Новородено под болничен надзор за една година?

  • 2 207
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 821
На един познат са казали, че новороденото му бебе има увреждане, за което е необходимо 1 год. да е под лекарско наблюдение в болница ..Има и подробности...Лекарите са казали, че може да се оперира и са искали пари, които явно хората немогат да осигурят. Щом немогат да платят има и вариант детето да е в болница, но цяла година под наблюдение..Няма да изпадам в подробности, но явно имат семеен проблем и този баща силно се съмнява да не го гъбаркат родителите на жена му...абе пълна обърквация...Човекът е неориентиран и е твърде вероятно да го пързалят... Още като реших да питам тук си знаех, че толкова кратко неможе да се изложи проблема, та дано сте разбрали. Питането е, дали съществува процедура, при която се налага такова дълго лечение на новородено...Разбира се този баща ще рови нещата ..Лошото е, че незнам диагноза на детето, което ще улесни в известна степен отговора...Само ми казаха, че е нещо мозъчно Sad. Точно тази неопределеност тревожи бащата..

Дори не съм сигурна за този подфорум ли е питането

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не мога да кажа нищо, но например за моето дете не са ми давали прогнози колко ще седи в болница. Също така мога да кажа, че след като е баща той отива просто представя се и има право да взима сведение директно от лекарите.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако разбереш какво е на бебето, ще можем да ти кажем по-конкретно...
Той наистина има право да разбере какво му има на детенцето - да говори с лекуващия лекар, болниците обикновено имат часове, в които лекарите дават сведения на родители.

# 3
  • Мнения: 1 710
Много силно се съмнявам, че някой ще държи детето цяла година, още повече в една и съща болница. Може да го прехвърлят от болница в болница, да ги пускат и отново да ги приемат - ама цяла година  newsm78 newsm78
Да, най-добре е таткото да отиде на място и да провери.

# 4
Nqma takova ne6to,nikoq bolnica ne moje da si pozvoli da durji pacient 1 godina.Pri deistva6toto zdravno zakonodatelstvo bolnicite se finansirat samo ot zdravnata kasa.E - za koe zabolqvane tq pla6ta za le4enie 1 godina? newsm78   Prosto nqma takova...........

# 5
  • София
  • Мнения: 1 333
Не искам да се изказвам крайно, незнам каква точно е ситуацията с това детенце, но може тези лекари да са имали предвид да се направи операция и да се гледа детето в специализиран дом под постоянно лекарско наблюдение. Като му се правят съответните процедури, рехабилитации и т.н. и после да си бъде вкъщи при мама и тате. Но нека отиде и лично поговори с лекуващите специалисти.
Като бяхме в генетиката една от лекарките ми говореше на ухенце как детето ми е с множество увреждания, как може да не стане нищо от нея и как по-добре е да я оставя временно в дом и ако има някакво подобрение да си я вземем. Като там ще бъде пак на диетата, ще й се прави рехабилитация и ще се бъде постоянно консултирана със специалисти. И най-важното ще мога да ходя при нея всеки ден. Но след като аз не й обърнах особено внимание , нищо повече не ми каза. Впоследствие разбрах от физиотерапевтка работеща в такъв дом, че има много деца които са на този принцип при тях и че след време родителите си вземат дечицата.
Пожелавам всичко да е наред с мъничето и да не се налага да е далеч от мама и тате!!!

# 6
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
нещо на мен не ми се връзва - 1 година болничен престой не може да има - няма такава клинична пътека. Друго, което не ми се връзва - защо бащата не знае какво му е на детето - информация се дава от лекуващите лекари на родителите - под родители се разбира майка и баща, а не баба и дядо newsm78
Дори да са платили на лекарите да мълчат - трябва е хипер голяма издънка, за да не се казва на бащата.
мозъчен проблем и операция - какво ще оперират. Според мен бащата да отива при главния лека на отделението и е в правото си да изиска пълна информация, че дори да си вди детето, а даже и да си го вземе

# 7
  • Мнения: 1 588
Може ли да става дума за хидроцефалия?

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Теоретически може и да е хидроцефалия, ама в такъв случай да не се мотаят, а да слагат клапа, колкото по-рано, толкова по-добре...

# 9
  • Мнения: 1 710
Дори и хидроцефалията не отнема толкова време...

# 10
  • Мнения: 313
IMHO, няма заболяване, при което лекарите да могат да кажат "пациентът ще лежи при нас една година". Освен ако не са с паранормални способности.

Възможно е да са казали "няколко месеца, може и година", а шашнатите родители да са запомнили последното...

Друг вариант е лекарите да са искали да стреснат родителите, за да ги "насърчат" да намерят пари за така нужната операция. Докато не е ясно какво е заболяването и какво възнамеряват да творят лекарите една година, можем само да гадаем.

# 11
  • Мнения: 2 821
Много е странна тази история да ви кажа...хич нищо не се връзва....кой кого лъже не става ясно. Бащата и майката нямат брак. Никой не дава сведения на бащата...майката са я изписали от болницата, а детето остава под наблюдение...
Благодаря на всички, които отговориха, но ситуацията ми се струва сериозна, а аз нямам достатъчно информация да я обсъждам.

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
бащата да не се мотае - ако си иска детето да поиска припознаване - ако трябва и съд. дело да заведе - до 3г ИМА ПРАВО да иска да признае детето дори и майката да не иска.
Щото това че детето е в болница - да не открие, че е оставено за осиновяване...
ДАно не съм права но някак много странно е това, че явно всички държат на страна бащата.
Затова да си потърси правата - да не го измамят нещо!

# 13
  • Мнения: 4 414
това, че майката и бащата нямат брак, не значи, че бащата не може да получава сведения за детето.
той припознал ли е детето? попълва се една декларация при нотариус, носи се в болницата и човекът си се записва като баща.
те двамата не живеят ли заедно? нещо ми се струва, че будалкат човека...

# 14
  • Мнения: 2 531

Щото това че детето е в болница - да не открие, че е оставено за осиновяване...


Ужасно , не ми хрумна тази възможност , ама знаеш ли- хора разни?!?

# 15
  • Мнения: 2 821

Щото това че детето е в болница - да не открие, че е оставено за осиновяване...


Ужасно , не ми хрумна тази възможност , ама знаеш ли- хора разни?!?

хрумна ми и още как...в последствие разбрах, че детето е записано с имената на майката...
встрани съм от проблема..имам предвид не са ми директно познати тези хора, но ме зачовърка..
странното е, че лекарите не дават обяснение на бащата има ли здравословен проблем и какъв това дете...много объркана работа...
засега спирам да чопля, че знам ли кой ще го прочете...не изпадам в параноя

# 16
  • Мнения: 4 414
странното е, че лекарите не дават обяснение на бащата има ли здравословен проблем и какъв това дете...много объркана работа...
не  е странно. щом човекът не е записан като баща на детето, нямат право да дават информация. всеки може да се яви и да каже, че е баща...

явно проблемът е между майката и бащата. дано детето е добре  Praynig

# 17
  • Мнения: 448
Да има ситуации при които може. Ако например детето има нужда от животоспасяваща операция , за която не е достатъчно голямо като тегло, възраст или общо състояние, но животът му може да бъде поддържан само в болнични условия. Но това са по-скоро прогнози, при нас например вариантът беше "Ами може 6м, може и 2 год"

Общи условия

Активация на акаунт