Въпрос за пълнените чушки /по-точно за пълнежа/

  • 1 526
  • 23
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Някой правел ли е на фурна в тава-сместа за пълнени чушки, обаче без чушките ? Как го обясних само  Joy Joy Joy
Искам да направя следното:
ориз, кайма, дом. сок, кромид лук и подправки в тава на фурна
Въпроса ми е: някой правил ли е ? Става ли сочно или става сухо ядене ? Дали ще е вкусно ?
За да стане сочно ядене какво да добавя в повече дом. сок или вода ?

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 11:07 от doniboni

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз правя "фалшива дробсърма" - с кайма вместо дреболии и става много вкусна, като понякога не слагам заливка. Запържвам лука, каймата, ориза и обеления домат на кубчета, добавям водата и подправките и като заври, прехвърлям в тавичка във фурната. Може би ако искаш да е по-сочно ястието трябва да добавиш малко повече вода и да го извадиш преди оризът да е поел всичката течност. Аз го оставям да я поеме, когато правя заливка, иначе просто пробвам дали е готов оризът и вадя ястието, дори и да е "по-течно".

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Аз правя нещо подобно. Предварително обаче леко запържвам ориза и каймата, прибавям подправките, доматено пюре или сок и ако има нужда доливам вода. Отгоре нареждам резенчета домати и/или настъргвам кашкавал. Става нещо камо мусака с ориз. За да не ти загаря плънката сложи повечко вода. Аз слагам на чаша ориз около 2 и половина чаши вода(защото и каймата си пуска водичка).

# 3
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Ами аз като правя пълнени чушки и сипвам и в тавата от сместа и става много вкусно, така, че може и да стане  newsm78 ако сложиш водичка, сигурно ще е по-сочно. С дом. сок може би ще стане по-кисело и ще "накъртва" на домат... знам ли  Rolling Eyes Може и морковче да нарежеш  newsm78 А бе пробвай и задължително да споделиш резултата  Hug

ПС: Обожавам пълнени чушки и ако ме питате кое ми е любимото ядене първо това казвам, но НИКОГА не ям самите чушки. Обирам си каймичката с ориза и ми е голям кеф, така че може и аз да пробвам нещо подобно   Mr. Green Но първо ще изчакам ти да опиташ  Crazy Joy

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз правя нещо подобно. Предварително обаче леко запържвам ориза и каймата, прибавям подправките, доматено пюре или сок


Да. То е ясно  Simple Smile И аз така правя, просто го спестих като информация  Simple Smile
Ще пробвам по твоя начин с настъргания кашкавал и резенчетата домат+повечко вода. После ще докладвам за резултата  Peace



... А бе пробвай и задължително да споделиш резултата  Hug

... може и аз да пробвам нещо подобно   Mr. Green Но първо ще изчакам ти да опиташ  Crazy Joy

 
Peace

О.к, ще споделя резултата. Дано да не се изложа с резултата, но няма да е днес, мислех да направя ястието утре, че имаме леща за дояждане.




# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Редовно правя. Всъщност като напълня чушките, каквото остане го пека по този начин. Принципа при готвенето на ориз е, че ако искаш да е по-сочно, се слага повечко вода и се държи във фурната по-малко. Ако го искаш по-сух, слагаш на една чаша ориз, три чаши вода и го запичаш по-дълго време.

# 6
  • Мнения: 7 640
това са т.нар. мързеливи сърми- идеални стават Peace

# 7
  • Мнения: 693
Оризът поема течността така че каквото и да сложиш не мисля че ще стане сочно особенно като престои

# 8
  • Мнения: 1 104
Става вкусно. Аз съм го пробвала и е не е лошо. Понякога слагам и настърган морков.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 956
На 1 чаша ориз - 3 чаши вода.
Като сложиш всичко в тавата, покрий я с фолиоо и печи 30 мин, след това махни фолиото и печи още 10.

# 10
  • Мнения: 438
Мммм, вкуснооо! Но за водата и ориза - това не зависеше ли от сорта ориз - някои поемат повече вода. Най-добре - първо справка с опаковката, там си пише  Peace

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Момичета, яденето стана чудесно  Grinning Много съм доволна от резултата, стана сочно и вкусно  Peace
Deb, спокойно можеш да пробваш и ти, няма да съжаляваш  Simple Smile

Благодаря на всички за съветите   bouquet

# 12
Ами това е мусака с ориз, става чудесна.

Аз първо малко задушавам сместа и тогава я слагам във фурната.

# 13
И една заливка ако сложиш отгоре -   chef   chef   chef - няма да сгрешиш

# 14
Аз правя такава заливка:
2 ч. прясно мляко, 4 яйца, 1/2 буркан кисело мляко, 2 с. л. брашно, сол на вкус

заливам и нарязвам, да влезе в мусаката

Общи условия

Активация на акаунт