Витамин К

  • 18 454
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
 Аз си мисля, че рано или късно човек иска да има разумно обяснение на дадено категорично изказано от някой твърдение. Тогава възникват спора и съмнението. Например аз изразих мнение за оксилококцинума, а получих отговор ,че е вреден за деца.На въпроса ми защо- не плучих отговор? Тоест това твърдение , че е вреден се обезмисля.
 Но остава съмнението, което само  провокира майките да питат, да се интересуват и да са по подробни и отговорни за децата си.
Още нещо - кой в Гърция бие на новородени вит.К -защо Бърди?Защо  ДАли форумите не са опасни, чрез тази информация която може от някоий да се приеме по различен начин??
Защо педиатрите  избягват да пишат по форуми???

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 13:19 от Tatti

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Beti , вит. К се бие във всички европейски страни, в България преди 1990 г. е бил задължителен също, но от тогава чакат да повърне кръв някое бебе и тогава да действат, така се случи и с моята дъщеря.
Позволявам си да ти отговоря, защото доста изчетох по този въпрос!

# 2
  • Мнения: 2 292

П.П. В обозримо бъдеще се предвижда пускането на подфорум и теми, където на въпроси ще отговарят конкретни специалисти. Те ще имат публични имена, длъжности и месторабота. Те вече ще пишат не като потребители, а като специалисти и ще са отговорни за написаното.


Това го намирам zа много полеzно и важно.
От друга страна не zнам дали е подходящо, хора, които не се представят подходящо, да се поzволява да претендират zа компетентност на мненията си и да zащитават крайни идеи (като Бърди и Кристиян ).

# 3
  • Мнения: 8 585
"Още нещо - кой в Гърция бие на новородени вит.К -защо Бърди?"
Всички! Задължително е по закон и се преследва наказателно.
Едно от първите неща, които проверяваме е дали е поставен Вит К, и дали е взет контролният пакет скрининг за определен кръг заболявания.
Приложението на Вит К е от ключово значение за ранната профилактика на хеморагичната болест на новороденото, която е особено опасна за изключително кърмени деца, поради ниското съдържание на Вит К в кърмата.
Вит К (капки или инжекционно) е световна практика.
По такива малки неща всеки страничен наблюдател съди за нивото на Педиатрията в една страна.

# 4
  • Мнения: 4 150
В Германия и Австрия се дава на всяко новородено ВитК преz устата.Има по желание и инжекция.Но не се преследва накаzателно като в Гьрция...Що zа идиотиzьм е това,неzнам...Няма човеШки права... Shocked

Вивита,
Спри се.Ти си само една пациентка в моите очи.Така по ли ти харесва?
На пациенти не се докаzвам.Правил сьм го пред учители и професори в университета.За теб zнанието ми е наготово,ако си си платила zастраховките,ако не,си плаЩаШ от джоба,ако нямаШ пари,умираШ като куче.Това е реалността,май си дале4е от нея....

# 5
  • Мнения: 2 821
Приложението на Вит К е от ключово значение за ранната профилактика на хеморагичната болест на новороденото, която е особено опасна за изключително кърмени деца, поради ниското съдържание на Вит К в кърмата.

извода, който биха си направили мнозина е: не кърмете, в Ам си има достатъчно ВитК Crazy...

# 6

...,ако нямаШ пари,умираШ като куче....

Не го ли "разжалваха" преди години един професор за подобни думи?
Освен това част парите за здравни застраховки пак се взимат от нашия джоб, само дето не ходиш да го плащаш като сметката за ток ами ти се удържа от заплатата.

И що за човек е живо същество, ако остави човек да умре по този начин, само защото няма да прибере някой лев от това?
На болниците не достигали пари за лечение на пациенти! Ми как ще достигат, като гледат да напишат всяка ангина като пневмония, защото се заплаща по-скъпо от здравната каса. След като повечето лекари си позволяват да злоупотребяват с нашите пари, не виждам какво против имаш някой да ти няма доверие.


Извинявам се за "лиричното отклонение" от темата.

ПП: Не защитавам здравната каса, ама и повечето лекари не са... За Кристиян нямах конкретно мнение по въпроса, но след написаното от него вече имам предположение какъв е.

# 7
  • Мнения: 7 640

...,ако нямаШ пари,умираШ като куче....

[/quote]

тука ще се черпим, че безплатно ни консултира... Laughing

Госте, довърши си мисълта

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чела съм, че се бие веднага след раждането в петата......или се лъжа...помагал за съсирването на кръвта ли беше ...или пак се лъжа......

# 9
  • Мнения: 7 803
на моите само кръв им взеха от петата, не знам за никакви витамини К да са им давали  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 3 672
На сина ми поставиха инжекция с Вит К по мое настояване,въпреки че не го кърмих много дълго
Поисках го по същата причина ,която изтъкна и Буболина -имах познато дете с подобен проблем

# 11
  • София
  • Мнения: 6 360
ако нямаШ пари,умираШ като куче.Това е реалността,май си дале4е от нея....

тези думи напълно обрисуват облика на личността Christian. такова изказване от лекар опорочава дефиницията за медицината като хуманна наука и професия.

колкото до реалността по кучешки, каквато я обрисува той - да, тя е почти такава в бедна България. но изобщо не е такава в богата Австрия, където се подвизава този мизантроп.
и той много добре го знае.

колкото до заплащането за съвети и лечение - Christian, имам пари, но не желая да плащам на теб за нищо. благодаря - върви си!
не ни давай безплатно линковете си. искай пари за тях - така ще намалее спамването на форума до 99%.

# 12
  • Мнения: 826

Още нещо - кой в Гърция бие на новородени вит.К -защо Бърди?Защо  ДАли форумите не са опасни, чрез тази информация която може от някоий да се приеме по различен начин??


Хора спрете се! ooooh!
 Вит.К е задължителна практика в западните държави,не само в Гърция.
Ако не желате да ви бодат бебето с инжекционната форма,може да поискате оралната,дава се на три приема-скоро след раждането,м'у 3-5 дни и последната на 4 седмици.
Оралната доза не е толкова ефективна като инжекционната оба4е.
Хемораги4ната болест е рядко срещана,но може да бъде много опасна.Особено когато доведе до кървене в мозъка,а оттам до мозъ4но увреждане.
4етете преди да се заяждате. Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
Абе не го пожелавам на никой това Confused.... много е опасно и никой не е застрахован, че точно с неговото бебе няма да се случи...
Изисквайте го от неотолозите, които се грижат за бебетата ви, бие се в петата, след това се правят изследвания и ако има нужда се повтаря дозата.

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 20:06 от Буболина

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Боже, колко съм непросветена!
За първи път чувам, че се поставя такъв витамин изобщо... Добре, че е този форум, та малко да се "светна".  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт