Плач след хранене в следобедните часове и вечер

  • 1 254
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 100
Здравейте момичета, моето момиче Ралица се храни добре, обаче в следобедните и вечерни часове много плаче. Днес мисля да се обадя на лекарката и да я попитам каква може да е причината за това. Имаме кантарче в къщи и я меря в момента преди и след хранене- изяжда по средно 130 гр на ядене. Вчера е яла 8 пъти, тази сутрин събрах количествата и се оказа, че е погълнала 950 гр, което на мен ми се вижда доста. Снощи четох тук във форума за консултанти по кърменето и къде мога да си изследвам кърмата, че вече се виждам в чудо. Успокоява я само носенето на рамо, не мога да седна, не мога да легна- разходки из апартамента по цял след обяд, ръце не ми останаха. Против коликите е на Саб Симплекс по 15 капки. Само на кърма сме. Ограничила съм се с храните.

Дайте ни идея какво да правиме и да вземам мерки, че ми се къса сърцето като я слушам как се дере неистово

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Колики. Обади се на педиатъра, те са за да ги безпокоиш при нужда Twisted Evil , но са си колики. Няма значение, че даваш капки и си ограничила храните, това облекчава положението, но пак си имате Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 829
А ако и дадеш да суче още успокоява ли се?
Моя бебок е на 3м. и 10 дни, но от самото начало суче не само за наяждане а и за успокояване, приспиване, против колики, за да се изака по-лесно и т.н. Не можеш да прехраниш бебе с кърма, така че ако сукането помага-давай му!!
Аз съм много доволна, за мен това е голямо улеснение, бебчо е спокоен, не плаче въобще, не се налага да го друскам на ръце...
Колики не е имал никога (или поне се лекуват със сукане), капки не съмму давала. Е вярно е че понякога има дни в които постоянно ми виси на циците, но за мен това е по-лесния вариант.
Успех и дано бързо да мине този период Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 277
да и ние бяхме абсолютно същите...едва дочаквахме тати да си дойде и да я къпем и така се успокояваше... с времето си отминава от самосебе си...не се притеснявай!

# 4
  • Мнения: 5 401
Каби не е плакал така, но и според мен са колики. Прави масажи на коремчето, слагай я да легне по коремче на скута ти (разбира се не след ядене), давай й да суче да се успокоява, разнасяй, пей и така... Ще мине този период, дано да е скоро!!!   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 4 127
Потърси от познати или във форума Инфакол или Лефакс. Големия ми син пиеше непрекъснато Саб Симплекс и по цели нощи си се носихме на ръце, заради колики.
За малкия ми казаха за Инфакол-а и си изкарах супер спокойни нощи първите месеци. Докато не тръгнаха зъбите - сега ми се връща Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 148
Честити колики Simple Smile.Можеш за твое успокоение да се обадиш на доктора ви,но според мен е това.Най-добрия лек си е гушкането с коремчето към теб да се затопли или топли кърпи-поне при нас друго не помагаше.С много търпение и този период минава!

# 7
  • Мнения: 259
kandry и според мене са колики. Трябва да опиташ с други капки защото на всяко дете му действат различни. Аз му давах на Мони Еспумизан по 20 кпки след ядене защото в упътването пишеше "преди или след ядене" но като видях че не му помагат почнах преди ядене и така му действаха около 1 седмица и после пак същото! Тогава му взех Бейбинос капки и от тогава нямаме проблеми! Те са на билкова основа и се дават по 3 пъти на ден по 3-6 капки. Има и кремче за масаж на коремчето Бейбинос и щом като са толкова силни коликите при вас можеш да му ги вземеш и двете и да го масажираш и капки! Дано й помогне на милата!!! Praynig

# 8
  • Мнения: 209
Кандри,    Алексчето ми е абсолютно същото От 5 до 9 реве и е на ръце Не само че иска да го гушкам но трябва и да се разхождам Седна ли рев
За това си чувствам гърба като изгнил Ние сме на инфакол но стегнат ли го нищо не помага а днес е направо супер Цял ден не ми е слязъл от ръцете Много е неспокоен Чудя се какво му е

