ПРЕГНИЛ И......... ПРОБЛЕМИ.

  • 3 477
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 259
Здравейте.Искам да ви попитам за един мой поблем.Този месец бях на фоликуметрия.Биха ми Прегнил 10000,нямам стимулация с костилбегит и др.,на спонтанна.Пия и Дуфастон.3-4 дни след Прегнила започнаха остри болки ниско долу посредата и леко в дясно.А гърдите ми ....,просто не мога да ги пипна,адски болки най много отстрани подмишниците.Предния месец пак бях на фоликуметрия,но без прегнил.Не се пукнаха фолкиулите,задържаха се.Поради тази причина този месец ми биха Прегнил.Днес болки ниско долу почти нямам,но гърдите пак много ме болят.Овуто бе около 13-14.11.06.Първи ден на цикъл01.11,първо замерване на 10.11-14мм .прегнил на 12.11.На 14.11 двата фоликула ги нямаше,а другият си беше останал на 14мм.
Май много ви объркаха.Искам да знам,ако другия месец пак са същите болките ........

# 1
  • Мнения: 2 381
аз наистина се обърках - биха ти значи прегнила при размер на фоликула 14 мм - последно измерване + без да да ти изследват естрадиола, така ли?

Мое мнение - ако това е истина за мен е адски безотговорно от страна, на който и да е лекар. Гавра с емоциите и надеждите на хората.
Дано ти не си разбрала нещо  Peace

За болките не мога да ти кажа. При естествена овулация винаги имам такива, при стимулация и слагане на прегнил - почти никаква  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 259
Понеже беше петък,а докторката каза ,че при мен най вероятно фолиокулите ръстът с по 2мм за 24 часа,добре е прегнила да се сложи в неделя.
Естрадиола ми в петък беше    Estradiol   132.70   pg/ml   M: 13.5-59.5; F: fol. phase: 24.5-195, ovul: 66.1-411, lut: 40-61; meno: 10-39.5 ,а в понеделник 118.9.ВЪВ вторник се видя че от 3 фоликула,2 вече ги нямаше.
Ами да ви кажа честно май наистина ще я сменя докторката.Уж е много добра,държи се супер с мен,обяснява ми всичко,но време като неможе да ми отдели когато се налага....Незнам може би жената не е виновна ,а аз .Имам толкова проблеми,че май никой лекар няма да иска да се занимава с мен.Ако имате идея ,дайте я.

# 3
На 12.11 не ти ли мериха фуликулите ,защото и на мен ми се струва ,че са малки -не съм доктор ,но от прочетеното тук си правя такива изводи

# 4
  • Мнения: 2 381
Естрадиола ми в петък беше    Estradiol   132.70   pg/ml

14 мм фоликул; 132.70 Е2 и прегнил  -ех живот   Confused

Ако може някой да ме обори ще съм щастлива... Дано пък аз греша.

Сигурна съм, че ако кажеш от къде си, момичетата ще те насочат.

# 5
  • Мнения: 2 259
Не са мерени,защото беше неделя и самата докторка каза ,че действа малко на сляпо.Иначе съм от Варна.А за естрадиола,бях писала в темата за естрадиол и там момичета ми отговориха,че той може и да не покаже точно,а може и да се е повлиял от задържания фоликул.Аз вече не се надявам да е станало нещо,но тези болки и напрежение ме побъркват.Вечер не мога да легна по корем или на една страна,много ме боли ви казвам,а по принцип даяня на болка.

# 6
  • Мнения: 2 381
Според това, което съм чела Е2 трябва да е поне 200. А също и че ако прегнила се бие по- рано може да образуваш киста - фоликула да не се спука или да претърпи обратно развитие.

Не мога да ти помогна за болката. Надявам се, че е за добро. Тук момичетата кават, че докато няма лелка, шанс има Simple Smile

Спирам, защото смятам за нередно да се действа наслуки, защото е неделя, а усещам, че те дразня.

