Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 ноем. 2006, 18:29 ч.

въпрос за оценяване на писмен превод

• 496
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
здравейте,
имам едно питане надявам се пак да намеря компететен отговор и по-специално от мамите -преводачи. превеждам доста файлове с малки текстове от БГ на ENG.
та- въпросът ми е как се броят 1800те знака на стандратна страница, за да сметна стойността на услугата, т.е. колко пълни БДС страници се връзват.
1. с интервалите или без
2. на кой език- от който превеждам или на който превеждам.
офф , ама как го написах, надямва се ме разбрахте Simple Smile

# 1
1. С интервалите
2. Брои се готовият превод

# 2
1. С интервалите
2. Брои се готовият превод
newsm10

# 3
  • София
едно голямо мерси мами Simple Smile
сега ще преиз4ислявам зна4и  bouquet

# 4
Не знам как ги изчисляваш, но на твое място бих копи/пейстнала всички текстове в един файл. Така ще преброиш всичко накуп.   bouquet

# 5
  • София
би ми било по-лесно за преброяването в 1 файл, но би ме затруднило после -когато предавам текстовете, защото спазвам шашавите имена на файловете - с дълги кодове са Sad
направих табллица за за из4исление в ексела- както се оказа няма разлика +-1 лв на БГ /АНГЛ
но интервалите променят нещата.
пак мерси Simple Smile

# 6
  • Paradise
предполагам, знаеш, откъде да си видиш точната бройка при готовия превод.
В уърдовски файл - tools, Word count (като предварително си маркирала целия текст)

# 7
  • София
разбира се, не питах за това Simple Smile

# 8
  • далече от Златото на леля ;(
в интерес на истината има някои фирми, които броят без интервалите, но те са просто кокошкари....

понякога разликата с и без интервали не е съвсем незначителна

# 9
  • София
в интерес на истината има някои фирми, които броят без интервалите, но те са просто кокошкари....

Ако се брои без интервалите се дели на 1640, а не на 1800 (поне така е във Франция).

# 10
  • далече от Златото на леля ;(
 [/quote]

Ако се брои без интервалите се дели на 1640, а не на 1800 (поне така е във Франция).
[/quote]

в България поне на мен не ми е известно да се дели на толкова! затова казах, че са кокошкари.... обикновено става въпрос за мизерни левчета и за незачитане труда на преводача... но пазар, какво да се прави - и те съществуват, а наша отговорност е да ги избягваме!  Embarassed

# 11
  • София
в крайна сметка ми го оцениха- по 1800 знака на страница, на преведения текст, с интервалите. такава се оказа практиката на пове4ето големи агенции.
благодаря на тези който дадоха мнение Simple Smile
модераторите могат да заклю4ат ако желаят.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт