Тя е на 7мес.-има 80%загуба на слуха

  • 25 171
  • 209
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 215
Честита Коледа, мили момичета
Нека Дядо Коледа донесе на вас и семействата ви много здраве, щастливи мигове, късмет и сбъднати мечти.

# 106
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      Момичета, дали снощи някой е гледал репортажа за Коледата във Военна болница? Разпознах само Йоана, кои бяха другите дечица? И кой е доцент Цветков?

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 52
Доц. Цветков е шефа на екипа който извършва операциите. Ние след изследването при Дончев, го чакахме да излезе от операция, за да говориме с него за имплантите. Бешe някакъв шеф, но да ти кажа не помня, тогава просто не бях в състояние. С много добро впечатление останахме от него, но мисля че Петя може да даде повече информация, те нали там са си правили операцията /или поне аз така съм останала с впечатление/.

# 108
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Доц. Цветков е шефа на УНГ клиниката и един от опериращите хирурзи http://www.vma.bg/specbg.php?sp=26
Репортажа не съм го гледала, сега виждам, че има тема за него, иначе ние бяхме там и нас ни били снимали. Дечицата бяха от имплантираните там, те всяка година правят Коледно тържество за имплантираните деца  Simple Smile Аз пък не знам, коя е Йоана  Embarassed?

# 109
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте всички, аз имам питане за ТЕЛК-а, излезе ни решението и само трябва тези дни да отидем за някакъв печат на ул. Иларион Макриополски. В решението пише, че е  60% инвалидизирана, та всъщност питането ми е какво следва от тук нататък - къде трябва да отида, на какво имаме право? Сигурна съм че някъде всичко това е обяснено, но си мисля че вие най-точно ще ми кажете всичко. Хайде, хубав ден от мен, нищо че е толкова студено, поне е много слънчево   bouquet

# 110
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
... В решението пише, че е  60% инвалидизирана, та всъщност питането ми е какво следва от тук нататък - къде трябва да отида, на какво имаме право?...
Обжалвай!
Трябва да ви дадат 80%. При тежка загуба на слуха с развит говор се дават 70%, без развит говор или говор с дефекти са дават 80%. От къде това 60% го измислиха??? Колко остатъчен слух пише в аудиограмата, че има?
Друго, което трябва да погледнеш е кога са ви писали "дата на инвалидизация", настоявай да е датата на раждането.
Може да обжалваш в 14-дневен срок, мисля, че имат готови бланки за жалбите.

# 111
  • Мнения: 2 543
Петя, аз те чаках да пишеш, защото не мога да си спомня над какъв процент трябваше да има детето, за да получава двойните детски и добавката по чл.43?
Но иначе, sirta, това е направо жалка работа! 60%!!! Ега ти побърканите хора! Непременно обжалвайте! В коя болница бяхте на ТЕЛК?

# 112
  • София
  • Мнения: 215
В решението пише така - 60% намалена социална адаптация с ч.п.
датата на инвалидизация е 11.10.2005г. - т.е. когато е родена срока на инвалидността е до 01.12.2008г. а иначе ТЕЛК-а беше в 2-ра градска

# 113
  • Мнения: 2 543
sirta, колко е остатъчният слух в по-доброто ухо на Калина? Ние също бяхме във 2-ра градска и там ни дадоха 80%. Не мога да разбера критериите им на тези! При нас бяха 2 ужасни лели! Направо... нямам думи!

# 114
  • София
  • Мнения: 215
като основание за ниския процент са посочили следното - поради малката възраст обуславя 60% по ч.3р.1т.2.2 трайно намалена възможност за социална адаптация
Как мислиш има ли смисъл изобщо да ходя до социалните, дали изобщо скапаната ни държава ще ни даде нещо. Колко процента трябва да имаме за да ни дадат тези прослувути 70% от минималната раб. заплата?

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 13:23 от sirta

# 115
  • София
  • Мнения: 215
в епикризата и пише - дясно ухо - не чува, лаво ухо 85 дец.

# 116
  • Мнения: 2 543
Ееее, ама това на нищо не прилича! Обжалвайте! Мисля, че ще успеете. 85 децибела изобщо не са много. Йоан имаше по 90 и на двете уши, да не искат да кажат, че 5 децибела носят разлика от 20%!!! Аз наистина не мога да го проумея това! Очевидно е, че тези си пишат каквото им скимне! Не помня колко процента трябва да има за тази добавка, нека някой друг се включи с информация. Нещо около 70 ми се върти, ама да не излъжа.

# 117
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
80% и нагоре се смята за тежка загуба на слуха, аз затова попитах дали не са писали по-малко, но при това положение, тези 60% са си ги изсмукали от пръстите  Close
По принцип над 50% ТЕЛК при деца социалните изплащат добавката по мл.43, двойните детски, еднократната помощ от 100лв на дете до 2г, но не съм сигурна за парите от социалната оценка - не че те са много, сега ги и орязаха, та съвсем не знам колко са, но не са повече от 20-30лв...
Тоест и да не обжалваш пак имате право на помощите, ама защо ще ви правят на луди??? Няма такова нещо като малка - голяма възраст, има си диагноза, процент загуба на слуха и спрямо него процент инвалидност, тъпанари! Ама какво се учудвам, те във Втора градска и на Ивета на Теди и дадоха 70% като с добре развит говор, а тя нямаше и годинка, то чуващо дете да е, пак не говори на тази възраст... Ще се поразровя след малко в Нет-а, ако ми остане време и ще намеря точно наредбата и по кой член се определя процент за ТЕЛК и ще я публикувам, ще проверя и на какво точно имате право при 60%, ако не ти се занимава да обжалваш.

По принцип, след като подпечатат ТЕЛК-а, вадиш солидно количество копия, вадиш копия от акта за раждане, с двете лични карти на теб и съпругат ти, отивате при социалните към вашата община и пускате молби:
1. За еднократна помощ от 100лв (детето е под 2г)
2. За двойни детски (бележка за доходи не ви трябват)
3.За добавката по чл.43, като на гърба на бланката при подписа някъде написваш на ръка, да ти се изплатят за минало време от датата на раждането до сега- с дати (за 2005г са по 105лв, 2006 са 112лв месечно)
4.Молба за социална оценка (тук трябва да проверя не беше ли над 70% обаче), в социалната оценка преди влизаха помощ за телефон, за достъпна информация и за лекарствени средства (за тях искаха бележка от личния лекар, че детето приема нещо си, може и витамини някакви да се пише и че те не се покриват от ЗК), но това за лекарствата май го махнаха, а май и някои други, така и не разбрах с това отменено вето на президента какво остана...

Не разбрах пише ли "с чужда помощ"? Ако да - можеш да си извадиш карта за градския транспорт, като всеки месец се купува билетче по 5лв, може да се ползва от теб и от съпругът ти, искат по една снимка на детето и на вас.
Имаш право като придружител веднъж годишно пътуване с влак или автобус в двете посоки безплатно.
Има разни безплатни минути и при мобилните оператори. За това се сещам в момента...

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 17:28 от PetiaK

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 52
Момичета да се включа и аз за решението на ТЕЛК. На нас ни дадоха 70% за две години. На едното уше беше 105 дц, на другото 110. Не знам правилно ли е или не решението. Като говорихме с докторката за аудиограмата и тя ми показа таблицата, с написано от колко до колко дицебела колко % се дават. Приличаше ми като побликувано в държавен вестник. Ако ги има там може да се разровим и да ги изнамерим да видим дали ни прекарват или не. А колкото до социалните, като взимах решението началника на ТЕЛК-а ми каза - след месец го подпечатвате в картотеката на ТЕЛК и после при социалните. Затова останах с впечатление, че ще имам право на социални, но пък може и да съм се излъгала. Освен утре да прескоча до нашите социални и да питам, че ако има проблем ще изтървем срока за обжалване.  

# 119
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
 Kati_05 , не е правилно, трябвало да е 80%, защото детето няма правилно развит говор. Но и при 70% имате право на всичко гореизброено, прочети го, въоръжи се с документи и нерви и при социалните. Дано да случете на свестни социални, че в нашата община са кошмарни...

Общи условия

Активация на акаунт