В Бон Апети говорят за кърмене и късно захранване!!!

  • 12 581
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 614
Ами това е! Следва серия от предавания за храненето на детето. Показват рецепти за бебоци, примерно картоф и тиква на пара - забележете от 6-ия месец!
А втората рецепта е за след 8-ия - тиква, извара, банан и ябълка!
И постоянно казва педиатърката, на която по-късно ще напиша името, че не го чух, напомня, че детето трябав да се кърми, или да се храни с мляко АДАПТИРАНО, не кисело...(аман от тези теми вече!)

Лекарката посочи примери от практиката си, че много майки си купуват и четат книги, в които пише погрешно, че детето се захранва от 1-ия месец, а тя изрично препоръчва късно захранване от 5-6-ия месец!

Исках да споделя, все повече светлина в тунела има!  bouquet

П.С. Хайде почна се - захар на всичко, защото децата не обичат солено  #Cussing out

# 1
# 2
  • Мнения: 2 614
Лекарката се казва - Антония Антонова - заместник председател на Асоциацията на педиатрите от извънболничната помощ.
Започна да дава препоръки за броя хранения - трябва да са 4, но може и 5, но уви въобще не спомена за кърмене между храненията, или предлагане първо на кърма(АМ) след това на твърда храна, но пък и предаването не е за кърменето, а си е специализирано...
това е втората рецепта
100 г тиква
1 ябълка
1/2 банан
1 с. л. обезсолена извара
1 1/2 ч. л. захар - ето това количество е странно и много ме изненада, но пък всеки си преценяма как и с какво да си храни детето...

Валче, благодаря за линковете!  bouquet

# 3
  • до канала
  • Мнения: 518
макар ние да сме още малки рецептите ми се сториха интересни и си ги записах инициативата на бон апети ще бъде полезна за много от нас  chef

# 4
  • Мнения: 481
Tъкмо се засилих да пускам тема и видях, че са ме изпреварили . Аз също не одобрявам захарта, но това да е кусура. На фона всички други положителни неща, които лекарката каза захарта може да се преглътне. На мен ми стана драго като видях в рецептата изписано, под адаптираното мляко, кърма като алтернатива. Жената дадв доста адекватна информация за захранването трябва да се признае, че наистина има светлина в тунела  newsm10

# 5
  • Мнения: 3 092
Ами какво да кажа освен очевидното - много е хубаво че има светлина в тунела и че започваме да се държим по -адекватно Peace
И аз съм против захарта , ама всеки си решава де.
То и аз не ползвам захар за кафе , чай или други вкусотиики за пиене , но понякога прегрешавам с шоколад Embarassed

# 6
  • Мнения: 535
И аз много се зарадвах като видях, че говорят за захранването. Между другото аз захраних точно с Тиква+ много други плодове и зеленчуци, но най- вече тиква с картоф и тиква с кафяв ориз. Много полезна и питателна храна.   bouquet

# 7
  • Мнения: 5 401
Доволен.. освен момента със захарта, но наистина не може да се очаква всичко..  Peace

# 8
  • Мнения: 104
добре де и какво и е толкова на захарта, все пак се говори за съвсем малки количества. Вие всичко без захар ли ядете?

# 9
  • Мнения: 1 043
бяла отрова...  не бих дала на моя мъник  Naughty
но наистина е добре че се говори за по късното захранване - аз едвам убеждавам майките да не дават сокчетата още пурвия месец както ги съветват педиатрите - в цяла българия  Crazy

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 13:04 от krissie

# 10
  • Мнения: 5 401
добре де и какво и е толкова на захарта, все пак се говори за съвсем малки количества. Вие всичко без захар ли ядете?

Аз си соля и захаросвам, но за бебешкия организъм това е твърде вредно.. Моята бъдеща бивша педка казва да се слага сол и захар на върха на ножчето... И това не бих когато ни дойде момента да се захраним.

# 11
  • Мнения: 11 816
Не е задължително да споделяме всичко, което казват! Но като идея е много добре! Поздравления за екипа!  Peace
И едно голямо браво за гласността по отношение на късното захранване!

# 12
  • Мнения: 863
И аз го гледах,направи ми много добро впечатление,защото нещата наистина започват да се променят-когато синът ми се роди,това наистина беше нещо ново и вси4ки ме гледаха доста у4удени,когато им говорих за късно захранване и дълго кърмене,а сега ве4е не е така Grinning браво за което  bouquet

# 13
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
 smile3501 smile3501 smile3501

# 14
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Личеше си,че мног силно подкрепя кърменето.
Много симпатична лекарка.

Общи условия

Активация на акаунт