължение на няколко години всеки божи ден поне по веднъж той звънеше у нас със следните оплаквания и претенции:
- Да не влизам в хола си между 2 и 4, защото паркетът скърцал и това го изнервяло.
- Да не вечерям след 10, защото лъжиците тропали по чиниите и това го изнервяло.
- Да не мия чиниите след 10, защото тропали и това го изнервяло.
- Да си постеля килим под кухненската маса, защото столовете тропали и това го изнервяло.
- Да не каня гаджето си в къщи, защото стъпвал тежко и това го изнервяло.
Тези ежедневни атаки доведоха дотам, че се разтрепервах при всяко позвъняване и накрая изобщо престанах да му отварям, макар че се имам за интелигентен млад човек.
Слава богу, купиха си нов апартамент и се изнесоха. Не мога да си представя какво щеше да е сега, когато имам дете.
Всичкото това го пиша не за да се заяждам, а за да кажа, че всяка ситуация има две страни. Помислете за това, преди да давате с лека ръка съвети за тропане по тръби и музика на макс  Peace

# 39
  • Мнения: 1 756
Имах съсед отдолу, който имаше проблеми с нервите. В продължение на няколко години всеки божи ден поне по веднъж той звънеше у нас със следните оплаквания и претенции:
- Да не влизам в хола си между 2 и 4, защото паркетът скърцал и това го изнервяло.
- Да не вечерям след 10, защото лъжиците тропали по чиниите и това го изнервяло.
- Да не мия чиниите след 10, защото тропали и това го изнервяло.
- Да си постеля килим под кухненската маса, защото столовете тропали и това го изнервяло.
- Да не каня гаджето си в къщи, защото стъпвал тежко и това го изнервяло.
Тези ежедневни атаки доведоха дотам, че се разтрепервах при всяко позвъняване и накрая изобщо престанах да му отварям, макар че се имам за интелигентен млад човек.
Слава богу, купиха си нов апартамент и се изнесоха. Не мога да си представя какво щеше да е сега, когато имам дете.
Всичкото това го пиша не за да се заяждам, а за да кажа, че всяка ситуация има две страни. Помислете за това, преди да давате с лека ръка съвети за тропане по тръби и музика на макс  Peace
Ситуацията е доста различна,що се отнася до това,че аз искам детето ми да може да се наспи, а не да се събужда всеки ден и нощем с рев, и съм ходила два пъти досега, така че наистина няма общо с твоя пример Peace

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 18:01 от mama Bobo

# 40
  • Мнения: 3 405
Леле, Дона, този много изнервен бил. Май по принцип си е бил такъв, а ти си му се случила над главата Wink

А когато има малки деца в къщи неминуемо има и тропот.
Знаех всеки ход на комшийското внуче, което живееше над майка и татко  (преди доста години), но то порасна и сега е тихо. Но пък моето дете тропа на комшиите отдолу. Не са се оплакали, скоро и те ще имат внуци.
Та така, цикълът се завърта и винаги има тропащи и такива, на които им тропат.
По важно е как се разбираме помежду си Peace

mama Bobo, опитай спокойно да я помолиш да пазят тишина поне в определени часове, когато детето спи.

# 41
  • Мнения: 4 668
Проблемът е в това , че съседката дори не желае да я изслуша и веднага скача и крещи ... то си е до хора , но ако всички започнем да си правим на пук - ще се стигне дотам и да се бием  Sick ( по съседски имам предвид ) . Всеки има право на спокойствие , поне в определените от закона часове  Naughty . Всички тук имаме деца и знаем какво е , но смятам , че мама Бобо се е вбесила точно от отношението , подобно на изказаното от Ерика - " Какво да направела ... да върже децата за парното ли ... " -  Не разбира се , но това не значи , че щом имаш деца можеш да тормозиш всички наоколо  Confused

За сведение - под нас живее семейство с три деца , не ги връзват със сигурност , но и никога не са ми пречили . Старая се и аз да се съобразявам и бих изслушала някой , ако дойде да каже какво го притеснява ...

# 42
  • Мнения: 1 756
Pipinka, единствена ти разбра проблема и тояно защо се вбесих
Може би защото и ме познаваш ,не знам но наистина адски грозно от нейна страна
Спестих обидите които чух,но нека са живи и здрави  Peace

# 43
  • Мнения: 3 647
Twisted Evil  аз на моите им викам полиция
когато е след 20.00 h  се води нарушение на обществения ред
а след 23 мисля че ходят и със актовете
 Peace само така спират  шумът

# 44
  • Мнения: 1 761
Според мен едно хапче лексотан ще спаси положението.
И аз имам бебе.Лятото съседите оставиха бележка в асансъора,че ще ремонтират покрива.Звуците бяха,все едно космически кораб се приземява над главата ми и всеки момент ще кацне в хола.Това продължи цял месец.Ама какво да направя-изтърпях го, бебето и то.Гушвахме се двамата и чакахме да свърши.Хората няма да си променят плана само заради мен.

# 45
  • София
  • Мнения: 3 145
Добре де, а техните деца /на 6 години и по-малко, доколкото прочетох/, между 2 и 4 не би ли трябвало и те да спят? Пък и вечер....странно ми е, може и да не опира до децата въпроса...

# 46
  • Мнения: 1 756
Добре де, а техните деца /на 6 години и по-малко, доколкото прочетох/, между 2 и 4 не би ли трябвало и те да спят? Пък и вечер....странно ми е, може и да не опира до децата въпроса...
Ами определено не спят Peace,явно по рано или по късно

# 47
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
аз живея на първия етаж, а отдолу е детската площадка Mr. Green
Та мойте дребни съм ги свикнала винаги да спят на радио, защото иначе се събуждат/ имам впредвид  през деня де! през ноща спят на тихо/
Ми кво да направя - децата са си деца, и да истерича през балкона, ще млъкнат за малко и после пак!
А ти ако сматаш , че проблема е във възрасните - викай полиция, това с музиката и тръбите ми звучи тъпо!

# 48
  • Мнения: 592
викни им полиция - на третото оплакване има глоба до 500лв. Аз така се справих с нашите съседи Twisted Evil
има правила за спазване на обществения ред Peace

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Незнам защо нападнахте така жената. Все пак става въпрос за тишина в рамките на 2 часа и то в часови интервал, който се възприема като период за почивка. Никой не е казал, че трябва да си върже съседката децата, но защо да се съобразяват  с нейните деца, а тя да не се съобразява с децата на другите съседи. До колкото разбирам не става въпрос за инцидентен случай - един ремонт свършва за месец да речем, но ако майсторите са хора, ще спрат шумните работи между 2 и 4 часа,но в случая на mama Bobo става въпрос за ежедневие. Все пак детето е на 6 години и няма начин да не разбере обяснението, че има малко бебе отдолу и трябва известно време да си играе по-тихо - да рисува да речем, да реди пъзел, да гледа телевия ако щете. Но това е супер тъпо обяснене - "не искам да си ограничавам децата". Тук става въпрос за възпитание на децата да живеят в общество, в което има обществено приети норми, които трябва да се спазват. И не децата са виновни, а родителите ами като са буйни и не могат да играят тихо да ги извеждат между 2 и 4, варианти има стига и желанието да е на лице. Всички имаме деца и особено тези с по-големи такива знаем какво е когато детето реши да лудува, но си има време за това. За 2 часа през деня винаги можеш да му намериш занимание, така че и съседите да са доволни и детето да е спокойно.

# 50
Като четях поста на Дона все едно ставаше въпрос за нас. Съседите под нас непрекъснато отправят "забележки" към нас и към съседите под тях (мога да попълня лист с формат А4 от двете страни). Досега приживяхме силна музика, средношно тропане по тръбите защото неможела да спи и съответно никой нямал правото да спи, заплахи и каквото се сетите. Заболяла ме е устата да разяснявам, обяснявам как ходим с чехли, как не давам на малкия да тропа с играчките и т.н.
Опитвам се да реша този проблем цивилизовано вече 4 години и все още не ми се отдава така че съвет или решение за ситуацията не мога да ти дам, само знам караници и тропане по тръбите, както и разни мръснишки номера не помагат и са под достойнството на един интелигентен човек.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
ами ревлив си беше, не съм го щипала за да реве.
Joy Joy Joy

Ами то верно, какво да направи съседката ти, за да озапти играещите си деца? Много добре знам, от събиранките на дъщеря ми с други деца, че става мазало и всяко прави, каквото си иска, пищят, дърпат се, търкалят се и всяко е със собствено мнение. Как да ги накара да не си играят и да не вдитаг шум? Thinking
А полицията, какво би могла да направи също? Става въпрос за 2 малки деца Thinking...
Не че съм й защитничка в момента, но просто се чудя, как би могла да спре шумотевицата, при наличието на две деца Thinking.

За играещите деца - малко повече внимание от страна на родителите. Някакви общи игри и такива неща. Вярно е че не могат да пазят винаги тишина, но трябва да се съобразяват с хората около тях.
Полицията на малките деца нищо няма да им направи, но би могла да глоби родителите.

# 52
  • Мнения: 1 756
Благодаря на Пипинка, гмсветла и другите мами които споделят моето мнение, че няма лощшо когато мама се опита да занимава децата и да им осигури някаква по тиха игра
А тя просто не иска да се занимава, на мен така мис е струва и ги оставя да правят каквото и когато си поискат,и не иде толкова ре4 за ОГРАНИ4АВАНЕТО ИМ, колкото до МЪРЗИ МЕ И НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА С ТЯХ
да правят каквото си искат
Да сме живи и здрави ,ще го прежцивеем
Благодаря пак на вси4ки Peace Hug  bouquet

# 53
  • Мнения: 46 477
Според мен едно хапче лексотан ще спаси положението.
И аз имам бебе.Лятото съседите оставиха бележка в асансъора,че ще ремонтират покрива.Звуците бяха,все едно космически кораб се приземява над главата ми и всеки момент ще кацне в хола.Това продължи цял месец.Ама какво да направя-изтърпях го, бебето и то.Гушвахме се двамата и чакахме да свърши.Хората няма да си променят плана само заради мен.

Едно е да изтърпиш ремонт за няколко дена, даже месец, а съвсем друго с години да има тормоз ...

# 54
  • Мнения: 4 668
Абсолютно съм съгласна с Никол   Peace
И имам подозрения , че повече хора , които не могат да разберат защо авторката се е ядосала , са също от типа съседи , които гледат само себе си и не се съобразяват , че не са сами в блока !
За всичко има решение обаче ... по един или друг начин , но най - страшно е да имаш насреща си прости хора  Sick

# 55
  • Мнения: 1 756
а това с лексотана, просто ме разби, аз направо ще стана наркоман Joy
А Pipinka ,наистина безсилна съм срещу дамата,която си мисли че тъй като е финансово по обезпечена и светът се върти само около нея,но има една поговорка
Недай боже сляпо да прогледне  bouquet

# 56
  • Мнения: 819
Отрови ги...!Аз планирам нещо такова за съседите ми,които направо ме побъркват!Ще взема лекарство от зъболекарката ми,онова,смрадливото,и ще им го излея пред вратата.От смрад...ще умрат!
Иначе не съм толкова зла,да знаете!!!

# 57
  • Мнения: 1 756
Отрови ги...!Аз планирам нещо такова за съседите ми,които направо ме побъркват!Ще взема лекарство от зъболекарката ми,онова,смрадливото,и ще им го излея пред вратата.От смрад...ще умрат!
Иначе не съм толкова зла,да знаете!!!
Joy hahaha

# 58
  • Мнения: 3 447
А... слаба работа е това... Вземи едно пакетче кайма, отиди у тях под някакъв предлог, изчакай я да излезе от стаята и натъпчи каймата във фугите на паркета. После само чакй да се размирише  Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 1 756
А... слаба работа е това... Вземи едно пакетче кайма, отиди у тях под някакъв предлог, изчакай я да излезе от стаята и натъпчи каймата във фугите на паркета. После само чакй да се размирише  Twisted Evil
е супер сте такива яки идейки, но искатината е че нещата се подобриха Peace

# 60
  • Мнения: 7 723
А... слаба работа е това... Вземи едно пакетче кайма, отиди у тях под някакъв предлог, изчакай я да излезе от стаята и натъпчи каймата във фугите на паркета. После само чакй да се размирише  Twisted Evil
Само да не търсиш пак помощ, че отгоре ..мирише   smile3511

# 61
  • Мнения: 1 756
А... слаба работа е това... Вземи едно пакетче кайма, отиди у тях под някакъв предлог, изчакай я да излезе от стаята и натъпчи каймата във фугите на паркета. После само чакй да се размирише  Twisted Evil
Само да не търсиш пак помощ, че отгоре ..мирише   smile3511
уффф,въй ,остави се
по добре да тропат Hug

# 62
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ако не искат да те изслушат, може да им оставиш бележка в пощенската кутия, с 3 точки -
1. от какво точно се оплакваш
2. какви точно мерки предлагаш
3. предупреждение, че ще се обадиш в полицията, ако не вземат мерки
Така хем ще можеш спокойно да премислиш ситуацията, хем те ще се позамислят, а и най-важното, не могат да кажат, че не са предупредени.

Нека не забравяме, че нашите деца ще бъдат поколението, което ще ни управлява, когато остареем. И е наша отговорността да ги научим да живеят в обществото, съобразявайки се със законите му.  Peace

# 63
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894

За всичко има решение обаче ... по един или друг начин , но най - страшно е да имаш насреща си прости хора  Sick

 Точно така е.

# 64
  • Мнения: 431

Само да не търсиш пак помощ, че отгоре ..мирише   smile3511

A, няма страшно, смрадта се качва нагоре. newsm53

mama Bobo, радвам се, че нещата са се подобрили.

# 65
  • Мнения: 1 612
Викай полиция. Като ги глобят ще спрат.

# 66
  • по света
  • Мнения: 1 587
Това с тонколоните ще го правя и аз такъв гадняр е над нас че направо не ми се говори.Обмислям и други гадории.

Общи условия

Активация на акаунт