Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 214 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора

Въпросът ми е -с какво се отоплявате през зимата и доколко сте доволни?

На нас ни предстой нанасяне в ново жилище - етаж от триетажна семейна сграда и все още се чудим какво да изберем- локално парно с котел на въглища ,който да е в пригодена за целта стая в мазето,камина с водна риза или да се топлим на ток най-вероятно с два климатика и радиатор в едната спалня.Жилището не е малко ,затова си мисля ,че сметките за ток ще са много големи и това ме спира все още.Вие как сте и какви плюсове и минуси има при вас?
Цитирай

София

Аз бих избрала климатик.Преди да си купиме климатици пробвахме на дърва,но разликата беше почти еднаква в разходите,да не говорим ,че от камината стените се опушват и трябва да правите ремонт на две,три години.
Цитирай

Ако се спрете на отопление различно от климатик, помисли за това кой ще се занимава - ако е котел, кой ще го пали, почиства и пр., камината също.

Ние отоплявахме къщата с ток, но това се оказа недобър вариант.
В момента сме с котел на въглища, който се намира в постройка на двора, а тръбите минават под земята.
Имаме човек, който се грижи за парното.

На климатиците разчитаме единствено за охлаждане през лятото.
Цитирай
Всяко отопление има своите положителни или отрицателни страни. Например спирането на тока не влияе на камината с водна риза, ако имате възможност го решете в няколко варианта.  Peace
Цитирай

Всяко отопление има своите положителни или отрицателни страни. Например спирането на тока не влияе на камината с водна риза, ако имате възможност го решете в няколко варианта.  Peace

как си представяш че не влияе? помпата която върти водата във водната риза е на ток. като спре тока, водата спира да се върти, температурата се вдига и да не ти казвам какво може да стане...да не става, да пази Господ
за мен климатиците не са добро решение, дори да ти е малко жилището. допустими са само ако ти е южно изложението и имаш изолации и добра дограма.
Цитирай

С локално парно /комбиниран котел Атмос 32 киловата/ + климатик в дневната /кухня и дневна са общо/ за по-топлите дни сме.
Проблемът със спиране на тока сме рашили като включихме UPS8така ли се пише?/ и акомулатор. сега държи и няколко часа без ток. Миналата зима  имахме авария при липса на ток 1 час през нощта Mr. Green!
Ако при вас обаче вкъщи сте само вечер, не си заслужава цял ден да работи парно/или пък може да го оставяте на икономичен режим/.
При вариант с парно, задължително предвидете и бойлер със серпентина, включен към системата!
Цитирай

Старата столица

С климатик сме и съм много доволна.
Цитирай

София

Здравей,
на нас също ни предстои решение по този въпрос и доста разучавахме различните възможности.  Най-накрая се спяхме на това:
http://heatpump-geotok.hit.bg/
Става и за отопление и за охлаждане, чисто и икономично.
Успех!  bouquet
Цитирай

На нас ни предстои закупуването на камина с водна риза, както и радиатори за всички стаи WinkТака хем че икономисаме от тока, хем ще е топло във всички стаи
Цитирай

На нас ни предстои закупуването на камина с водна риза, както и радиатори за всички стаи WinkТака хем че икономисаме от тока, хем ще е топло във всички стаи

така е ако има някой вкъщи да поддържа камината постоянно да гори. ние сме така, но и двамата с мъжа ми сме на работа по цял ден и палим само вечер като се приберем. наистина става топло /с изключение когато навън е минус 15, пък и апартаментът ни е много голям и стаите са много високи/ но общо взето не сме кой знае колко доволни от тази работа. слугуването е голямо, мръсотията също, чакаме да газифицират нашия квартал и минаваме на газ. след две зими с камина с водна риза се убедих че най-доброго е ТЕЦ, газификация или който може да си позволи - локално парно на ток. топло ти е постоянно и не си вързан вкъщи да му слугуваш.
Цитирай

в родната ми къща първият вариант беше локално парно на ток. и като почнаха да пристигат ония ми ти сметки за по хиляда лева... Rolling Eyes
Цитирай

София

Ние сме клиенти на топлофикация- доволна съм, вкъщи е топло навсякъде.
Но в твоя случай бих избрала климатик  Peace.
Цитирай

София

Здравей,
на нас също ни предстои решение по този въпрос и доста разучавахме различните възможности.  Най-накрая се спяхме на това:
http://heatpump-geotok.hit.bg/
Става и за отопление и за охлаждане, чисто и икономично.
Успех!  bouquet

На това наистина ли може да се разчита за голяма къща, някой има ли го вече направено. Звучи прекрасно , за да е истина  Thinking
Цитирай

От миналата зима сме с камина с водна риза и се "родихме" LaughingНавсякъде е топло,само дето цапането ,мириса и носенето на дръвца дотежават.Но е топло Hug
Цитирай

Живеем в апартамента на моите родители и от 20 години сме на парно.Много сме доволни.Котела е в мазето.Малкият е на градина,а ние сме на работа.Аз работя до обяд и като се прибера паля парното.Мъжът ми сутрин го зарежда с горно горене и до другият ден не слизаме.Чисто,топло,няма прах,няма опушване.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора