за пигментните петна през бременноста

  • 5 086
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 223
Здравейте мами:)

бременна съм в 6-ти месец и вече имам няколко пигментни петна по лицето:(..ще съм благодарна ако тези от вас с подобен проблем споделят как са ги лекували и за колко време са изчезнали. ..Ходих на дерматолог и дерматоложката ми предписа едно доста скъпо мазило  "la roche - posay" - MELA - D - струва около 43 лв. и на листовката пише, 4е петната избледняват до 30 % до 4 месеца, което ми се струва доста време. Дали някоя мама не се е мазала с това мазило и ако може да сподели опита си?Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 677
По лицето не съм имала, но затова пък гърдите ми бяха станали като шахматна дъска.  ooooh! Не съм се мазала с нищо, но петната изчезнаха от само себе си.  Peace

# 2
  • Мнения: 983
В момента аз също съм в шестия месец. От 3 месеца почти превантивно се мажа с крем против тъмни петна Mamma Dona на Чико. Струва към 17 лв., опаковката е малка, но стига за дълго време /аз още не съм го свършила/. За сега нямам пигментации  Blush

# 3
  • Мнения: 995
И моите изчезнаха сами за около два-три месеца но ми се появиха, когато бях в 8я месец. Имах на носа, под носа и на ямката между ключиците. Не ги мазах с нищо.

Ако имаш петна  по лицето може би ще имаш момиченце Grinning

# 4
  • Мнения: 1 104
И аз ти препоръчвам крема на Чико. Много мами са доволни от него.Аз лично нямам петна и не се мажа с нищо специално. Но повечето от тези петна изчезват след раждането, но при всеки за различен период от време.

# 5
  • Мнения: 517
и аз имам петно на носа..не си личи много..но ми се появи по време на бременността.. мина 1 месец откакто съм родила и си е там..Ще следя темата с интерес..а що се отнася до това, че ако имаш петно по лицето ще имаш момиченце..може и да е вярно..Simple Smile Аз имам момиченце...кукличка Виктория:)) най-доброто бебе на света:)

# 6
  • София
  • Мнения: 718
Кремът на Чико.  Peace

# 7
  • Мнения: 223
gerganna, бебето ще е момченце:), но въпреки всичко ми излязоха петна..така че може би няма връзка м/у петната и пола на бебето.

# 8
  • Мнения: 474
Явно няма връзка м/у петната и пола на бебе- аз имах много петна по лицето, а имам син.
А сега по темата: през бременността не съм ползвала специални кремове против петна, а само плажно мляко с филтър 6. Петната ми се засилиха страхотно през 9-тия месец- беше август месец.
След като родих една възрастна акушерка даде съвет да си мажем лицата с коластрата- кърмата, която изцеждаме.  До 40-тия ден лицето ми се изчисти почти напълно, а в момента- почти 4 месеца, вече нямам никакво петно. Бих казала- кожата ми е направо перфектна!
Дано съм ти била полезна и успех!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 105
Не знам при кой дерматолог си ходила, но като негов колега не съм съгласна с изписаното лечение. Може да са намесени финансови облаги от фирмата , а лекарите са станали доста безкруполни напоследък.
Аз бих ти препочъчала:
- пази се от слънцето и използвай хубави фотозащити 50+, дори и през зимата
- не е редно да се избелват появили се вече петна на този етап, защото най-вероятно ще изчезнат сами след раждането, а финансовата страна на въпроса не е без значение
- като цяло избелващите кремове, ако са ефективни, съдържат съставки които не са най-доброто решение по време на една бременнст
Не съм работила с крема на Чико за профилактика, но щом момичетата ти го препоръчват, значи си заслужава. Поне ще е съобразен със състоянието ти и няма да бнавреди на теб или бебето.
Лека бременност Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 607
И аз съм със петна все още не са изчезнали надявам се това да стане като спра да кърмя.
Ползвах крема на Чико ,но нямаше ефект.
за сега не се мажа с нищо против пигментация ще изчакам още 1-2месеца .

# 11
  • Мнения: 8 917
Появиха ми се няколко на коремчето и след това изчезнаха от само себе си Peace

# 12
  • Мнения: 2 242
Появиха ми се няколко на коремчето и след това изчезнаха от само себе си Peace
И при мен беше така

# 13
  • Мнения: 289
Аз имах пигментни петна около очите и по челото, които след раждането започнаха да избледняват и към третия месец изчезнаха. Аз също смятам, че за да са ефикасни избелващите кремове би трябвало да имат химия, с която не бих рискувала по време на бременността.

# 14
  • Мнения: 3 537
И аз имах петна по лицето,особено около устата и брадата,имах и лишеи даже,мажех се с овлажняващи кремове отвреме на време.Но пък 4-5 месеца след като родих петната и лишеите изчезнаха от само себе си Wink

# 15
  • Мнения: 3 334
на мен ми се появиха петна на носа и над горната устна.Изчезнаха ми 3месеца след като родих Wink

# 16
  • Мнения: 223
момичета мерси за отговорите Grinning...може би ще пробвам този на чико, но все пак си мислех дали да не си купя този който дерматоложката ми предписа. Все пак тя е с голям стаж, а и знае 4е съм бременна - каза 4е ще се съобрази с това. newsm78

# 17
  • Мнения: 254
Знам 4е се появяват на мургавите жени и изчезват след няколко месеца след като родиш, аз съм в 8м. и си ги имам от поне 5 м., но не ползвам нищо, знам че се повлияват от слънцето и е добре да не се излага кожата на слънце.

