Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора

Моля,споделете Вашия опит.Кога изхвърлихте легена,малката ваничка и др. подобни и започнахте да използвате душа за тази цел?И най-вече как задържате самото дете под душа?
     Синът ми е почти на 5 год. и още не мога да го науча.Един -два пъти се излъга и влезе под течащата вода,а след това избяга с писъци.Влиза му вода в очите и това е.А мисля,че е достатъчно голям(или бъркам?).Пробвах и друг начин-да си играе с играчка,докато аз го къпя-и това не помогна....
Цитирай

от момента, в който можеше да стои прав и да не се клатушка много (не беше проходил дори)
Цитирай

USA

И синът ми все още го е страх от течащата вода. Отскоро открих, че може да седи в банята до душа на малко столче и да си играе, а аз го поливам с чашки. Така не се плаши от течащата вода, а стои до нея и наблюдава как аз се къпя. Мисля си, че така постепенно ще свикне
Цитирай

От както проходи горе долу Thinking но понеже сме с вана, само плакненето е под душа, иначе я оставяме да се мята във водата  Laughing
Започнахме толкова рано, заради детенце на наши познати, което го "запознаха" с душа на 2-3 години и изпитваше страх от течаща вода ...
Цитирай

usa

дъщеря ни не се събира в тез съоржения от около 1/2 година..
седи права и аз я поливам със слушалката;давам и тя са се морки сама и да трие с гъбата..
къпем се понякога заедно,тя седи във ваната и полива разни игра1ки,после се къпе"сама"под душа
ако той контолира положението може да стане-дайте му да държи той слушалката и да си насо1ва сам струята.
Цитирай

Outside the Matrix

Ами нашите корита и легени се пенсионираха в момента, в който децата се научиха да си стоят стабилно на краката, тоест около първата годинка. Имам планове като станат на 5 изобщо да не присъствам в банята, докато се къпят   Crazy

Според мен трябва да опиташ малко по-настоятелно с използването на душа. Не че ще му стане нещо, ако се къпе в корито, ама прекалено голям ми се види синът ти за тая работа вече...  Thinking
Цитирай

софия

Според мен въпросът е в това кога е готово самото дете Голямия до първи клас се дърпаше а малко след това сам реши да пробва  Very Happy Забравих да кажа че ползваше ваната
Цитирай

София

Децата свикнаха  като бяха на около 2г и са като жабчета, и да им влезе вода в очите се хилят  Mr. Green. И полудяват за вода, било тя и само от душа. Но видят ли вана направо изпадат в екстаз и се плацикат с часове, нали у дома няма  Smile. Та бих те посъветвала, ако на теб не ти дотежи, да не лишаваш детето от това удоволствие. Още повече че щом сам няма желание би трябвало да му дадеш още време, за да свикне с течащата вода и  да не изпитва страх.
Цитирай

софия

Забравих да кажа че използваше ваната но все пак това не е течаща вода Hug
Цитирай

Благодаря за отговорите!
Стигнах до извода ,че съм закъсняла доста с нещата! Имаме вана-с това няма проблем-може да стой с часове,ако го оставя.За съжаление нямаме душ-слушалка.Под долната част на душа също стой(чучура Smile.Когато пусна водата от горната част на душа-бяга и пищи....влиза му вода в очите и носа.
Цитирай

София, Бели Брези

От около година се къпе само под душа...
Коритото е бонус, когато има време и настроение за висене по един час в банята Very Happy
Цитирай

От момента когато започнаха да стоят стабилно прави -под душа,около1г и 2,3 м
Цитирай

На две години .
Цитирай

До 3 години използвахми корито, само изплакването ставаше под душа. Сега се къпим под душа и на Алекс много й харесва. Първо й мия главата. За да не й влиза вода в очите иска малко кърпа. Душа е подвижен и нямаме проблеми.
Цитирай

От момента когато започнаха да стоят стабилно прави -под душа,около1г и 2,3 м
Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора