Тя е на 7мес.-има 80%загуба на слуха

  • 25 255
  • 209
  •   1
Отговори
# 165
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Kati_05 , миличка напълно ми е ясно как се чувствате. Сега е най-голямото треперене... Не се притеснявай, всичко ще е наред  Hug Екипът е много добър, вече имат много голям опит в имплантациите.
Приготви някакви любими неща за детенцето докато сте в болницата - играчки или книжки, любимо одеалце, такива неща, за да е спокойно. Предполагам, че ще сте сами в стая, хубаво е нощта на имплантацията да има още някой с теб да ти помага, че не се спи тогава... Приготви си стотинки, че в стоята има телевизор и работи със стотинки. Ако имаш някакви въпроси - насреща сме  Hug

# 166
  • bulgaria
  • Мнения: 309
ydomusch  може би си права за това,  newsm78но все пак без апарата съм заникъде. Това за часовника доскоро даже не знаех, че часовниците цъкат толкова силно Confused Съжалявам-знам как ти звучат моите оплаквания на фона на твояпроблем.Извинявай Tired Винаги има някой, който е по-зле Sad. Медицината напредва и да се надяваме един ден да стане по достъпна за всички ни Praynig

# 167
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Съжелявам

съжАлявам

# 168
  • София
  • Мнения: 215
Кати много се радвам за вас, стискам ви палци всичко да мине леко и безпроблемно baby_neutral.

# 169
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
           Здравейте, момичета! Кати, искрено се радвам за вас, представям си какво изпитваш, но нали е за добро! Сирта, оздравявайте бързо, аз всеки ден се надявам да стане студено и да измрат всички вируси. Хайде, дано операцията ви не се отложи и бъде успешна! На Петя и Йепе - много благодарности! Пиша много набързо, че змея сега ще се събуди. Wink

# 170
  • Бургас
  • Мнения: 52
Здравейте момичета, благодаря ви за подкрепата! При нас нещата се отлагат за сега с една седмица заради грипната епидемия. Ние сме здрави по принцип, въпросът е да я опазя до края на месеца. Sirta при вас как е положението, малката оздравя ли, грип ли карат или вадите зъбки?
Искам да попитам и някои неща за след операцията. Като бяхме за изследванията в стаята имаше легло с дървени решетки, коети казаха че било за имплантираните. Полулегнали ли са децата след операцията. И как се справихте с това да ги удържите на едно място и да не пипат превръзката, защото сигурно ги дразни. Аз не знам имам чувството, че тя трябва да е все опиянена Laughing. Дрешките за нея предполагам е желателно да се закопчават отпред, а не да минават през главата. И храна за нея трябва ли да нося пюрета, защото още сме на пасирана храна. Ами друго май не се сещам, ако има нещо пак ще пиша.

# 171
  • Мнения: 2 543
Кати, нашата операция беше в ИСУЛ, така че не зная нищо за креватчетата, но пък и Йоан се гушкаше непрекъснато в болницата и почти не е оставал сам на леглото. На мен ми беше сравнително лесно с него, защото той не ми слезе от ръцете през почти целия престой в болницата, та не ми се е налагало да го укротявам. Но родителите на друготе две деца, с които го имплантираха едва се справяха. Даже до нашето легло имаше една хм... ромка, която направо си налагаше детето. Crazy Колко бой изяде тази Вики... Щом на нея нищо не й стана на раната и на импланта, няма страшно! Laughing Дрешките ни бяха пижамки, които се закопчават отпред. Храната си носехме, но на него хич не му се ядеше, защото му ставаше лошо от упойката (той по принцип така си реагира на упойките, обаче). Всеки случай, всичко си носете от вкъщи. Ти се погрижи и за себе си. Вземи си нещо за четене (на мен лично в такива моменти ми се четат най-безмислени неща - женски списания и подобни Crazy). И разбира се - играчки и любимото одеалце или възглавничка, или и двете. Grinning Вземи си и свещички с парацетамол, защото не зная дали там ще ви дадат - Петя да каже. Ако се сетя още нещо, пак ще пиша. Дано устискате да сте здрави! Hug

# 172
  • Мнения: 644
Sirta дано по скоро да се оправи Калина,за да не се наложи да отменяте операцията   Praynig При Ивета тре пъти я отменяхме точно поради тези гадни болести   #2gunfire
Най важното е,че тя трябва да е''клинично здрава''
Успех     bouquet

# 173
  • Мнения: 644
Кати,здравей
значи децата са си в съвсем легнало положение на една страна.В зависимост от коя страна е операцията,то детето е обърнато на другата.На едната ръка има абокад и бих казала,че за него трябва да се тревожиш повече,понеже те го пипат или поне при нас беше така   newsm78 След самата операция е неприятно излизането на детето от упойката,защото тогава забочва да го боли  Cry  Няма да се притесняваш обаче,защото постояно им дават обезболяващи   Hug
По въпроса за яденето,щом е на пюрета носиси,няма да имаш проблеми.По принцип обаче там си имата ядене сутрин,обед и вечер.
Когато Ива я оперираха аз бях и с мажът ми.тримата в една стая и проблеми не сме имали и слава богу   Praynig Тъй че,ако имаш възможност недей да бъдеш сама,а си вземи някой с тебе да стои до край,ще ти е от помощ.
Ами това се сещам за сега,ако има нещо друго питай.
Успех        bouquet