# 18
  • Мнения: 574
Всичкое индивидуално!Не са ми се появявявяли никакви петна,но зная че тези петна се появяват през бременноста и изчезват от самосебе си след като родиш!  bouquet

# 19
  • Мнения: 44
Здравейте,
по време на бремнността ми се появиха много пигментни петна по лицето ( на челото ми е цяла ивица като ореол). Отидох в аптека, в която има консултант на щанда за козметика и питах с какво да се мажа. Отговориха ми, че има много кремове, но е най-добре да започна след като родя. Отидох отново преди 15 дни (вече родила) и ми препоръчаха точно MELA-D. Позачудих се малко заради високата цена, но аптекарката ме убеди лесно като ми каза, че в момента е на промоция и 2 опаковки са на цената на една- 44 лева. Една опаковка е 30мл. и реших, че е изгодно. Може би е още рано да давам мнение и препоръки, но за момента определено има добър ефект, защото макар и само за 2 седмици мазане петната значително са се редуцирали. Искрено се надявам да изчезнат напълно след време. Преди този крем опитвах с Ахромин и някакъв лосион за избелване (и двата са евтини, но нямаше никакъв ефект). Дано не прозвучи като агитация, но действително съм доволна от кремчето и ще се радвам, ако помогне и на други с подобни проблеми.

# 20
  • Мнения: 5 026
Имах на носа и някъде по краката.Изчезнаха от самосебе си някъде около4 месец след раждането.Според мен не е необходимо да се мажеш с каквото и да било.

# 21
  • Мнения: 67
Още ми стои #Cussing out,незнам какво вече да копувам и да се мажа.Два месеца ползвах celerit plus но ефект няма.,ще следя темата ако този скъпия крем действа моля ви кажете.А и бебчо е вече на 10 месеца затова още повече се отчайвам че няма да мине от самосебеси.

# 22
  • Bapнa
  • Мнения: 762
а някоя от вас да е имала малки червени точици, като ухапване от оса ?  newsm78 излезли са ми адски много такива. не са някакъв обрив, ако ще питате - по "компетентното мнение" на лекар били от бременността. ок обаче съм чувала само за такива пигментационни Shocked петна - кафевички, а не и за като моите

# 23
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Аз съм използвала този крем, само че недоумявам кой ти го даде преди да си родила newsm78.Пази си го след като родиш, а сега се мажи с някакви защитни кремове.Този крем за който питаш се използва за през деня, а има и нощен.Ефекта от двете в комбинация е голям, но трябва да си упорита.На мене лично , не ми изчезнаха напълно, защото лятото малко се виждат, но това е от облъчването.

# 24
Много се радвам, че сте пуснали тази тема. Аз всяка есен използвам избелващи кремове. Преди време си купих "Unitone 4". Много съм доволна от него, но...аз съм бременна. Ще послушам съветът ви. Спирам с мазането. Дано не е късно за плода.  newsm12

# 25
  • Мнения: 6 164
Безсмислено е да си даваш парите, и то вероятно без ефект, при положение, че тези петна се дължат на хормоналният дисбаланс и след раждането ще изчезнат.

# 26
  • някъде
  • Мнения: 4 954
И моите изчезнаха сами за около два-три месеца но ми се появиха, когато бях в 8я месец. Имах на носа, под носа и на ямката между ключиците. Не ги мазах с нищо.

Ако имаш петна  по лицето може би ще имаш момиченце Grinning
Аз имам лунички по носа и още не могат да се махнат ooooh! Но не съм съгласна с това за петната и момиченцето- и аз и сестра ми имаме момчета и ни се появиха петна Whistling, всичко си е до кожа май Thinking

# 27
  • Мнения: 6 461
Имах няколко петънца по лицето ,но те изчезнаха след като родих.Не съм ги мазала с нищо.

# 28
  • Мнения: 260
На мен в 7-мия месец ми се появиха петна по носа. Надявам се да се махнат след като родя, но майка ми каза, 4е и при нея и при баба ми са се появявали. Само че на тях не са им изчезнали след като са родили Sad . Ще видим при мен как ще е. Явно всичко си е въпрос на ген.

# 29
  • Мнения: 223
аз отворих темата с питането за пигментните петна и мазането им с Mela - D на La roche и в крайна сметка след консултация с още 1 дерматолог реших да го купя. И двете дерматоложки ми казаха, че няма опасност да се мажа с него, защото съдържа избелващи киселини, които не проникват дълбоко в дермата и нямат системна резорбция, за да достигнат до бебето и да му навредят по някакъв начин. Вече почти 1 седмица се мажа, но още немога нищо да кажа...надявам се скоро да има и резултат:)

Общи условия

Активация на акаунт