Не ти казвам да смениш лекарката си. Насочи се към специалист по стерилитет. Чети и ги питай.

Късмет Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 320
Валикир, когато на мен са ми били прегнил ужасно много ме е боляло-вероятно при пукането на фоликулите. По принцип винаги съм имала болезнена овулация, но с прегнил ставаше направо нетърпимо. За болките в гърдите също мисля, че е нормално.
За размерите на фоликулите и прегнила не мога да коментирам-наистина има едно допълнително узряване от самия прегнил. При моето инвитро ми сложиха прегнила, когато болшинството от фоликулите бяха 16 мм и имах само един доминантен с по-голям размер.

Ники, в бг няма практика при естествена овулация и сложен прегнил да се следи естрадиола. Просто не е задължително. При валикир естрадиол 132 означава, че фоликулът не е още съвсем узрял или пък яйцеклетката в него е некачествена.

# 8
  • Мнения: 2 381
разбирам, но на нея са премерили и фоликула и са изследвали и естрадиола. Очевидно е, че трябва да се изчака поне ден -два. Защо бързат тези доктори? По- малко да им ходиш на "гости" ли? И какво като е неделя?

Валикир, при мен стана объркване на хормоните при една стимулация и аз случайно попаднах на бг лекар. Много съм му благодарна за това, което ми каза. "Аз съм гинеколог, съвет за стерилитет не искам да ти дам, но мога да те насоча към клиника". Там се занимават точно с хора с проблеми  Wink

# 9
  • Мнения: 2 259
Ники,нито ти нито някой друг в този форум ме дразни.Напротив,много ми помагате.Преди няколко дни,аз и моя приятелка колежка пуснахме тема в Зачатие.И като ни почнаха.............А темата беше затова,че ходихме миналата седмица до Пловдив,село Марково ,при една баба Дора за билки.Не отричам в никакъв случай лекарите,те много ми помогнаха,но имаше между тях и такива които много ми навредиха.
Та така,чета и питам.Мисля,че точно затова е и форумът.От там идва и самата дума мисля /обсъждане,дебат/.

# 10
  • Мнения: 7 716
Баба ти Дора със сигурност няма да ти помогне, а ще ти навреди, защото ще си изгубиш времето и парите.
За разбитите надежди да не говорим. Но всеки си има свой път и трябва да си го извърви.

# 11
  • Мнения: 4 306
Valikir, не мога да се включа с друго, освен да ти пожелая успех!  Praynig
Не разбрах обаче инсе ли правите или стимулацията е за кекс Wink? ... Може и да си писала, ама аз какъвто съм заплес тия дни  #Crazy

# 12
  • Мнения: 2 259
Само на секс сме.Като ходихме преди около 2 седмици при Александров,той каза че спермограмата е на границата което било рядкост.Нормални 55%,подвижни 45%.Всички фоликуметрии,инсета и др. е губене на време и пари,за инвитро сме щом досега нищо не е станало.Вече е минало година и три месеца от операцията и няма смисъл да се чака повече.И най странното което каза накрая е ,че има случаи и чудеса може и по нормалному да се получи и ние пробваме.... и пробваме.Иначе тртъбите са ми проходими,но тънки и нагънати и най вероятно затова ни насочва за инвитро.Хормони в норма.Решила съм и този месец на фолкуметрия и стимулация за първи и последен път с костилбегит 2пъти по 1/2,тъй като образувам кисти,прегнил и ако е писано....След това почивка и почваме да стягаме документи януари,февруари за инвитро и да теглим заеми .

# 13
  • Мнения: 195
От прегнила винаги боли. На мен са ми слагали веднъж Прегнил 5000 заради задържан фоликул и на следващият ден като се пукаше наистина болеше, а също и при секса. Мен лекарката ми ме предупреди, че ще ме боли и може да взема но-шпа.

Общи условия

Активация на акаунт