Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте!
Моля за мнение и споделяне на опит относно стойностите на хемоглобина - моите бебки са на 2 месеца и днес излязоха резултатите от изследването- 78 на едната и 85 на другата.Педиатърката каза да не се притесняваме, обаче аз ... Sad
Цитирай

Германия, иначе от Пловдив

Аз не знам какво значи това. На нас тук никога не са ни мерили хемоглобин  newsm78  И аз съм се чудила като съм говорила с познати от България защо тук не правят такива изследвания. Може би са нещо рутинно  Rolling Eyes
Цитирай

на моите им правиха и им беше нисък, но стойности не знам, нали за това имат педиатър да им разчита изследванията и да ги лекува, ако прецени.
Цитирай

София

На моите им правиха изследване в поликлиниката чак в 6-тия месец. Не разбирам защо са ви го правили във втория Crazy

И на моите кръвните изследвания паказаха нисък хемоглобин - около 100 и при двамата, но аз направих още едно изследване, този път с кръв от вените, а не от пръстчетата като първия път. Резултатите бяха коренно различни Peace В болницата на Чирков ми казаха, че обикновено кръв за хемоглобин и желязо се взима само от вената.

Щом докторката ти е казала, че не е притеснително, значи не се притеснявай. Освен това искам да ти кажа, че твоите още не ядат нито листни зеленчуци, нито пък месо или яйца, а точно там се намира желязото, което покачва хемоглобина.

Другото е, че за близнаците е нормално да са с по-нисък хемоглобин.

В заключение ще ти кажа пак да не се притесняваш, след като доктора ви е преценил, че проблеми няма, значи няма Peace И защо във втория месец ще ви правят изследвания newsm78
Цитирай

София

Никол ми беше с 85 и ми изписаха Maltofer, водеха я дори с анемия. Пихме 2 мес. Качи го на 112 и ни го спряха.Беше на 1 мес, когато го започнаха. Изписаха ни го неонатолозите в Майчин дом. Според мен трябва да пият.
Цитирай

Kостинброд

и на двамата беше нисък хемоглобина и на нас ни изписаха малтофер неонатолозите от Майчин дом ,според мен е нисък  ,моите го пиха до 4 месец и всеки месец бяхме в софия за изследвания
Цитирай

Moнтана

Здравйте.Имам 2 прекрасни близначки,родени преди 22 дни в 7 месец,които са още в болницата.Утре трябваше да ги изпишат,но днес като се обадихме до неонатологията ни казаха,че са с нисък хемоглобин,но не казват колко нисък.Споменаха,че трябва да им преливат кръв и затова ще ги изпишат 1 ден по-късно.Преди това искаха на добра воля да дадем кръв в кръвна банка в болницата,но ние не дадохме.И днес се скараха по телефона защо не сме дали.Та,мисълта ми е,възможно ли е при нисък хемоглобин (не се знае колко нисък) да се прелива кръв?А ми е чудно как до вчера всичко беше ОК,а днес са с нисък хемоглобин,точно деня преди изписването?!Имам чувството,че само ни изнудват да дадем кръв.
Цитирай

и на  мен ми звучи като изнудване. как днес ще им преливат кръв, а утре ще ги изпишат  Shocked много бързо. не съм медицинско лице все пак, но не ми изглежда логично
Цитирай

София

Да са ти живи и здрави дечицата и дано да си ги прибереш бързо Hug

Та,мисълта ми е,възможно ли е при нисък хемоглобин (не се знае колко нисък) да се прелива кръв?

Да, възможно е. Аз лежах в болница заради този ХБ( докато бях бременна ) и ми казаха, че ако не ми се повиши ХБ ще се наложи да ми преливат кръв.Слава Богу не се стигна до там Praynig
 А за изнудването...не знам, но дано да не е така, защото би било ужасно.
Цитирай

София

bubitka,честити бебенца! Да сте живи и здрави  bouquet Напълно е възможно да имат нисък хемоглобин след раждането и заради това да се наложи кръвопреливане.Процедурата е за няколко часа,но би трябвало да останат поне още един ден в болницата!Не мисля,че се касае за изнудване!Просто са им изследвали ПКК/пълна кръвна картина/ по-късно,а не веднага след раждането.Как са децата?....хранят ли се добре,колко тежът,имали ли са нужда от кислород?Това са важни неща.Стискам палци всичко да е наред Praynig
BAYREUTH,подкрепям напълно мнението на Мишленцето.Важно е откъде е взета кръвта!?

Малтофер са дава при желязо-дефицитна анемия.А ниския ХБ може да не се дължи само на нея.Нужни са допълнителни изследвания и не трябва да се приема просто така.А щом педиатър е преценил че няма нужда от лечение,значи няма

Цитирай
На нас ни поставиха диагноза желязо недоимачна анемия на 6 месеца.Пихме Малтофер,сок от коприви,ядяха пресен дроб,пресни орехи и сега са в много добро състояние.Единият беше с хемоглобин 70 и беше записан за крувопреливане,но аз се отказах и започнах с бабешките неща и Малтофер.За една седмица станаа 85 и така ни се размина.Единственото лошо,е че според нашата прдиатърка,при този вид анемия децата са по податливи към болести.
Цитирай
Ей сладурани не се шашкайте от преливане на кръв на мой те момчета също преливаха! Хемоглобина им на 6 месеца беше (не помня точно минаха 4 години) някъде към 65-70. В Стара Загора им преливаха 2 пъти за 1 седмица.Бяхме във ВМИ с пневмонии и като ги оправиха от нея  ни зачесаха за хемоглобина. Благодаря на доц.Чакърова и всички работещи там. До края на седмицата бяха със 100 и ни изписаха.НА ШЕГА ОБАЧЕ НИКОЙ НЕ МИ ПОИСКА КРЪВ ВЪПРЕКИ ЧЕ ПРЕДЛОЖЕХ САМАТА АЗ!!!! ЛЕКАРИТЕ МИ ОТКАЗАХА КАТЕГОРИЧНО ДА МИ ВЗЕМАТ ИЛИ ДА Я ПЛАТЯ.
Цитирай

софия

Здравйте.Имам 2 прекрасни близначки,родени преди 22 дни в 7 месец,които са още в болницата.Утре трябваше да ги изпишат,но днес като се обадихме до неонатологията ни казаха,че са с нисък хемоглобин,но не казват колко нисък.Споменаха,че трябва да им преливат кръв и затова ще ги изпишат 1 ден по-късно.Преди това искаха на добра воля да дадем кръв в кръвна банка в болницата,но ние не дадохме.И днес се скараха по телефона защо не сме дали.Та,мисълта ми е,възможно ли е при нисък хемоглобин (не се знае колко нисък) да се прелива кръв?А ми е чудно как до вчера всичко беше ОК,а днес са с нисък хемоглобин,точно деня преди изписването?!Имам чувството,че само ни изнудват да дадем кръв.

не мисля, че е изнудване.
Няма за какво.
За съжаление недоносените много динамично си менят състоянието, никой не кръвопрелива от каприз.
Къде лежат децата, колко са родрни, в коя седмица, сега какво им е положението?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.