за пигментните петна през бременноста

  • 5 081
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Здравейте мами:)

бременна съм в 6-ти месец и вече имам няколко пигментни петна по лицето:(..ще съм благодарна ако тези от вас с подобен проблем споделят как са ги лекували и за колко време са изчезнали. ..Ходих на дерматолог и дерматоложката ми предписа едно доста скъпо мазило  "la roche - posay" - MELA - D - струва около 43 лв. и на листовката пише, 4е петната избледняват до 30 % до 4 месеца, което ми се струва доста време. Дали някоя мама не се е мазала с това мазило и ако може да сподели опита си?Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 677
По лицето не съм имала, но затова пък гърдите ми бяха станали като шахматна дъска.  ooooh! Не съм се мазала с нищо, но петната изчезнаха от само себе си.  Peace

# 2
  • Мнения: 983
В момента аз също съм в шестия месец. От 3 месеца почти превантивно се мажа с крем против тъмни петна Mamma Dona на Чико. Струва към 17 лв., опаковката е малка, но стига за дълго време /аз още не съм го свършила/. За сега нямам пигментации  Blush

# 3
  • Мнения: 995
И моите изчезнаха сами за около два-три месеца но ми се появиха, когато бях в 8я месец. Имах на носа, под носа и на ямката между ключиците. Не ги мазах с нищо.

Ако имаш петна  по лицето може би ще имаш момиченце Grinning

# 4
  • Мнения: 1 104
И аз ти препоръчвам крема на Чико. Много мами са доволни от него.Аз лично нямам петна и не се мажа с нищо специално. Но повечето от тези петна изчезват след раждането, но при всеки за различен период от време.

# 5
  • Мнения: 517
и аз имам петно на носа..не си личи много..но ми се появи по време на бременността.. мина 1 месец откакто съм родила и си е там..Ще следя темата с интерес..а що се отнася до това, че ако имаш петно по лицето ще имаш момиченце..може и да е вярно..Simple Smile Аз имам момиченце...кукличка Виктория:)) най-доброто бебе на света:)

# 6
  • София
  • Мнения: 718
Кремът на Чико.  Peace

# 7
  • Мнения: 223
gerganna, бебето ще е момченце:), но въпреки всичко ми излязоха петна..така че може би няма връзка м/у петната и пола на бебето.

# 8
  • Мнения: 474
Явно няма връзка м/у петната и пола на бебе- аз имах много петна по лицето, а имам син.
А сега по темата: през бременността не съм ползвала специални кремове против петна, а само плажно мляко с филтър 6. Петната ми се засилиха страхотно през 9-тия месец- беше август месец.
След като родих една възрастна акушерка даде съвет да си мажем лицата с коластрата- кърмата, която изцеждаме.  До 40-тия ден лицето ми се изчисти почти напълно, а в момента- почти 4 месеца, вече нямам никакво петно. Бих казала- кожата ми е направо перфектна!
Дано съм ти била полезна и успех!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 105
Не знам при кой дерматолог си ходила, но като негов колега не съм съгласна с изписаното лечение. Може да са намесени финансови облаги от фирмата , а лекарите са станали доста безкруполни напоследък.
Аз бих ти препочъчала:
- пази се от слънцето и използвай хубави фотозащити 50+, дори и през зимата
- не е редно да се избелват появили се вече петна на този етап, защото най-вероятно ще изчезнат сами след раждането, а финансовата страна на въпроса не е без значение
- като цяло избелващите кремове, ако са ефективни, съдържат съставки които не са най-доброто решение по време на една бременнст
Не съм работила с крема на Чико за профилактика, но щом момичетата ти го препоръчват, значи си заслужава. Поне ще е съобразен със състоянието ти и няма да бнавреди на теб или бебето.
Лека бременност Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 605
И аз съм със петна все още не са изчезнали надявам се това да стане като спра да кърмя.
Ползвах крема на Чико ,но нямаше ефект.
за сега не се мажа с нищо против пигментация ще изчакам още 1-2месеца .

# 11
  • Мнения: 8 917
Появиха ми се няколко на коремчето и след това изчезнаха от само себе си Peace

# 12
  • Мнения: 2 242
Появиха ми се няколко на коремчето и след това изчезнаха от само себе си Peace
И при мен беше така

# 13
  • Мнения: 289
Аз имах пигментни петна около очите и по челото, които след раждането започнаха да избледняват и към третия месец изчезнаха. Аз също смятам, че за да са ефикасни избелващите кремове би трябвало да имат химия, с която не бих рискувала по време на бременността.

# 14
  • Мнения: 3 537
И аз имах петна по лицето,особено около устата и брадата,имах и лишеи даже,мажех се с овлажняващи кремове отвреме на време.Но пък 4-5 месеца след като родих петната и лишеите изчезнаха от само себе си Wink

Общи условия

Активация на акаунт