Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 ноем. 2006, 17:36 ч.

Коледни курабийки

• 19 059
  • 25
  •   1
Отговори
Много искам да изненадам всички в къщи с красиви коледни курабийки...Но имам проблем...Понеже нямам формички за великденски курабийки и исках да Ви попитам къде мога да си намеря по това време на годината...А ако има и формички с коледни фигурки ще е супер...

Искам да помоля всички които са правили такива сладки, и са станали добри, да представят техните рецепти тук...

Благодаря Ви!  Peace

# 1
  • Пловдив
Аз си купих коледни формички от Била. Много са хубави. Има елха, дядо Коледа с торба, сърце, комета, снежен човек и къдраво кръгче. Провери и в магазини за домашни потреби.

# 2
  • София
Аз си купих ТСМ-ски преди година. Не бяха скъпи, а и съдържат поне 30 вида - има и коледни, и великденски, и букви.  Grinning

# 3
Ако не намериш, изрязваш с чаша кръгли бисквитки, а рисуваш с глазурата върху тях снежинки, звездички и други красоти и пак става хубаво.
Виж в темата за Коледа, там са темите от миналите Коледи, има доста изпитани рецепти за такива сладки.

# 4
Има в Била, в Кауфланд също (два размера, метални). Като видове формички се припокриват, тези в Била са по-малко на брой ако не се лъжа.
Миналата година си купих от Била, доволна съм - звездичка, елхичка, снежен човек, ангел, комета, Дядо Коледа и кръгче.
Мисля тази да си купя от кауфландските, по-малките,те са с диаметър около 2см, съвсем мънички... ще мисля още Grinning.

# 5
  • София
Аз вчера си купих от Пикадили много сладки формички.Пластмасови са на Факелман има сърчице,елхичка,цвете,зайче,звезда,като на сърцето има два варианта,единия да ти излезе плътно сърчице,а другия вътре също да е изрязано по-малко сърчице.При цветето и звездата е по същия начин-плътно или с кръгче вътре.Струват 3.39лв. Peace

# 6
виж в Кауфланд

# 7
на сърцето има два варианта,единия да ти излезе плътно сърчице,а другия вътре също да е изрязано по-малко сърчице.При цветето и звездата е по същия начин-плътно или с кръгче вътре.Струват 3.39лв. Peace

Хммм, заинтригува ме, втория комплект с по-малки формички щях точно с тази цел да купувам Grinning...

# 8
Много благодаря за на всички за упътването и насоките. Още в събота отпрашвам към Младост за формички...

# 9
  • Русе
В момента има в Кауфланд - два размера - малки и големи.

Ето моите миналогодишни коледни сладки /меденки/

Необходими продукти:
6 с.л. мед
1 ч.ч. олио
1 ч.ч. захар
2 яйца
2 ч.л. канела
2 ч.л. сода бикарбонат
1-2 ванилии
брашно за мето тесто
Глазура: 140 гр. пудра захар, 1 белтък, 3-4 капти лимон, различни безвредни бои за оцветяване

Замесва се меко тесто, което се разточва и се изрязват фигурки. След като се изпекат се слепват две по две с мармалад и се украсяват с глазурата.
От мармалада сладките стават много меки и приятни. От тази доза излизат доста сладки 

Ето адреса на албума, че тази снимка излезе доста малка.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=24169

# 10
В момента има в Кауфланд - два размера - малки и големи.

Ето моите миналогодишни коледни сладки /меденки/

Необходими продукти:
6 с.л. мед
1 ч.ч. олио
1 ч.ч. захар
2 яйца
2 ч.л. канела
2 ч.л. сода бикарбонат
1-2 ванилии
брашно за мето тесто
Глазура: 140 гр. пудра захар, 1 белтък, 3-4 капти лимон, различни безвредни бои за оцветяване

Замесва се меко тесто, което се разточва и се изрязват фигурки. След като се изпекат се слепват две по две с мармалад и се украсяват с глазурата.
От мармалада сладките стават много меки и приятни. От тази доза излизат доста сладки 

Ето адреса на албума, че тази снимка излезе доста малка.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=24169
Рецептата ти е страхотна,днес ги изпробвахме сладките,един път Heart Eyes.Бих искала да те попитам,колко дълго биха могли да траят,ще направя определено повторение,но да знам колко дни преди коледа?Каква е основата на къщичката ти сподели и за другите рецепти Heart Eyes

# 11
  • Paris
Записвам се за темичката Peace

# 12
  • най-шареното място
Аз имам от кауфланд, но се замислям и за факелман, точно заради дупките, но не знам надеждна ли е сглобката на допълнителното формиче за дупката, че с детко искам да ги ползвам... иначе ги харесах...

# 13
В помощ на тези, които още не са решили кои да купят пускам малко материал:

Формите от магазините на Солинген, вносител фирма "Цветков и синове"

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83922

Формите от Кауфланд (малките, имаше и по-големи):

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83922&photo=2

Форми за линзер:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83922&photo=3

Не се чудете на запалката - нямах нищо друго под ръка, с което да сравня формите, та затова така.........

# 14
Тането мерси за показното,ех аз за съжаление май и тази година няма да се обзаведа със Коледни формички нямам път към Пловдив до тогава ,а тук май никой не ги зарежда

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт