Цистит-някой знае ли лечение без антибиотици

  • 725 562
  • 1 816
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 241
От личен опит споделям - Мечо грозде и много витамин В комплекс. Много помага. Но ако положението е зле, нека вземе Ciprofloxacin. Действа абсолютно безотказно, дори при лоши кризи.

# 76
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цистон на Хималая  Peace

# 77
  • Мнения: 2 149
Ама когато човек има цистит, който се е изявил, тогава цистонът не действа, той трябва да се пие по време и след лечението. И е много ефикасен, наистина! Циститът е коварен, от цистит след седмица направих остър пиелонефрит/така ли се пишеше/ и си бях за болница, след една година пак стана същото. Затова човек трябва да прецени до колко е настинал, или дали са песъчинки. Ако е инфекция се качва нагоре и е редно да се потърси лекар, така мисля аз. Peace

# 78
  • Мнения: 37
Както писах в подобна тема. Споредмен е малко опасно в острия период без АБ. Но при Първи признаци, много леки би могло. Аз пия Имунобор УРО. Първо е 10дни 3х1, сега съм на 1 капсула

# 79
  • София
  • Мнения: 39 741
На мен също ми помага Хималая. Но не съм имала големи кризи.

# 80
  • Мнения: 535
Има едни билкови таблетки "Червена боровинка", но не се сещам на коя фирма  Embarassed Не на Валмарк  Naughty Те не ми помогнаха Naughty Струват около 5 лева и се прави 1 курс 20 дни.
След няколко месеца обаче  пак започнаха обичайните проблеми и тогава се излекувах с хомеопатия, от тогава нямам никакви проблеми  Grinning

# 81
  • Мнения: 657
Като по малка съм страдала от цистит.Стигало се е да уринирам кръв съпроводено от ужасни болки.Първо започвам с Мечо грозде и Цистон,ведната изследвам стерилна урина с антибиограма и който антибиотик е чувствителен пия него или направо инжекции.

# 82
  • Мнения: 2 149
Има едни билкови таблетки "Червена боровинка", но не се сещам на коя фирма  Embarassed Не на Валмарк  Naughty Те не ми помогнаха Naughty Струват около 5 лева и се прави 1 курс 20 дни.
След няколко месеца обаче  пак започнаха обичайните проблеми и тогава се излекувах с хомеопатия, от тогава нямам никакви проблеми  Grinning
Неоренал на Неофарма, или Уринал, мисля, че и двете са с червена боровинка , ако не се лъжа. Второто 100% е такова, има сашета, има и хапчета.
Мечо грозде не се пие ако има бъбречна криза обаче.

# 83
  • Мнения: 41
Здравейте, преди година и половина направих цистит.Оправих се с Ципрофлоксацин по лекарско предписание и Имунобор Уро. Но от 5 месеца насам вече 3 пъти се повтаря.Преди 2 седмици пуснах стерилна  урина и ми изолираха стафилококи.Поради силните болки се наложи да пия антибиотик преди да са готови резултатите от изследването,след което го смених пак с Ципрофлоксацин,защото ми беше посочен в антибиограмата.Бях и на нефролог,каза,че нямам проблеми с бъбреците и че не е нужно засега да посещавам уролог.Проблемът е ,че при уриниране болките и паренето продължават,понякога остават и след това.Много са силни и е някакъв кошмар.Не мога да правя все още повторно излседване,защото скоро приключих с антибиотика,а и съм неразположена.Не ме боли нито корем,нито имам температура,дори не уринирам често,болките са в областта на уретрата.Ходих и на гинеколог,пуснах микробиология и всичко е ОК. Лекарите нищо не ми обясняват,само ми казаха,че стафилококите не можели да предизвикват такива силни болки.Отрових се от антибиотици и не ми се иска пак да пия.На някоя от вас откривали ли са такива бактерии,ако може и да ми препоръчате добър уролог в Пловдив,защото май няма да ми се размине.Благодаря предварително.

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 13:00 от tt88

# 84
  • Мнения: 535
Неоренал на Неофарма, или Уринал, мисля, че и двете са с червена боровинка , ако не се лъжа. Второто 100% е такова, има сашета, има и хапчета.
Не са тези. Това се казва "Червена боровинка", на мен Уринала не ми помогна  Peace

# 85
  • Мнения: 2 011
Еднократно - Монурал
или:
Нолицин 400мг дневно + Неоренал 3 пъти по 1 табл.
Аз се оправям с това!
Все пак нека се види стерилната урина!

# 86
  • Мнения: 1 547
Стерилната урина се "вижда" след 5 дни, а дотогава ще ми изскочат очите от болка.
В момента съм с най-силната си криза досега и ужасно боли, вече има и кръв.
Панцеф 5 дни, Уринал Акут една опаковка и след това Цистон.
Първото хапче антибиотик изпих в 20 ч. и сега мога да не ходя до тоалетната почти час.
Което си е постижение.
Повярвайте!

# 87
  • Мнения: 37
да не изкарваш някое камъче или песъчинки.
А иначе Имунобор уро е ЧЕРВЕНА БОРОВИНКА -300мг и имуномодулатор Бетаглюкан.

# 88
  • Мнения: 3 241
Стерилната урина се "вижда" след 5 дни, а дотогава ще ми изскочат очите от болка.
В момента съм с най-силната си криза досега и ужасно боли, вече има и кръв.
Панцеф 5 дни, Уринал Акут една опаковка и след това Цистон.
Първото хапче антибиотик изпих в 20 ч. и сега мога да не ходя до тоалетната почти час.
Което си е постижение.
Повярвайте!

О, вярвам ти Sad
И аз наскоро имах пак криза.

Опитах без антибиотик, пред деня с много вода става, но през нощта не си е работа.

Пуснах си стерилна урина и веднага започнах лечение с антибиотик.

Като гледам колко различни антибиотици има, можеш да си ги редуваш и отделно евентуално да се взимат някакви други илачи. Но и с тях трябва да се внимава особено при бременност Simple Smile

# 89
  • Мнения: 41
Аз искам да питам чаят от Мечо грозде така,както го дават на кутията ли го приготвяте,защото там пише,че трябва да се кисне във вода 8-10 часа? newsm78 Понеже нефроложката,при която бях ми беше казала,ако положението се влоши да пия Монурал,снощи си го купих и го изпих. Днес съм като че ли по-добре,макар че още имам парене и болка. В интернет прочетох,че той убива само Е-коли,а на мен ми бяха открили стафилококи на предната посявка. Не знам при това положение защо ми го е изписала,но като че ли малко ме отпусна,ама ще видим.

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 13:54 от tt88

Общи условия

Активация на акаунт