Гледате ли М. Цветков-за откраднато близначе?

  • 2 491
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 7 474
Казват на родителите, че е мъртво едното близначе, но никой не им  дава да го видят. По-късно виждат снимката на детето във вестник  Tired Много чести са случаите от едно време на откраднати близнаци Thinking

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Гледам, тъжна история!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Ей сега ще включа да гледам. Ако това е вярно е ужасно за родителите Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 625
А Милен Цветков задава едни интересни въпроси от рода на:
"Родили сте и са го изнесли от залата, как така не ви дадоха обяснения къде го водят?", той явно хич не е на ясно с положението в българските болници! Явно смята, че всички лекари козируват, отчитат се пред теб и въобще им пука ти на какво мнение си!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз имам познати-близначки.Казали на майката, че едното е починало при раждането и тя си отгледала само едното детенце.Та приятелката студентка (вече порасналото близначе, което остава с майка си), пътува с влак и докато търси свободно място в купе-вижда близначката си.И така се запознаха.
Това е истински случай, може да звучи като сериал, но е 100% истина.

# 5
  • Мнения: 2 495
 Shocked за съжаление, такива истории чувам не за първи път Rolling EyesБедното семейство Praynig

# 6
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
гледам. голям кошмар.   #Crazy

# 7
  • Мнения: 5 370
РаЗкажете малко повеЧе, как се е раЗбрало, Че второто дете е живо?
На работа сЪм и не мога да гледам. Cry

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
Майка ми има колежка, на която по същия начин отнемат първородно дете. Дори не са били близначета. Каза ли и че е починало и го кремирали. А тя след години отива в Сливен и вижда свое копие на младини. МОже да е било случайност, но преди да я види мъжът и я дърпал да тръгнат по някаква улица, но тя не трябва от тук да минем. Имала усещането, че ак оне мине от там ще се случи нещо много лошо и я видяла!  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 4 999
и аз знам за такъв случай, дори го даваха по Искрено и лично.
Става въпрос за семейство от Кюстендил, мисля беше, но близначката е осиновена в нашето село, но от много години неживее тук.
Лелята на близначките я вижда някъде и я заговаря и от там вече се разбира всичко.

# 10
  • Мнения: 2 897
Гледам и ужасно се разстроих....

# 11
  • Мнения: 7 474
РаЗкажете малко повеЧе, как се е раЗбрало, Че второто дете е живо?
На работа сЪм и не мога да гледам. Cry

Те само са подозирали, обаче са видяли снимка във вестник на детето , което според тях е копие на дъщеря им. Проучили са ,че е осиновено от медицински работник.

Предаването ще има продължение.

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Преди седмица някъде във в. " Стандарт" имаше статия. Страхотно се разстроих. Sad

# 13
  • Мнения: 791
Направо съм потресена!!!
no  Не мога да проумея кой човек би продал живо и здраво дете и да го отдели от родителите му,обявявайки го за мъртво!!!
Нали все пак в родилната зала не е един или двама - поне при моето раждане, бяха две акушерки, санитарка и докторката, а и веднага след като родих ми го дадоха да го гушна, та след това го взеха да го почистят, теглят и т.н.
Не мога да си представя какъв кошмар е преживяла тази майка! Нека няма такива случай  Praynig  Praynig  Praynig

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз имам познати-близначки.Казали на майката, че едното е починало при раждането и тя си отгледала само едното детенце.Та приятелката студентка (вече порасналото близначе, което остава с майка си), пътува с влак и докато търси свободно място в купе-вижда близначката си.И така се запознаха.
Това е истински случай, може да звучи като сериал, но е 100% истина.

стига бе  Shocked

# 15
  • София
  • Мнения: 3 392
Отвратително! Жалко, че не можах да гледам, аз също съм на работа, но много се вълнувам от такива случаи. Гледах онова предаване "Искрено и лично" за близначетата и така и не разбрах какво е станало. Казвали са ми, че това е било често явление. А и това за влака... представяте ли си??!!

# 16
  • Мнения: 7 640
не беше добре подготвено предаването
Копие, ама с различни очи newsm78
Не разбрах- еднояйчни, двуяйчни ли ги броят newsm78

За несъответствията в документите- съмнителна работа Thinking

# 17
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
      Има много лесен начин да се разбере-ДНК! Още повече,че семейството само е потърсило контакт с  родителите....Можело е по цивилизован начин да се разбере истината....

