Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора
Страшно интересна ми беше темата за ежедневните ситуации в които изпада всяка бременна жена и отношението на хората към нас. За мен всичко това е ежедневие. Редя се по опашки за щяло и нещяло и никой нокога не ми е отстъпвал място. Не мисля обаче , че тук е най-големият ми проблем.
Искам да споделя с вас това което трябваше да преживея малко след като се наложи да взема болнични и да не ходя на работа.Бременна съм в 8 месец.
Аз работя в банковия сектор, от 2 години съм в една и съща банка .Включихме се в ново строителство със съпруга ми. За целта ни трябваше банков кредит,нямаме собствени средства. Подадох всички необходими документи ( сама ги вадих ),но прекият ми ръководител (високо ниво в йерархията )отказа да ми разпише кредита с всички преференции които ползва един банков служител и препрати моя кредит да мине като клиентски с мотива,че дълго време ще отсъствам и доходите ми ще бъдат доста ниски (явно не се радва особено че чакам бебе). Разликите са : +1,00% в лихвата и такса за обслужване на кредита. Значи някъде около 1500 евро повече .
Най-много бях засегната от факта,че давах всичко от себе си на работното място, работила съм от 8,30 до 19,00 всеки ден,без да ми се заплащат извънредни и без бонуси.Ходех до 7 месец на работа, без да ползвам превилегии на бременна. В момент,в който имах нужда от помощ ми бе обърнат гръб и то по доста недостоен начин. Всички колеги недоумяваха как мога аз служител да вземам кредит като клиент. Съпругът ми също не беше на себе си след тази долна и мизерна постъпка.
А с вас постъпвали ли са така?
Цитирай

Варна

Ти пък, жалко че в момента нямаш голям избор . Аз бих отправила официално писмо -запитване до най-високия шеф .  Нали трябва да знаеш после къде да се връщаш на работа.
Цитирай
За съжаление той е най-високия. Определено не бих искала да се върна там на работа.
Не мисля ,че ще бъде разумно решение.
Цитирай

Варна

Въобще не. Отсега си ги отпиши.Сега струва ми се  има глад за банкови( и въобще финансови ) служители, така че като му дойде времето няма да ти е трудно. Ти сега се радвай на на-важното нещо в живота, спокойна си бъди и се наслаждавай на това най-прекрасно време - раждане и отглеждане бебешко. Късмет на теб и семейството!
Цитирай

София

Не ми харесва как е постъпил, но не се тормози - ако имате възможност вземете заема от друга банка. Така няма да имаш взимане-даване с него после.
В живота понякога има и неприятни моменти, но се опитай да гледаш на хубавите - очакват ви невероятно хубави моменти с малкото същество, което очаквате. Особенно първата му усмивка Smile

Леко раждане.

Цитирай

София

За съжаление твърде често се случват такива неща в реалния живот - да даваш всичко от себе си, да работиш със сърце и душа и това да не бъде оценявано. Отношението на шефа ти според мен не е защото си бременна и ще ставаш майка, а просто защото е такъв човек и шеф. За него служителите са просто пешки, които размества по дъската, а не хора от плът и кръв, които имат и свой живот.

За радост, поне банки в България, колкото щеш. Ще намериш по-добро място и по-свестен шеф.

Пожелавам ти леко раждане и много радости в къщи!
Всичко останало ще се нареди!
  bouquet
Цитирай

Лихвите падат, а банки много. Ще си намериш по добра банка за работа, щом си кадърна. И аз съм в горе долу подобно положение.
Това, което мога да ти споделя е че такова отношение само ме мотивира!
Цитирай

сф

е, гадно е, но ако се гледа реално на ситуацията - вероятността да работиш следващите 10-15 години в банката, от която би искала да теглиш кредит, не е голяма. в днешно време никой не се пенсионира на мястото, на което е започнал работа в началото на трудовия си стаж. така или иначе щеше да ти се наложи да платиш наказателни лихви или нещо друго. свиркай си и си гледай бременността.
Цитирай

Здравей Рита, моята ситуация е сходна. Работя в банка (една от най-големите в БГ) от три години работила съм денонощно когато се е налагало. за събота и неделя въобще не коментирам. Сега съм края на 7 месец и нарочно спрях да си давам зор защото шефа ми вдигна заплатите на всички с изключение на мен, обясни ми че няма как нали излизам майчинство, обеща да ми ч дигне като се върна, обаче сега една колежка се върна от майчинство и той и каза че няма практика след майчинство да се дига заплатата Smile
Пуснаха курсове, питаха кой иска да ходи, до мен не стигна писмо, питах защо, 'ами ти нали си бременна', е като съм бременна да не съм умряла искам да се развивам, но явно хората все още дескриминират бремените жени.

Цитирай

В полите на Пирин планина

Наистина има дискриминация - прави сте момичета - това е най-малкото жалко за една нация като нашата, която е застаряваща. А в крайна сметка всеки от майка е роден  Very Happy Но, уви - някои гледат бременната жена като болна или с идеята, че няма да могата да я експлоатират през следващите 2 години.
Родих секцио и работих до деня преди да вляза в болница, защото знаех с положителност , че ще ме заменят много бързо, ако не го направя. След раждането се върнах почасово на работа веднага - пак, защото трябваше да мисля за бъдещето - живея в малък град и вероятността за добра и платена работа и сравнително ограничена. Е, това е действителността - няма преференции - има негативи за бъдещата и настояща майка.
И все пак съм благодарна на работодателите си, че са толерантни и никога не са ми натяквали за отсъствия от работа.
На авторката ще кажа, че наистина е много несправедливо ощетена от шефа си и още повече боли, когато човек е влагал съвестно сили и способности на работното си място.
Гледай напред и не се натоварвай с негативизъм, заради живота, който носиш.
Цитирай

София

Много е жалко, че ви се случват подобни неща. Честно казано мисля, че проблемът е в липсата на човечност у шефовете ви, а не е е отрицателно отношение към бременността.

Аз лично не мога да се оплача в това отношение въобще. Двете ми бременности са при различни шефове, но отношението е абсолютно адекватно. Laughing
Цитирай
 Crossing Armsи при мен беше така...и аз съм банков служител и имах проблеми. Първо самата новина се посрещна с негодувание и сякаш майчинството не е нещо нормално, а аз го правя напук #2gunfire
Съответно при разпределянето на задачите получавах най-тежките, за да се доказвам, а при разпределянето на благата-нямах правото да искам повече, защото скоро нямаше да ме има #Cussing out
Явно такава е практиката у нас-вместо да се подкрепят и уважават бъдещите майки, принудени са едва ли не да се извиняват  #Crazy
Цитирай

По света и у нас

Страшно е обидна тази ситуация. Но дано в бъдеще да не ти се налага да общуваш с подобен човек.
Относно отношението към бременните жени, мога да кажа, че не всеки ти влиза в положението и общо взето малко хора се трогват от факта, че си бременна. Аз в работата си също срещам разбиране от колегите, но от шефовете - не особено.   
Цитирай

София

Боже, като чета всичко написано и направо ми призлява и ми се вдига адреналина от яд  #Cussing out Тия хора сякаш са забравили те самите или техните деца от къде са дошли  ooooh! Няма никакво разбиране и подкрепа за бременните в тази държава - уж все се говори как нацията ни била застаряваща, как ако така продължават нещата скоро българската нация ще се състои само от цигани, а българите ще бъдем малцинство - и какво - само празни приказки - нито ни дават възможност достойно да отглеждаме децата си, нито пък ни подкрепят и разбират на работните места. Толкова се ядосвам на тези хора, от които по някакъв начин - йерархически или финансово зависим и които в своето моментно по-силно положение забравят и човещина и всичко  #2gunfire Аз също съм бременна и работя, но съм на едногодишен изпитателен срок като държавен служител и за съжаление тази една година за мен изтича след още около 2 месеца, а дотогава ще започне да ми личи и нищо чудно да ми кажат - довиждане, беше ни полезна, но вече си бременна и това променя коренно нещата. В началото като премислях нещата много рев изревах, но вече си казвам - да става каквото ще - важно е бебето и семейството ми да сме живи и здрави - всичко останало ще се оправи. Пък и вярвам, че има Господ на този свят и всичко се връща.  Praynig
Цитирай

Резерват "Северозапад"

Наистина има дискриминация....и аз съм я изпитала на собствен гръб Mad...
В момента, в който разбраха, че съм бременна ме накараха да изляза принудително в болничен....с ясното съзнание после да ме уволнят - както и направиха #Cussing out...докато аз съм била в родилното със секцио ooooh!....
Леле, направо се вбесих сега като си спомня #Cussing out....
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора