Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора
Здравейте на всички. Синът ми е на 3 год и 3 месеца и в неделя започна да кашли много. Появи се и силна хрема като вода. Вдигна температура 38 градуса. В понеделник бяхме на лекар и педиатъра ни изписа оспамокс. Каза, че не чува хрипове и утре пак ще ходим на контролен преглед.До сега синът ми подържаше температура 37 и половина и му давах панадол. Днес е по добре, но храчките са вече гъсти и носът запушен. Да не би да има бронхит? И как се проявява пневмонията? Исках да питам, защото се тревожа. Вечер почти не може да спи. Диша тежко. И тази температура!Моля ако някой може да ми отговори. Утре все пак ще сме на лекар, но до тогава... Аз и мъжът ми не сме боледували до сега от пневмония и за това не знам как точно се прявява и може ли без снимка да се открие.
Цитирай

дали е бронхит или пневмония ще се установи на слушалка.малко е вероятно щом вече сте почнали антибиотик. детето най -вероятно диша тежко заради запушеното носле-промивай често с физ р-р или стеримар.преди да легне слагам ксилометазолин да се отпуши нослето.темп.е ниска и може да не даваш панадол,за да може да се бори организма.най -вероятно ще спадне до ден два
Цитирай

Не виждам нищо тревожно в състоянието на детето. Съвсем нормално протича болестта, температурата не е въобще висока, аз обикновено нищо не давам за такова състояние, промивам с физиологичен разтвор и толкова. Антибиотикът според мен е напълно излишен. Лекарят ще провери дали има хрипове със слушалката, но даже и да има бронхит това не е толкова страшно. На дъщеря ми никога не съм давала антибиотик, даже и при бронхит и винаги се е оправяла, така че споко!
Цитирай

Според мен всичко се дължи на хремата, не е изключено обаче да настъпят усложнения и тя да прерасне в отит, бронхит или пневмонията. При бронхит съм забелязала, че кашлицата е суха, дразнеща, спастична и на чести интервали, понякога дори може да се стигне до пристъп и трудно да се вдишва въздух. Пневмонията обратно - може да не протича въобще с кашлица, да е с ниска т 37.2-37.5 и да се залови не на слушалки, а единствено с ренгенова  снимка. При нас бронхитите никога не са минавали без АБ. Щом пиете АБ предполагам няма да има усложнения. И колкото по=често промивки на нослето със Стеримар, толкова по-добре  Peace
Цитирай

Ако имате Т повече от 4 дена и то около37 ,5 в следобедните часове тогава може да става въпрос за бронхит , понеже мойте особено големия е правил на няколко пъти пневмонии в началото нищо после бронхит ако не се обърне внимание става пневмония ако е вирусна имай предвид че не се чува със слушалка и се налага ренгенова снимка но това ще го прецени лекар - успех и бързо оздравяване
Цитирай

В момента върлува такъв вирус - с много обилни секрети и кашлица. Температурата не е висока и показва, че организма се бори. Двете ми деца го прекараха. Не са пили никакви лекарства вкл. и температуропонижаващи. Само чай от бъз и шипки с лимон. Промивай носа. И аз смятам, че антибиотика е излишен. Минава за седем - осем дни. В нашата гупа в градината го изкараха всички деца вкл. и госпожите. Не знам някой да е с усложнение. Успех с лечението
Цитирай

Ние лятото изкарахме два бронхита за един месец.Имаше само ужасна кашлица без Т и хрема.Лекувахме ги с Клацид.След това направи и пневмония ,която пък беше само с Т и отпадналост и не се чуваше на слушалка,нея я лекувахме със Зинат.
Цитирай

благодаря на всички за отговорите. днес сме по добре. няма температура и хрема, но си кашли от време на време и то доста сериозно с храчки. утре ще ходим на контролен преглед, че днес вали и съм сама с двамата. дано не е сериозно и ни се размине само с вирус. притеснявах се да не се зарази и бебата, но слава богу за сега е добре.
Цитирай

Днес ходихме на лекар. Не се чуват хрипове, но има доста храчки. Започна да се изпотява вечер. Изписаха ни аугументин. И във втоеник пак ще сме на лекар. Вече се шашкам. Казах на лекарката, че се притеснявам да не е някоя вирусна пневмония и да не се чува съсъ слушалки, но тя каза, че за сега няма предпоставки. Дано се оправим до вторник. Пак ще ви пиша.
Цитирай

за колко време минава тоя бронхит ние дишаме ужасно пие Клацид и няма особено подобрение вече4 дена, също и Вентолин и Флудитек
Цитирай

Пневмонията е гадна и коварна.Не искам да те плаша,но дано не е бактериална.Освен тежкото дишане и хриповете,които само лекаря може да чуе със слушалката на пръв поглед и слух няма как да разбереш че е налице.Ако той прецени ,че е необходимо ще ви изпрати на белодробна снимка.Там всичко ще покаже.Моят съвет /въпреки че все още понастящем си патя от доктори с моето дете/ не бързайте да облъчвате детето.Все пак малко повече бдителност няма да ви е във вреда.Ако имате поне още 1 лекар ,на чието мнение можете да се доверите на 99,99% няма да е излишно за да сте по-спокойни.Изискайте си от JP-то изследване на кръв/задължително/ най-рано и най-късно до 10-тия ден след спиране на антибиотика. #Crazy
Ще ви кажа и кои показатели са важни в случая /СУЕ ;Левкоцити -WBC;като цяло Пълна кръвна картина урина и показател CRP- С-реактивен протеин.Това е нов показател за мен.Преди един ден го направихме това изследване на моето дете.През октомври 2006г дъщеря ми боледува отново от пневмония с усложнения.Оказа се ,че е бактериялна отново,следствие от първият път(март)/Дано лекарят Ви е свестен ,разбран и отзивчив.Трудно е в днешно време ,при тази здравна система да попаднеш на наистина лекар ХУМАНИСТ.
УСПЕХ И ДЕРЗАЙТЕ!Не оставяйте нещата да се решат от само себе си! Wink
Цитирай

Вирусната пневмония не се чува на слушалка. За това трябва да се направи снимка на белите дробове.
Ако поддържа температура около и над 38 задължително трябва да се направи снимка.
Трябва да се направят и кръвни изследвания, да се пусне урина.
Изпотяването е един от симптомите на пневмонията.
ИСКАЙ СНИМКА!
Аз така стигнах до болница преди няколко години!
Цитирай

1-11 от 11 отговора