# 174
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И аз да се включа с подробности, в легнало положение са си дечицата, първата вечер спят на страната на неоперираното ушенце, след това ни казаха, че Яни може да ляга и на превръзката, но той продължи да си спи на другата страна, явно раната си го наболваше. Настрой се психически, че може да вдигне висока Т, на нас никой не ни беше казал и ни дойде доста неочаквано, може и да не вдигне... Парацетамол или Нурофен те ти дават, ние си носехме само термометър, защото първата нощ е хубаво да се следи Т на половин час и да не се допуска да е над 38 градуса. Но ако не носите, от там ще ви дадат и термометър и лисче да си записвате температурата  Simple Smile Храна също дават, но ти си вземи пюрета, щом сте още на пасирано. Вземи ги готови, защото хладилник на етажа нямат, чак някъде долу и ако ти си си ги правила, няма как да ги съхраняваш... Иначе в самата болница има едно магазинче с хранителни стоки, кафета разни, за разни кремчета или кисели млекца... Илиян въобще не искаше да яде, една от възможните временните странични реакции след имплантацията е детето да си загуби вкуса и да има метален вкус когато яде, май при нас го имаше това, защото не искаше нищо да хапне, даже любими неща, които никога не отказва, мина за около 5 дена...
Може детето да е зле с равновесието след операцията, това е от упойката и също отминава бързо.
В болницата има двор, Яни е много бесен и аз го разхождах навън, с количката, ние си бяхме замъкнали и количката в стаята  Embarassed Така че вземи и връхни дрехи, сега е топличко, може би ще ви пуснат навън. Въпреки, че Цветков се мръщеше като излизахме, Илиян така беше опищял отделението  Confused, че ни позволяваха да го разхождаме навсякъде...
Много правилно си се ориентирала - дрешки с копченца отпред или с широко бие. Гледай да са с по-широки ръкави, за да можеш да пуснеш ръкава над абоката на ръцичката, защото той ги дразни и го пипат. Иначе превръзката не я пипат, пък и да я пипнат, нищо им няма, но явно ги боли и не дърпат там... И за теб разни дрехи, санитарни принадлежности. Аз нищо не можех да чета, седях и гледах тъпо телевизия  Laughing За детето играчки, книжки, нещо да се забавлява. Ако е свикнала вече със слуховите апарати, вземи и ги, аз на Яни му сложих апаратчето още на втория ден, но той вече много беше свикнал с тях и се чувстваше зле без...
За това се сещам... Успех   bouquet

# 175
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте всички, ние продължаваме да се борим с грипа.  smile3511Вече и аз предадох фронта, толкова болна не съм била от дете. Дано вече вземе да настане ниакой кучи студ да да измори тези вируси че сили нямам.
Калинчето кашля ужасно, течат реки от сополи в петък за пореден път я водих на лекар, но тя каза че кашляла от секрет който и се стича в гърлото който пък е резултат от никнещите като гъби зъби - 3 кътника са вече на линия, един резец пробива. #Crazy. Незнам от какво по-точно, но тя е станала нетърпима - от слънчево и лъчезарно бебе се превърна в ревлива, крещяща, тръшкаща се и непрестанно мрънкаща ... не знам какво. Направо не мога да си позная детенце, не знам какво и става но такова чудо никога не е било, каквото и да правиш винаги си виновен което е идеален повод за тръшкане, писъци и рев.
Кати, предполагам че щом са ви отменили операцията за следващата седмица това ще премести нашата за по-следващата, не знам дали оперират по 2 дечица newsm78. Иначе наистина би било хубаво да се засечем, поне да си даваме взаимно кураж.
С интерес изчетох написаното от Йепе, Петя и Тедива за престоя в болницата, благодаря ви момичета че ни помагате с толкова много информация и подкрепа.
Това е за сега от мен ако има някаква промяна в нещо ще ви пиша, хаиде успешна седмица и дано е пълна с усмивки Hug

# 176
  • Враца
  • Мнения: 871
Кати , Ситра ,така се радвам за вас,че вече имате скорошна имплантация.Помня как беше при нас.Рев и сълзи и сополи...от радост и от страх.Направете всички изследвания предварително,защото при нас се появиха усложнения.Криси е имал скрита пневмония..и на операционната вдига Т ,но слава богу не я отмениха.После имахме проблеми при събуждането заради това.Но няма да изпадам в подробности ,за да не ви плаша.Просто трябва наистина да сте здравички.И ние  се засякохме с Мирабел при имплантацията.Много е хубаво да се сближите и вие ...и да сте заедно там.Стискам палци..Успех.

# 177
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
                  Кати, знам, че операцията ви е отменена, но пак те мисля,  така сигурно е още по-гадно. Дано само да сте здравички и всичко да мине добре. Ние в понеделник, живот и здраве, ще правим аудиологията при Дончев. Хубава седмица и оздравявайте! bye

# 178
  • Мнения: 95
Здравей те момичета,къжете ми нещо (ако можете разбира се) необходими ли са за операцията някакви изследвания от бащата на детето,защото нашия татко е извън България и да направи някакви изследвания е почити невъзможно. Надявам се да не трябват ,че ще имаме голям проблем с това.

# 179
  • Мнения: 2 543
Rafi, само на детенцето се правят изследвания (поне от нашия опит). Не се тревожи.

Общи условия

Активация на акаунт