Перфектните майки

  • 4 732
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 834
Нямам никакво желание да съм перфектна, единственото което искам е синът ми като парастне да каже имах страхотно детство.

# 46
  • Мнения: 2 924
как според вас изглежда перфектната майка?

Хората стремящи се към перфектност са непоправимо нещастни, неразбрани и търсещи жертва над която да упражнят идеите си за хипотетична идеалност. Някои са перфекционистки на тема чистота- домочадието трябва да се научи да левитира според тях, други искат да са перфектни съпруги и след неколко годишен брак се чудят защо са изоставени и трети , най-опасните,  стават перфектни майки. Нищо лошо,тяхна работа ,но проблема тук е че подобни жени изискват перфектност не само от себе си ,но и от децата. 
Всяко най-малко кривване от добре начертания дневен план за тях е трагедия . Те не се карат,не крещят. Но създават едно психологическо подтиснато дете.
 Аз винаги съм спокойна и усмихната с детето си и не само  с него. Но причината за това не е само в характера ми,а във факта ,че съм щастлива -обичам и съм обичана , не мисля за разни дребни и нетолкова дребни битови проблеми, имам време лично за себе си,право на избор как и къде да прекарам деня си.
 Според мен най-добрата майка за едно дете  е щастливата майка.
Перфектните майки си ги представям само в рекламите за прах за пране.Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 629
Леле, Сакри, ако вътрешният мир е показател за перфектността на майката, то моят коефициент клони към нула.

# 48
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Във "Виж кой говори" имаше реплика какво трябва да прави добрия татко - "Да прави майката щастлива"
Такава е перфектната майка - щастлива, спокойна, обичаща, водеща и уважаваща детето.
Другото са подробности. Да се състезаваш със себе си или някой друг е начин да си по-лоша майка обикновено.

# 49
  • Мнения: 1 006
Леле, Сакри, ако вътрешният мир е показател за перфектността на майката, то моят коефициент клони към нула.

Особено в момента моят е далече под нулата.

# 50
  • Мнения: 1 547
Перфектни майки няма, да. Има само такива, които се справят по-добре от други майки. Също както има хора, които са по-добри, по-умни или по-красиви от други хора. За мен всеки опит да се изкарат всички под слънцето равни в своите качества и способности е просто патетичен. Обикновено тези, дето не могат да се преборят с недостатъците си, окичват всеки по-успял от тях с гръмките названия "перфектен", "надут" или простичко и по български обобщават: "За к'ъв се мисли тоя?!"... Mr. Green

Не виждам причина да се дразня от нечия перфектност или пък стремеж към идеалност. По-важно е аз къде се намирам по собствената си скала за съвършенство  Crazy

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 22:16 от crazy chick

# 51
  • София
  • Мнения: 13 206
"...Е, ако някой смята, че перфектната майка ходи да бачка и е наела три бавачки .....и това си е един вид "грижа"...."
Провокирана от това изречение в темата за кариерата и децата, искам да ви питам как според вас изглежда перфектната майка?
Или поне тези от вас, които смятат, че те такова животно има.
И ставаме ли такива, отказвайки се от нещата, които обичаме?

Ми няма перфектни майки!!! Както и перфектни хора!  Twisted Evil

# 52
  • Мнения: 2 759
Харчи по 50 лева месечно и често ми дава пари от нейната заплата, ходи облечена в много дрехи, които закриват плътта и дори когато е топло, не говори с мъже и когато те и говорят не ги гледа в очите ами свежда поглед надолу и мълчи (вероятно от страх, но евентуално от възпитание и уважение към мен), рядко говори и го прави само с приятелки и то когато ме няма вкъщи, говори на детето, че татко му е най-великия мъж на света, прави и се секс винаги когато поискам, не ми казва 'обичам те' след секс защото едното няма нищо общо с другото и тя знае как да не ми съсипва кефа, умее да готви, да чисти все едно сме в Дорчестър в Лондон. Това е малка част, но е важно все пак.
Познах се оЩе след 1вото изре4ение , нямаШе нужда да си толкова обстоятелствен...
       Барабалекс, това цялото всъщност си е само едно изречение... А, сори, две били  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 5 877
Въпросът е също толкова безсмислен като "Какво е перфектното дете".
Кой луд би искал да има перфектното дете? Или перфектната майка?

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Нямам никакво желание да съм перфектна, единственото което искам е синът ми като парастне да каже имах страхотно детство.

И аз имам такова желание Grinning!

# 55
  • Мнения: 747
В подфорума, който често посещавам, има една такава майка- тя предварително знае всичко, решила го е, нейното дете първо прояжда каши, първо ще възседне паяк /или каквото беше там/- не по-късно от 7 месеца... И най- характерното- не иска никакви съвети, никакви линкове. И е помолила официално да не и пращат такива  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 19:41 от prascho

# 56
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Рекох да питам Самуил коя майка е добра майка.
Ето какво ми отговори туй "перфектно дете": "Добрата майка прави много неща. Много неща за всички. Целува ги и винаги прави смешни номера".
Ето това - добрата майка (ако щете - перфектна Mr. Green) е кръстоска между робот и клоун.  Party

# 57
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Умно детенце е Самуил!!!

# 58
  • София
  • Мнения: 6 999
Въпреки мнението непоправимо нещастни, неразбрани и търсещи жертва над която да упражнят идеите си за хипотетична идеалност на Хипатия аз се стремя да съм перфектен родител, а и не само.

Чуждо ми е да се задоволявам с това, което съм и да не се стремя към повече. Опитвам се във всичко, дори и по-отношение на детето си /всъщност най-вече там/ да съм възможно най-близо до разбиранията си за идеалност.

Не казвам, че успявам, не казвам, че съм, а само че се СТРЕМЯ...

Ако трябва да поясня какъв е пътя към 'перфектна майка' бих отговорила - Мислеща такава. Човек, който мисли над това което прави и казва и какви са последиците от действията и думите му.

# 59
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
кръстоска между робот и клоун.  Party


 hahaha Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт