Ядем само "сладки" пюрета ,как да се отучим???

  • 403
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Здравейте мили майчета, винаги сте ми помагали със съвети , надявам се и днес да е така Simple Smile

Нашата история е доста дълга, но накратко.... преди няколко месеца бебка се разболя за първи път/ повръщане и температура/ , всичко премина бързо, но след това апетита и намаля значително и взе да капризничи...и аз само и само , да хапва нещо давах пюрета с тиква, защото са сладки . Мислех си че този етап ще приключи, и постепенно ще минем на обща храна , но уви.......... опитва 1 лъжичка и ако не е сладко плюва или се напъва да повръща. Изместих и храненето по-късно , да изгладнее но нямаше ефект, висва ми на циците  и иска да суче постоянно.

Помагайте........благодаря

# 1
  • Мнения: 1 043
смесвай като заначало - плодово и зеленчуково Hug

# 2
  • Мнения: 11 818
смесвай като заначало - плодово и зеленчуково Hug
  Peace
Например тиква с картоф, с картоф и морков, като постепенно намаляш количетсвото на плода за сметка на зеленчуците. Пробвай да добавиш и лук, полезен е и е антиалерген, дъщеря ми харесва вкуса му! И въобще, разнообрази и менюто!

# 3
  • София
  • Мнения: 481
Да, този етап наистина ще приключи, просто трябва повече търпение. Аз бих те посъветвала да не се опитваш да я храниш на всяка цена, защото проблема може да се задълбочи и да превърнеш детето си в злоядо. Като гледам лентичката, спокойно може да изкара и няколко дни само на кърма. Остави я сама да пожелае истинска храна- хапвай пред нея, но без да и предлагаш- ако поиска, дай и да опита, но само толкова пъти, колкото си поиска. Аз правя така, и винаги действа Grinning

Общи условия

Активация на акаунт