# 18
  • София
  • Мнения: 2 356
Хванах малко и не разбрах историята - те видели ли са се с откраднатото дете?

# 19
  • Мнения: 2 755
Хм, гледах предаването. Едно не ми стана ясно - защо досега не е направен ДНК тест? С него всичко става ясно. Защо трябва да се стига до Страсбург с тази.....мммм да речем доста неясна история. На вас не ви ли се е случвало някой познат да ви каже - "Ей знаеш ли, вчера видях едно момиче, което беше като твое копие?" На мен ми се е случвало, но нямам сестра близначка. Laughing
Четейки написаното дотук, останах с впечатление, че за някои от вас, да се открадне новородено от родилен дом е като да си напазаруваш от Билла. Shocked Как си я представяте тази работа? Знаете ли, колко хора има по веригата - от проследяването на бремеността до изписването от родилният дом - гинеколози, акушерки, анестезиолози, неонатолози, сестри, санитари... Как според вас става осиновяването на едно дете? Ако някой не знае, какво ходене по мъките е, да отиде в подфорума, където се обсъждат тези проблеми и да попита кандидат- осиновителите, с какво се сблъскват. ooooh! При това децата не се осиновяват директно от родилният дом.
Коментарите, че това било често явление..... #Crazy  CrazyКой и кога е правил такава статистика?  newsm78 Сигурно нещо съм пропуснала.
В миналото, когато жените са раждали само в присъствието на баба, може и да са ставали такива неща, но в днешно време, ако е имало нещо такова, то по-скоро е прецедент, отколкото практика. Особено в големите родилни домове.
Останалото са просто градски митове и легенди.

# 20
  • Мнения: 288
   За съжаление много често осиновяването става точно в родилния дом и участват лекари и сестри, които взимат пари на ръка. Затова е толкова трудно да осиновиш дете, защото здравите и хубави бебета се взимат още там- в болницата. То си е цяла мафия.
    А ДНК тест едва ли ще разрешат без съгласие на осиновителите.

# 21
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
В миналото, когато жените са раждали само в присъствието на баба, може и да са ставали такива неща, но в днешно време, ако е имало нещо такова, то по-скоро е прецедент, отколкото практика. Особено в големите родилни домове.
Останалото са просто градски митове и легенди.
Не са само митове и легенди.Мой приятел,роден през 1970 година намери своя близнак преди  8 години  случайно на спортно състезание.Доброта е,че са еднояйчни близнаци.Иначе никога нямаше да се намерят...

# 22
  • Мнения: 15 167
А дали осиновителите са знае ли, че е близначе? И при положение, че толкова се е раздухала цялата история и т.нар. "тайна на осиновяването" вече не е тайна, защо да не се направи ДНК тест и да стане ясно.
 

# 23
  • София
  • Мнения: 11 114
Хм, гледах предаването. Едно не ми стана ясно - защо досега не е направен ДНК тест? С него всичко става ясно. Защо трябва да се стига до Страсбург с тази.....мммм да речем доста неясна история. На вас не ви ли се е случвало някой познат да ви каже - "Ей знаеш ли, вчера видях едно момиче, което беше като твое копие?" На мен ми се е случвало, но нямам сестра близначка. Laughing
Четейки написаното дотук, останах с впечатление, че за някои от вас, да се открадне новородено от родилен дом е като да си напазаруваш от Билла. Shocked Как си я представяте тази работа? Знаете ли, колко хора има по веригата - от проследяването на бремеността до изписването от родилният дом - гинеколози, акушерки, анестезиолози, неонатолози, сестри, санитари... Как според вас става осиновяването на едно дете? Ако някой не знае, какво ходене по мъките е, да отиде в подфорума, където се обсъждат тези проблеми и да попита кандидат- осиновителите, с какво се сблъскват. ooooh! При това децата не се осиновяват директно от родилният дом.
Коментарите, че това било често явление..... #Crazy  CrazyКой и кога е правил такава статистика?  newsm78 Сигурно нещо съм пропуснала.
В миналото, когато жените са раждали само в присъствието на баба, може и да са ставали такива неща, но в днешно време, ако е имало нещо такова, то по-скоро е прецедент, отколкото практика. Особено в големите родилни домове.
Останалото са просто градски митове и легенди.

Предполагам че за да се направи ДНК тест, трябва да са съгласни родителите на другото дете.
В историята наистина има много съмнителни неща, като например, че никой не е видял труп, няма смъртен акт и още много неща имаше майката показа документи !
Разбира се че да откраднеш бебе, не е лесно като да напазаруваш в Била, също и да обереш банка не е толкова лесно но се случва нали ?!
Така че, както доктора който коментира и аз ще кажа, много неща са възможни т.е. и въпросното деяние !

# 24
  • Мнения: 7 640
толкова познати, които са си открили близнаци имате, а пък това е почти единствен публично обявен казус newsm78

Е как си го представяте за често явление?

# 25
  • Мнения: 288
   Преди около 3 години имаше подобен скандален случай, за съжаление не си спомням подробности. А преди години нали имаше медийно затъмнение, някои неща не се изнасяха толкова лесно пред обществото. И често явление не е, даже е много рядко. Но за осиновяванията на нежелани бебета още в болниците- това е факт и е често срещано.

# 26
  • Банкя
  • Мнения: 40
Днес гледах предаването на Милен Цветков и там беше една жена която твърди ,че през 1986г.в Майчин дом е родила две близначета момиченца,но за жалост едното починало.Сега след години тя вижда дете във вестника на снимка и разпознава дъщеря си.
На мъжа ми лелята по същия начин е уведомена ,че едното от близначетата и е починало и не са и дали дори да го види .По същия начин катожената от предаването.

# 27
  • Мнения: 7 474
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144579.0

Ето ти същата тема , ако искаш се включи!

# 28
  • Мнения: 2 755
   За съжаление много често осиновяването става точно в родилния дом и участват лекари и сестри, които взимат пари на ръка. Затова е толкова трудно да осиновиш дете, защото здравите и хубави бебета се взимат още там- в болницата. То си е цяла мафия.
Лекарите и сестрите не участват в осиновяването. В родилният дом се подготвят документите за изписване на детето, отказа на родителя или родителите от него и предоставянето му за осиновяване. Самото осиновяване не е медицински, а юридически въпрос. Лекарите и сестрите не избират осиновителите. Други са лицата, които определят кое дете от кого да бъде осиновено. Не съм юрист, но много добре ще бъде, ако в тази темичка се намеси и някой, който е юрист или поне осиновител, за да разкаже за цялата процедура.

Предполагам че за да се направи ДНК тест, трябва да са съгласни родителите на другото дете.
В историята наистина има много съмнителни неща, като например, че никой не е видял труп, няма смъртен акт и още много неща имаше майката показа документи !
Разбира се че да откраднеш бебе, не е лесно като да напазаруваш в Била, също и да обереш банка не е толкова лесно но се случва нали? Така че, както доктора който коментира и аз ще кажа, много неща са възможни т.е. и въпросното деяние !
Относно ДНК теста, мисля че и съдът може да изиска такава експертиза... Thinking
Думите на доктора, че всичко е възможно, бяха казани в друг контекст, доколкото схванах. Според мен имаше предвид факта, че в медицинската документация може да бъдат допуснати и някои неточности, но въобще не ставаше дума за кражба на новородено. Как би могъл да каже подобно нещо, при положение, че той е изродил въпросните близначки и неговият подпис фигурира в документите? Между другото въпросът на М.Цветков : - Вие спомняте ли си преди ....найсе години, на еди коя си дата, еди какъв си случай....? , беше доста нелеп. Че това да не е единственото раждане в което той е участвал? Някои случаи се помнят, но това са само редки клинични случаи, които се срещат 1 на 1000, че и по-малко. Егати въпроса... Crazy

# 29
  • Мнения: 288
  Да, така е, осиновяването е юридическа процедура, но в България са намерили вратичка за всичко. И аз не знам точно как става, но най-лесно осиновяваш дете, когато имаш познат, работещ в родилен дом. Знам и сестра, която също урежда. Познавам и жена, която чака ред и дори вече се сърди, че се е забавило всичко много, защото не се раждат подходящи деца всеки ден, нали. и там е трудно, но в сравнение с другата процедура е сравнително за предпочитане. Обаче си плащаш! Не знам как точно се уреждат юридически нещата, защото проблемът е деликатен и не мога да си вра носа там Но е така и не може да се отрече.
    Да допълня. Един от вариантите, който се практикува в родилните домове е осиновителят мъж да признае детето, родено от самотна майка, за свое. Има и други начини.

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 21:03 от Black diamond

# 30
  • Мнения: 2 013
Не съм гледала предаването, но искам да попитам мамите, които тук казаха, че познават близнаци, намерили случайно другия близнак. Какво направиха след това - опитаха ли се да осъдят някого за разделянето си - те или родната им майка? Как се развиха нещата след срещите?

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Не съм гледала предаването, но искам да попитам мамите, които тук казаха, че познават близнаци, намерили случайно другия близнак. Какво направиха след това - опитаха ли се да осъдят някого за разделянето си - те или родната им майка? Как се развиха нещата след срещите?

За това, което аз писах-не.Никого не съдиха.
Поддържат връзка, но по-конкретно не мога да пиша, а и незнам.

# 32
  • Мнения: 46
Преди няколко години Миглена Ангелова разследва подобни случаи тук във Варна, тогава се изнесоха някакви такива факти, че се е правило това в болниците, когато бездетни семейства с много връзки и дори лекари са осиновявали такива деца, ама доколко е истина пък и темата не намери продължение не зная. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт