Бременност с миома?!?

  • 2 426
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Здравейте отново! Днес ходих на лекар, за да потвърди бременността ми и той я потвърди! Но освен това ми откри доста голяма миома. Моля ви, ако някоя от вас е имала или има подобен проблем, нека го сподели, за да съм на ясно какво бих могла евентуално да очаквам! Много съм уплашена от факта, че може да навреди на бебето ми!

# 1
  • Мнения: 46 477
Колко голяма?

На мен ми откриха 3 броя, най-голямата беше 7 сантиметра. Имах безпроблемна и много лека бременност, износих, даже преносих.

Всичко зависи от разположението на миомата, дано всичко е наред при теб, рядко правят проблем Simple Smile

# 2
  • Мнения: 476
Около 4см е и е разположена от задната страна на матката (от към гърбът). Бременността ми е още едва съвсем в началото и ми казаха, че първите три месеца ще са най-трудни. На теб махнаха ли ти ги след раждането?

# 3
  • Мнения: 6 461
Не мога да ти помогна с информация,но искам да се оправиш и да нямаш проблеми през бременността. Hug

# 4
  • Мнения: 46 477
... На теб махнаха ли ти ги след раждането?

Не  Grinning Казаха, че рядко ги махат при раждането, единствено, ако правят проблеми.

На мен ми обясниха, че и е по-безопасно, ако самата миома нараства към коремната кухина и по-лошо, ако става към маточната.

Дано всичко е наред при теб, не го мисли, от опит ти казвам, че само ще се натовариш излишно Grinning

# 5
  • Мнения: 476
... На теб махнаха ли ти ги след раждането?

Не  Grinning Казаха, че рядко ги махат при раждането, единствено, ако правят проблеми.

На мен ми обясниха, че и е по-безопасно, ако самата миома нараства към коремната кухина и по-лошо, ако става към маточната.

Дано всичко е наред при теб, не го мисли, от опит ти казвам, че само ще се натовариш излишно Grinning

Извинявай, че ще те притесня с още въпроси, но честно казано не ми е лесно да се успокоя! При твоите консултации, какво ти казваха лекарите? На мен не ми прозвуча обнадеждаващо обяснението на моя лекар и затова се опитвам да намеря повече информация тук.

# 6
  • Мнения: 46 477
Може и да съм попадала на оптимисти или просто пред мен не са искали да показват притеснение, но наистина ме успокояваха  Grinning даже лекарят при който ходех на ЖК се шегуваше с мен, че ако е знаел колко сълзи ще излея в кабинета му, нямало въобще да ми каже до ражданeто  Mr. Green
Като видяха, че съм с миома, ме викаха през 2 седмици, за да следят дали расте, след като видяха, че не расте, започнах да посещавам нормални консултации през 1 месец  Grinning


Опасността в първото тримесечие е от това дали плодът ще успее да се закрепи.
През второто- да не тръгне преждевременно раждане.
През третото вече се поуспокоих, въпреки, че си приготвих багажа още в края на 6-ти месец  Embarassed

В моето семейство бабите ми са с миоми, имат по 2 деца, майка ми е също с миоми (3 бар. като мен), не са им създавали проблеми през бременността  Grinning ще ме извинят лекарите, обаче не могат да ме убедят че не е наследствено  Stop


Знам колко ти е притеснено и аз пусках такава тема, когато разбрах, малко хора се отзоваха, но после видях, че много са с мима и  всички с успешна бременност, мисли позитивно   Hug

# 7
  • Мнения: 476
Благодаря ти, успокои ме донякъде! Аз по принцип много лесно се притеснявам, дори от нещо много дребно, а в случая направо не съм на себе си. Въпреки, че се опитвам да се поуспокоя заради малкия живот в корема ми, ми е доста трудно. Силно се надявам всичко да е наред. А какво стана след това, оперираха ли ти ги или си останаха така?

# 8
  • Мнения: 46 477
Не, още са си в мен  Sunglasses

Писах ти на ЛС  Peace

# 9
  • Мнения: 5 391
Бррррр, тази тема ми е леко неприятна.Откриха ми миома в 6-ти месец от бременността, дали преди това съм я имала, но е била твърде малка и не са я забелязвали и от бременността се е активирала...не знам, мисля си напоследък за това.Само ще ти кажа, че ми създаде много проблеми, но на мен, а не на бебчето!Родих нормално, все още си я нося, намаляла е след раждането на 17мм, но пак ме наболява.
Пожелавам ти позитивни мисли и лека бременност!Всичко е строго индивидуално!  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 915
Както ти е писала Никол, миомата трябва да се следи дали и колко нараства, накъде расте. От значение е дали е добре кръвоснабдена, или не - ако не, няма да се уголеми много. Важно е да не пречи на закрепването на зародиша и да не расте с бързи темпове по-голяма от него.

Аз имах миома също и я следяха в началото на бременността докъм 5-6ти месец, когато спря да расте. Родих секцио, не се наложи махането на миомата. При повечето жени миомите се "свиват" и "загиват" след раждането.

Съветът ми е да следите миомата и да не се притесняваш твърде много. Голяма част от бременните имат миоми и бременността минава леко и безпроблемно. Вярвай, че и при теб ще е така!

А ето и една статия по темата: Миома на матката

# 11
  • София
  • Мнения: 322
И аз имах много лека и безпроблемна бременност с миома 4 см.
Видяха я за първи път в началото на второто тримесечие и дори не ми казаха за каквито и да било опасности, които може да породи. Само ми казаха, че е далече от бебето и от плацентата (сигурно и затова не е имало опасност).
До края на бременността не порасна повече, но все пак ми я махнаха при секциото. Секциото се наложи по други причини, всички лекари ми казваха, че миомата не е показание за секцио (да не вземеш пък и от това да се притесниш).

Лека и спокойна бременност!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт