Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Ситъм ми ходи от дълго време на ясли. До скоро всичко изглеждаше що-годе нормално, но от известно време ме "застрелва" с изрази от сорта: "Мамо, леля ...... днес иска да ми види циците!", "Мамо, леля ...... каза, че ще ми отреже пишката!", "Мамо, не искам в тъмното защото ще дойдат циганите и ще ме сложат в торбата и ще ме вземат!", "Мамо, аз ще слушам а ти няма да викаш циганите!" и т.н. На въпроса ми кой му говори така отговора е един и същ всеки пък - "Амииии, леля ....... каза така на мене!"
В къщи никой никога с нищо не го е плашил, нито си е позволявал да му говори по този начин. Тогава какво да си мисля по въпроса? Да не говорим, че еди коя си леля му била слагала червило! Това пък е върха на простотията им!!!!! #2gunfire Разговарях с възпитателките и директорката на яслите и ми отговориха, че ако наистина това било така щели да вземат мерки и т.н.
Да не би синът ми, който е на 2,6 г. може да си прави свободни съчинения на подобни теми?! #2gunfire Един път може и да ме е излъгал, но няколко пъти подред да ми говори едно и също нещо ............ е, не се съмнявам че е истина.
Обяснете ми що за педагогически подход е това?! newsm78
Цитирай

USA

За мен е необяснимо и незнам какво да ти кажа. Засичала съм тук жени, които пишат, че работят в ясли  и детски  градини. Дано те да се влючат и да ти обяснят
Цитирай

София

Аааа, това само лелите могат да ти обяснят. Лично аз бих говорила по този върос с тях, но пък ти си го направила.. По въпроса, че децата често си измислят.. да така е, но пък родителят усеща нещата. Чак толкоз неща да повтаря... ми там ги е чул, може и от някое дете... разбери за какво става дума. Яко можеш от него да разбереш коя е лелята, дето ги говори и говори с нея. Така бих постъпила аз. И моята шрека един ден каза, че като не слушала щели да я пратят  в "оная група" - демек групата на ромските деца. Аз самата си давам сметка, че често употребяваме в живота такива изрази.. "Погледни се, мръсна си като циганче" и т.н.... обаче седнах и й обясних, че тези деца са като нея, че с част от тях са заедно от яслата и че са й приятели. Като в същото време се въздържах да коментирам това което са й казали госпожите... т.е. да не подронвам техния авторитет. Истината е, че и на мен не са ми приятни циганските работи, но не искам да насаждам това в детето.. все пак има и свестни цигани... Аз най-бих се вбесила за коментара какво ще му отреже... и определено ще потърся сметка за това.. по-дипломатично, но пък твърдо. трябва да покажеш, че детето ти споделя с теб. Така ще си правят сметка какво ще говорят...
Цитирай

Oslo

Възможно е и да е вярно, и ако е така е супер неправилно. Никога не съм си позволявала такива изрази, и колежките с които работя също. Колко са възрастни сестрите и лелите във вашата група? Това ми намирисва на приказки от соц.годините на детските заведения!
Цитирай

Русе

ами най- лесно е, да говориш с персонала... аз правя така винаги, когато дребния ми изтърси някой лаф от типа:
- Виж как си са осрала, ма!
- ни пръй така, ма!!!
- Мартине, седни си на Г.ЗА!
обяснявам, че не се говори така грубо. на сестрата цитирах какво ми разказва детето и акцентирам на това, че не желая пред детето ми да се употребяват такива изрази... естествено, персонала отрича да говори така, но те са като партизани- нищо не си признават. а няма от къде другаде да чуе такива лафове. тъй че е игра на нерви
Цитирай

Плевен

Ужасно е да говорят така, а най-вече да всяват някакъв страх към някой или нещо. Бих вдигнала много шум за подобно нещо. Ако не реагират и няма развитие може да звъннеш на телефоните, които отдел Образование на Столична община са дали на сайта си. Проверява се всеки един сигнал, независимо анонимен или не и най-малкото ще им направят забележка.. Едно е ти да се оплачеш, друго е отгоре да ги поскастрят малко.
Цитирай

София

Обяснете ми що за педагогически подход е това?! newsm78

Е как защо?  newsm78
Защото децата са много, заплатите им са малки и прочие... няма друга причина  Mr. Green Mr. Green

А иначе - защото са учили неизвестно каква педагогика, защото не им дреме какво говорят на децата, нито как ги възпитават, защото за тях е важно да мине деня с възможно най-малко проблеми и да си отидат вкъщи. Защото говорейки идиотщини на децата /особено такива, които не слушат подобни неща у дома/ те се вцепеняват ...

Естествено не всички учителки са такива.
Цитирай

Пловдив

Днес говорих с директорката за да разбера какъв е бил резултата и тя ми отговори, че персонала й е обещал да не използва подобни думи пред децата и т.н. Но най-шокирани били от факта, че точно аз съм се била оплакала след като детето ми им било любимец и т.н.
Обясних, че не съм се оплаквала от грижите а от езика и се надявам те да са го разбрали и че също така се надявам този инцидент да няма последствия за синът ми и т.н. Това в повечето случаи е причината повечето от родителите да си замълчат, но аз /явно/ не съм от тях и че ако по някакъв начин синът ми бъде "наказан" за моите действия отново ще имам повод да разговарям с директорката.
Та повода, по който му били казали, че щели "да му отрежат пишката" бил че веднъж всички били на гърнета и той след като си свършил работата бил станал и показвал на децата какво имал там долу и т.н. и за да го накара да си вдигне гащите лелята му била казала така. newsm78 Е, всичко друго бих опитала, но не и да му кажа подобно нещо!
Та така - надям се да няма подобни инциденти за в бъдеще.
P.S. Благодаря на всички които ме подкрепиха! smile3525
Цитирай
Цитат
Az mislq kato ni priemat po spisak oshte ot prav pogled da gi predupredq. Ste gi sadq ili shte se razpravqm kakto resha ce e redno .Abe shte placat .
Аз мисля като ни приемат по списък още от прав поглед да ги предупредя. Сте ги съдя или ще се разправям както реша че е редно .Абе ще плащат.

---------
Моля, пишете на Кирилица!
« Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 19:59 от Ellypr »
Цитирай

Sofia

Az mislq kato ni priemat po spisak oshte ot prav pogled da gi predupredq. Ste gi sadq ili shte se razpravqm kakto resha ce e redno .Abe shte placat .
Не мисля, че така агресивно трябва да се подхожда от първия момент, в който видиш учителките. Не очаквай много добро, ако първите ти думи към тях са "Ще ви съдя до дупка, ще плачете"... Дори и да са най-добрите душици.
Виж, ако имаш повод, тогава е друго нещо.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.