Отново за погачата

  • 948
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 530
Моля ви кажете, какво се прави с парчето от погачата, което се вдига на високо и е наречено за детето?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 768
доколкото знам се изяжда от майката на следващия ден.

# 2
  • Мнения: 1 193
И мен ме интересува този въпрос  newsm78 даже скоро си мислих да го изхвърля ама не посмях Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз го държах известно време на високо и после го изхвърлих. До колкото знам то се нарича не за бебето, а за Богородица (но явно обичаят търпи вариации).

# 4
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз също го държах известно време на високо, след което го изхвърлих.

# 5
  • Мнения: 4 242
Дадох го на баткото да го изяде на следващия ден. Grinning Как ще се хвърля, това е храна и то хляб, грехота е, хапни го ти в крайна сметка.

# 6
  • Мнения: 2 677
Аз го държах известно време на високо и после го изхвърлих.

 Peace

# 7
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз го държах известно време на високо и после го изхвърлих. До колкото знам то се нарича не за бебето, а за Богородица (но явно обичаят търпи вариации).
И аз така знам и затова го изхвърлих!

# 8
  • Мнения: 1 555
Момичета, на погачата на синът ни не сме слагали цялото парче, а само падналите трохички при разчупването на погачата, като се събират в кърпата заедно с паричките и се качват на високо ! Но всеки знае и прави по свой начин важното е да се спази традицията   Grinning

# 9
  • Мнения: 300
Момичета, на погачата не сме слагали цялото парче, а само падналите трохички при разчупването на погачата, като се събират в кърпата заедно с паричките и се качват на високо ! Но всеки знае и прави по свой начин важното е да се спази традицията   Grinning
И при нас беше така.

# 10
  • Мнения: 7 640
Аз го държах известно време на високо и после го изхвърлих. До колкото знам то се нарича не за бебето, а за Богородица (но явно обичаят търпи вариации).

същото

# 11
  • София
  • Мнения: 7 020
Хапнах го на следващия ден, аз знам, че от погача не се изхвърля нищо. Има всякакви бабини глупости.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Не съм правила погача  Stop

# 13
  • Мнения: 2 897
Аз го държах известно време на високо и после го изхвърлих. До колкото знам то се нарича не за бебето, а за Богородица (но явно обичаят търпи вариации).

Същото Peace

# 14
  • Мнения: 191
Дадох го на моя бременна приятелка да го изяде на следващия ден.за да роди и тя едно здраво бебече!Е така ние си го решихме де,но определено знам,че нищо от погачатат не се изхвърля!

Общи условия

Активация на акаунт