# 9
  • София
  • Мнения: 100
Благодаря ви много момичета!
Много ми помагате и ме успокоявате! Днес в 13:30 изяде цели 180гр и сега не плаче  Simple Smile Обадих се на лекарката ни и тя като чу какви количества изяждаме, ми каза да намаля дажбата, защото се прехранваме и най-вероятно това е причината за коликите. На мен ми се иска да не се мериме всеки ден, за да знам колко поема, но количеството кърма е различно всеки ден и при най-слабите признаци на безспокойство ще ги отдавам на недостиг на храна.
А ако и дадеш да суче още успокоява ли се?
Моя бебок е на 3м. и 10 дни, но от самото начало суче не само за наяждане а и за успокояване, приспиване, против колики, за да се изака по-лесно и т.н. Не можеш да прехраниш бебе с кърма, така че ако сукането помага-давай му!!
Аз съм много доволна, за мен това е голямо улеснение, бебчо е спокоен, не плаче въобще, не се налага да го друскам на ръце...
Колики не е имал никога (или поне се лекуват със сукане), капки не съмму давала. Е вярно е че понякога има дни в които постоянно ми виси на циците, но за мен това е по-лесния вариант.
Спокойно е наистина! И аз опитах, но много ме заболяха зърната.

# 10
  • Мнения: 2 829
Ами, тогава потърси някакъв баланс, като  не помага друго, давай му да суче. При мен другия трик беше носене в кенгуро с лице към мен и залъгалка в устата. Той по принцип я плюе, но така се оказва притисната м/у главичката му и моя гръден кош. Като го сложех така след малко разходки заспиваше и можех да седна (заедно с него в кенгурото). А зърната и мен ме боляха в началото, но постепенно мина.
Дано да съм била полезна

# 11
  • Мнения: 112
При мен положението е същото. С течение на времето разбрах, че явно детето има колики, а освен това е и гладно. Започнах да му давам Еспумизан и да го слагам по-често на гърдата да суче. Това го успокоява и той бързо заспива  Simple Smile

# 12
Колики Peace
Саб-а и еспумизана не са най-доброто срещу колики, но за съжаление само това има на нашия пазар. Ако имаш познати в чужбина, помоли ги за Лефакс или Инфакол. Определено ще има повече ефект. Питай и във форума...понякога се намира Thinking
Иначе най-доброто нещо, което можеш да направиш за бебчо е да го гушнеш

# 13
 Мойта бебка също има колики и плаче вечер и по обяд обикновено. Пробвах и със Саб симплекс и с Еспумизан,ефектът е почти никакъв. От 5 дни изпробвах следното и дава резултат за моя радост дава резултат- спрях млечните продукти/те предизвикват колики,не важи за всички обаче/ и й давам само чайчето на Хип,без капките. Вече приплаква само вечер,но онова реване до захласване го няма. Може да пробваш и ако няма ефект да продължиш с млечните пр-ти. Успех!

# 14
  • Мнения: 1 043
и аз мисля че сте с колики - на мен една майка ми изпрати аеро ред капки - каза че е слагала малко и са им минали коликите , аз се изкуших веднъж и найстина имаше ефект но съдържанието ме притеснява - етанол 96 процента а пише че става за бебета  Crazy това действа направо като приспивателно - затова не и дадох повече , ако някой иоска бих му го дала , не го пуснах като обява защото найстина ме притеснява съдаржанието  newsm78 а давах и еспумизан преди това - никакъв ефект  Rolling Eyes
а за млечните продукти съм съгласна - аз също ги спрях - и домати зеле, боб и разни бобови... цитруси също... една дума яж плодове и зеленчуци - народни , има цвекло червено моркови картофи ... пии чай от лайка за да действа чрез кърмата и на бебо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт