Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте, слава богу, че се появихте отново/Явно съм доста пристрастена/.
Али е на кърма.Преди време имаше разстройство и напоследък като че ли се оправи.
Сега обаче има нещо като запек или поне ми се струва, че ака болезнено, веднъж на ден/то си е в 3 през нощта/.Почва един рев и дране, после пръцкане и в момента, в който замирише Smile ,ревът спира. Иначе и през деня ака 1-2 пъти, ами много мъничко и не см забелязала да има болежки.
Чудя се как да постъпя, дали аз не ям нещо, което я дразни така, дали да не взема нещо да хапна по-разхлабващо и какво, и по колко пъти е нармално да ака това дете?
Цитирай

София, "Младост 3"

Здр
аз не можах да кърмя - нямах кърма, така че това което ще кажа е по-скоро общ опит и от общи познания за бебетата.
Мисля, че си е съвсем наред - не е запек иначе и през деня щеше или да не се изхожда или да се изхожда трудно. Ако беше от това, което ядеш - щеше да е същото и през деня - надали има спец. храна която да ядеш само вечер. Освен ако не пиеш някакви хапчета - изкл. това защото кърмиш.
Просто при основното изхождане им е по-трудно - както и при нас  Laughing  само че при малчовците е още по-засилено.
Предполагам, че може и малко нощни колики да имате - дори кърмените бебета имат  Wink
Но повярвай каквото и да е не е запек - при бебетата поради това, че червата са по-лениви за запек се счита ако не са се изхождали поне 3 дена!
Каквото и да е не е проблем, а нормален етап в развитието на твоя бебок!
Всичко най-добро и да растете живи и здрави!
Цитирай

Plovdiv

Привет!Ще ти кажа аз как се справях с този проблем.Големия ми син беше  с ужасен запек и той така плачеше и докато не се изака не спираше.Само , че не в 3 , а в 6 сутрин.Беше 1 мес. с муловка в дупето или термометър.Така - значи вечер след банята му масажирах корема по часовниковата стрелка с дланта.И отделно с памук напоен със спирт около пъпчето.Така го загрява ако има колики.Дано и на вас помогне.Успех!Ако нещо не е ясно пиши на ЛС.
Цитирай
ne se pla6i,4e ne aka 4esto,moqt mal4o kato be6e samo na karma vednaj ne be6e akal 3dni(upla6ih se mnogo),no pediatarkata mi kaza,4e zapalval energiinite si depa Rolling Eyes
zapek ima samo akoakoto e tvardo-masaja e profilakti4en-dai mou:voda ot nakisnati oveseni qdki-1 laji4ka v 100gr prevarena voda-sled karmene-1-2 laji4ki
uspeh
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.