ОПАСНИТЕ ХРАНИ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТТА

  • 20 193
  • 44
  •   1
Отговори
Здравейте,мами!
Нека запо4нем нова тема(дано само не съм я повторила-нямах възможност да проверя целия форум! Wink  ).Предлагам в нея всяка от нас да напише онези храни които докторите са и препоръчали да ИЗКЛЮ4И от менюто си по време на бременността или през определени периоди .ще запо4на с моя лекуващ лекар-след установяване на бременноста ме посъветва да изключа от менюто си следните храни: черен дроб и продукти от него-пастет,например;меки и мухлясали сирена-крема сирене или синио сирене;непастюризирано мляко и негови продукти.
Ако някоя от вас има по-голям опит от мен-защо трябва да се изключат тези храни?Аз лично обожавам пастет и черен дроб ,а сега как ще се откажа от него?!!! Confused

# 1
  • Мнения: 77
Az li4no ne znaex za tezi, no znam 4e ne triabva da se jiadat xrani s izkustveni podsladiteli za6toto sa vredni za bebeto.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
На мен докторката не ми е забранявала никакви храни,от четене знам че черен дроб не трябва да се консумира по време на бременност/странно защото той бил полезен заради хемоглобина Thinking /,относно пастета със сигурност е забранен,за тия сирена и млеката те подкрепям също,без сирене крема то не е вредно.Аз всъщност нищо ново не казах само те подкрепям,ама нищо де. Wink

# 3
  • Мнения: 1 680
Имаше една темичка наскоро.
А за газираните напитки, за и против?

# 4
Газираните напитки трябвало да се избягват,но за тях забрани не съм чувала.С изкл.на Кока и Пепси-колата,която трябвало да се сведе до чака на ден максимум!
А за крема сиренето съм почти сигурна понеже ако не се лъжа тя се прави от непастюризирано мляко.Е,бих се зарадвала ако отпадне от този списък,де! Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 6 767
Аз само да кажа,че без синиото сирене издържах до края на 3 месец,от тогава си позволявам-да речем веднъж седмично.Бебата е добре,дори расте с 1-2 седмици напред!Тка че,според мен проблемът е до образуването на плацентата.Иначе са вредни както много солените храни,така и сладките,не трябва да се прекалява с тях,както и с кафето,колата и всичко съдържащо кофеин,което не значи,че са забранени,просто по-умерено Sunglasses

# 6
  • София
  • Мнения: 3 960
Цитат на: lucky76
Газираните напитки трябвало да се избягват,но за тях забрани не съм чувала.С изкл.на Кока и Пепси-колата,която трябвало да се сведе до чака на ден максимум!
А за крема сиренето съм почти сигурна понеже ако не се лъжа тя се прави от непастюризирано мляко.Е,бих се зарадвала ако отпадне от този списък,де! Wink


Не знам защо е забранено сиренето крема...В БГ всички бели сирена се правят от ЗАТОПЛЕНО мляко, така че няма разлика ( инфо от голям производител)....За пастетите мойта лекарка също нищо не ми каза - по принцип в пастетите и кренвиршите се слагат всякакви обрезки, но всичко е минало термична обработка...
Аз избягвам само изкуствените подсладители, синьото сирене и фъстъците...Колата и кафето се избягват понеже свиват кръвоносните съдове, но при ниско кръвно могат да се пият...
Според мен човек трябва по-леко и оптимистично да гледа на нещата, защото всичко е вредно, но трябва да се живее някак...В крайна сметка ОГРОМНА част от децата се раждат живи и здрави иначе човечеството щеше да се е затрило...нали...
Мира

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А аз точно вчера хапнах малко пържен дроб, а сиренето крема цяла седмица го ям.... На мен докторът нищо не ми е казал за вредни храни.
Вкъщи се опитват обаче да ми пробутват прясно сирене, неузряло, защото било много полезно, обаче ми е супер гадно и просто не мога да се пречупя.

# 8
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Когато бях бременна, ми забраниха лютите неща, киселите и солените.

# 9
Само да уточня-докторката ми спомена за тези храни ,който трябва да се избягват само в първото 3-месечие на бременноста-докато се оформят всички органи на малките човечета.За алкохола какво ще кажете?Не че съм превърженик,но ми казаха че било добре да се пие чаша вино или бира на ден,но мен ме е страх и за сега се въздържам тотално. Simple Smile А вие?

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
В БГ всичко си ядях. Никой нищо не ми беше казал. Тук обаче още щом разбраха за бременността ми казаха да не ям:
1.пастет, сирена и кашкавали правени от непастьоризирано мляко. От тези храни си можел да заболееш от Listeria infection. Какво е това не ме питайте, не знам. Може би мамите докторки ще ни светнат по въпроса.
2. дроб черен, защото съдържал прекалено много витамин А Shocked
3.фъстъци-били предпоставка бебето да развие алергии
4.сурово месо (луканки, пастърми и една много фкусна италианска шунка  Rolling Eyes )
5.няколко вида риба, които имали високо съдържание на mercury. Увреждало нервната система на бебето.
Общо взето бях  Shocked  Shocked  Shocked  като ми ги казаха. Кофтито е, че тайничко съм си похапвала от тях  Embarassed

# 11
  • София
  • Мнения: 3 960
Цитат на: Juana
А аз точно вчера хапнах малко пържен дроб, а сиренето крема цяла седмица го ям.... На мен докторът нищо не ми е казал за вредни храни.
Вкъщи се опитват обаче да ми пробутват прясно сирене, неузряло, защото било много полезно, обаче ми е супер гадно и просто не мога да се пречупя.


Aми и аз от 3 седмици се прехранвам предимно с препечени филийки, намазани с крема сирене ( българско) и с доматче отгоре (мммм), даже и сега ще отида да си направя...
За луканките ситуацията е като със сиренето - по влияние на добавената сол всичко е измряло ( или почти)...Първия месец това беше единственото което ми се ядеше...;
За алкохола - по 1 биричка седмично, по празниците изпих няколко чаши вино...Преди за забременея със съпруга ми доста си пийвахме ( е не сме прекалявали), но сега просто не мога да си представя как съм пила водка например (брррррр)...

# 12
  • Мнения: 2 006
Surow riba(tuk q obovavat) sa6to i pu6ena.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Вие ме разбивате, то не остана нищо полезно за ядене!!!
Мисля все пак да хапвам, каквото ми се яде (то и без това нямам много апетит в последно време), пък август живот и здраве ще ви покажа какво се е пръкнало  Monkey  
 newsm65

# 14
  • Мнения: 3 550
Лекарката не ми е забранявала нищо. Каза да ям каквото и колкото ми се яде.
Това със забранените храни го четох в книгата "Аз съм бременна", която е превод от френски. Там сигурно слагат какви ли не измислици и консерванти в храната, вилнеят разни луди крави с повредени черни дробове и т.н., та затова. В Б-я не съм виждала по магазините непастьоризирано мляко. Колкото до другите храни - ами, на някои бюджетът им не стига дори за бяло краве сирене и кремвирши, камо ли за синьо сирене и лукаканка.

Общи условия

Активация на акаунт