Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми.

  • 159 433
  • 1 822
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 761
http://www.voininatangra.org/modules/xfsection/article.php?articleid=159

През 1981г. Центърът за контролиране на болестите в САЩ съобщава, че 4% от всички, получили противохепатитна ваксина са инфектирани със СПИН. През 1984г. той признава, че 60% са заболели, а в 1989г. отказват да дадат каквито и да са сведения.Сведенията за тези изследвания се пазят в Министерството на правосъдието на САЩ и вече никой няма да ги види. Но докато в САЩ този вирус се разпространява чрез противохепатитната ваксина, в Африка се причинява от ваксината против едра шарка (вариола), в която вирусът на СПИН е бил поставен.
Ла Руш, бивш кандидат президент на САЩ настоява, че фактически финансовите институти действат за разпространението на СПИН чрез тяхната малтусовска политика за намаляване на световното население (обезлюдяване на света).

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Ла Руш, бивш кандидат президент на САЩ настоява, че фактически финансовите институти действат за разпространението на СПИН чрез тяхната малтусовска политика за намаляване на световното население (обезлюдяване на света).

 - Това от една страна, а от друга - още по-важна, да Източват Здравните застраховки, които за един средноплатен западняк са от порядъка на 1 - 1.5 Милиона Долара и да ги "Стимулират" чрез насаждане чрез медиите и рекламите на атмосфера на Страх и Ужас, за да си поддържат и увеличават здравните застраховка "в случай на нужда:" - СПИН, Птичи Грип и т.н. и т.н. !
 - Така че тези здравни застраховки са един Огромен, Апетитен "Морков"!
 - само за Щатите общата им сума е от порядъка на Сто Хиляди Милиарда Долара!!! Shocked Shocked Shocked

# 17
  • Виена
  • Мнения: 1 247
...само за Щатите общата им сума е от порядъка на Сто Хиляди Милиарда Долара!!! Shocked Shocked Shocked

 #Shocked
Как се пише това число с цифри?

# 18
със страшно много нули  Simple Smile

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Как се пише това число с цифри?

 100'000'000'000'000.00 USD  Peace

# 20
  • Мнения: 254
Здравейте мами,
на сина ми сложих Тетравак (ДТК + ПОЛИО), но първата ваксина я сложихме чак седмия месец някъде беше...направи три приема през около месец...и сега въпросът към вас е: Колко най-много време може да има между последната от трите ваксини и реваксинацията (която се прави след годинка на сложилите нормално ваксини)? дано да ме разбрахте Thinking
п.п. Сложих я толкова късно, защото детенцето беше с проблем.

# 21
  • Мнения: 667
- само за Щатите общата им сума е от порядъка на Сто Хиляди Милиарда Долара!!! Shocked Shocked Shocked
Цитат
Как се пише това число с цифри?

 100'000'000'000'000.00 USD  Peace

Това число дали няма друго наименование.
Например трилион, а общото число да придобие вида 100 трилиона.
...ако приемем, че на български милиарда всъщност е билион.
оспамих малко, но нека и математиците се вмъкнем с компетентно мнение в темата за (в смисъл относно, а не ЗА/ПРОТИВ) ваксините.

# 22
  • Мнения: 2 761
Аз пък си мислех дали онези заразени със СПИН либийски деца,заради които лежат с години на6ите медици в затвора,не са били заразени всъ6тност 4рез ваксини?

# 23
  • Мнения: 1 586
- само за Щатите общата им сума е от порядъка на Сто Хиляди Милиарда Долара!!! Shocked Shocked Shocked
Цитат
Как се пише това число с цифри?

 100'000'000'000'000.00 USD  Peace

Това число дали няма друго наименование.
Например трилион, а общото число да придобие вида 100 трилиона.
...ако приемем, че на български милиарда всъщност е билион.
оспамих малко, но нека и математиците се вмъкнем с компетентно мнение в темата за (в смисъл относно, а не ЗА/ПРОТИВ) ваксините.

Точно 100 трилиона долара са си. Сто хиляди милиарда е американският начин на представяне на големите числа.
Например при тях числото 2500 не звучи като "две хиляди и петстотин", а като "25-стотин" и т.н. Simple Smile.
А бе както и да го броим, страшно много пари са си това  Grinning

# 24
  • Мнения: 667
Колко най-много време може да има между последната от трите ваксини и реваксинацията

Правилото е: четвъртата доза се поставя 6 месеца след третата.

__________________________
Например при тях числото 2500 не звучи като "две хиляди и петстотин", а като "25-стотин" и т.н.
Всъщност това не важи ли само за произнасянето на годините. Например 1990, се казва деветнайсет-деведесет??? Докато обаче 2006 си се изговаря както на български.

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 offtopic  !   offtopic !

 ... има и често изразяване и в дузини, но да не "блесваме" с английския си, за това си има Тестове  Shocked
 

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 18:20 от Aleksander

# 26
  • Мнения: 1 586
Например при тях числото 2500 не звучи като "две хиляди и петстотин", а като "25-стотин" и т.н.
Всъщност това не важи ли само за произнасянето на годините. Например 1990, се казва деветнайсет-деведесет??? Докато обаче 2006 си се изговаря както на български.

Не, не говоря за годините,  а за това:
Цитат
In American usage, numbers between 1,000 and 10,000 that come to even hundreds, such as 2,500 or 9,400, are more often named "twenty-five hundred" or "ninety-four hundred" than the formal "two thousand five hundred" or "nine thousand four hundred". In British usage, this style is common for even hundreds between 1,000 and 2,000 (e.g. 1,500 as "fifteen hundred"), but not for higher numbers.
Цитатът е от уикипедия: http://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_numbers_in_English
Пак в уикипедията има много хубаво описание на двете скали за имената на големите числа (http://en.wikipedia.org/wiki/English-language_numerals) - изясни ми се напълно проблема с тоя билион Simple Smile.

Спирам с офтопика. На мен ми беше полезен Simple Smile.

# 27
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Позволявам си да ви върна в темата. Сажалявам, че започнах този ОФФ, но така исках да изразя само отношението си към безумната цифра. По-долу се намира цитат от една друга тема от форума. Копирам го и пускам цялото изказване. Дано намерите сили да го прочете... Не мисля, че след тази история има нужда от коментар. Само да не прочета след малко, че "няма доказателства" за вредата от ваксините... Доказателства има! Това е просто още едно от тях... Статистиките са сухи цифри до момента, когато нещастието се случи на някого лично... Тогава вече говорим за трагедия... :

Здавейте момичета   
Не съм писала отдавна, но голямо нещастие се случи.На най-добрата  ми приятелка бебчето почина вчера.Бори се за живота си 4 дни.Беше само на 34 дена.......Необяснимо за всички какво стана.Идваха от София, от Пловдив лекари и никой не може да даде отговор.Лекарите в нашето детско отделение направиха чудеса от храброст,шапка им свалям на тези хора, които денонощно стояха до креватчето му.Доц. Недкова не се прибираше у тях за повече от един час за тези 4 дни.И аз само не спях там нощите.Митко го бях поверила на майка ми.Милата душичка не можа да издържи.А какво стана??? В понеделник му сложиха втората хепатитна ваксина и на сутринта крачето му било много подуто.Десислава, която е педиатър, решла да го заведе да му пусне кръв за време на кървене и съсирване, но докато го накърми то се изпотило и започнало да посинява.Извикала Спешна помощ и от тогава до вчера бяха в интензивно.Не можеше да се овладее кървенето.Преливаха му по непрекъснато кръв и по няколко пъти на ден прясна плазма.До вечерта беше направило оток на белия дроб и го включиха на командно дишане.В сряда вече кървеше от всякъде - от стомах, от бял дроб и бъбреци.Изпада 3 пъти в мозъчна смърт от която за минутки го изваждаха.В сряда вечерта кървенето беше спряло и в нас се зароди надеждата, че нещата се оправят.Вчера сутринта беше спряло да отделя урина и направи 3 гърча, от които последния беше фаталния.Сърчицето му спря.Междувременно нито един от резултатите му не даде яснота по въпроса от какво се получи така.ХЕИ-то проследиха по партидния номер ваксината - нищо.Иследваха Деси, съпруга и и всички най-близки роднини за какво ли не - нищо.Нямат подобни случаи в рода - т.е. нямат наследственост.Абе, детето беше здраво и право, хапваше си само кърма и си наддаваше нормално.Какво се обърка след ваксината.Дали тя не беше просто отключващ фактор на нещо дремещо - не знам.Аутопсията е днес сутринта, но резулатите няма да станат скоро, пък и може и нищо да не се разбере ми казах вчера в патоанатомията.Уффф, нямам думи да ви опиша колко е тежко.В четвъртък водихме до леглото му свещенник да го кръсти,аз му станах кръсница.Това беше акт на такова отчаяние....За броени часове започнахме да вярваме и в Господ, макар досега здравия ми разум да ме уповаваше само на медицината.Не знам...Вчера се занимавах с цялата организация по погребението, защото никой от близките не е в състояние и този ден ми мина като на автопилот.Как избирах белия ковчег с големината на кутия за обувки, как ходих да му рова в шкафчето за дрешки и играчки, и измислях текст за некролога не ме питайте....Снощи сдадох багажа и ревах цяла вечер и през ноща също.Как тези хора ще преживеят това, как се преживява подобно нещо.....Защо стана така...казаха ми, че когато детенце умира значи, че на Господ му трябва ангелче.....Нищо вече няма да е същото......ние станахме големи,остарели хора......Как ще живее това момиче сред нас и нашите деца, които родихме (ние сме 3 приятелки още от училищеи и сме неразделни семейства) в една година и правехме какви ли не планове - как ще си играят, как ще учат в едно училище и т.н. и т.н....Аз знам, че ще им трябва време, но те ще имат и други деца, но болката по Гошко никога няма да се притъпи.даже с всеки изминал ден ще става по осезаема.Това, че времето лекува ми се струва клише, или може би лекува, но не и тази болка по непорасналото ти детенце......Днес баща ми има рожден ден, и днес в 14.00 е погребението на моя кръщелник.....
 
 

Авторът е diksi...Моите най-дълбоки съболезнования на семейството и близките на малкото ангелче  Cry Cry Cry

# 28
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Очите ми се напълниха със сълзи! Каква трагедия ...

На човек не му остава нищо друго, освен да вярва, че на небето е имало нужда от още едно Ангелче.

На нас ни предстои същата ваксина ...

Бих искал да прегърна тези хора и да им помогна! Дори и да поплачем заедно!

Господ да ви дава сили, за да продължите напред! 

# 29
  • Мнения: 4 392
Ако модераторите и Дуци поzволят

http://bns-bg.hit.bg/haga.htm  Линк zа четене.


Не знам кой го е превел това, но искам да му благодаря публично!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт