СУЕВЕРНОСТ??????

  • 2 855
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 566
на хората, които държах да знаят им казах почти веднага, а на всички останали - когато вече ми личеше сами разбраха.
и аз не вярвам на суеверия и още по средата на бременността започнах да пазарувам. пазенето в това отношение за мен означава отричане на малкото човече!

# 46
  • Мнения: 1 336
Не съм суеверна и не мисля, че някога бих се съобразила с това нещо  Stop
 но в 11 седмица прокървих и лежах в болница, беше ми много тежко да ми звънят нон стоп близки, да питат как съм и дали бебето е добре  Confused исках да остана сама, идеше ми да си изхвърля телефона ... за щастие всичко приключи успешно, но ако забременея пак, чак в 6-ти месец ще огласявам и без това късно започва да ми личи  Mr. Green
Аз прокървих в 8-ма и до 13-та беше ужас, влудяваха ме с непрекъснатите си обаждания  #Cussing out , да не говорим за коментари от сорта "не се притеснявай, каквото и да стане ще имате друго "   #2gunfire
В 7-мия месец започнах да пазарувам и си имахме всичко преди раждането за да посрещнем детенцето  Hug
Но другия път живот и здраве когато ми проличи и само ако ме пита някой  ще казвам Wink

# 47
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние със съобщаването на събитието отложихме след третия месец. Просто така си бяхме решили. Пък то си е въпрос на лична преценка.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 273
Ами аз казах на всички, след като разбрах--то така ми личеше  на лицето, че не можех да го скрия.
По принцип тъй като имам неуспешна бременност преди тази, все си мислех, че няма да кажа до 4 месец, но  неможах да се сдържа. Wink Grinning Simple Smile

# 49
  • Bapнa
  • Мнения: 762
аз казах веднага и то на всички мои близки и приятели, също така ходих и се подстригвах няколко пъти (а нали казват, че като е момче му режеш пишока....) и изобщо не съм била суеверна или притеснена. За сметка на това обаче, не искам да купувам абсолютно нищо. Уговорила съм се с мама и свеки, те да хвърчат да купъват, каквото съм харесала едва, когато вляза да раждам ! е това, ако не е странно хмммм .... newsm78  Joy

# 50
  • Мнения: 1 043
И аз не съм суеверна,но изчаках да мине преглега при гинеколога(около 12 г.с.) и тогава вече разгласих на всички  Peace

# 51
  • Мнения: 1 289
В началото казахме само на родителите и близки приятели. blahblah

Подстригвах се,боядисах се,купих всичко необходимо за бебо( не мога да накарам за три дни мама и мъжо да свършат всичко,и в тези зимни условия като изперат дрешките кога ще изсъхнат) wash Всичко ми е изпрано и изгладено 1ironing Чакам само легълцето  newsm07,но майстора каза,че не трябва да го виждам преди да родя  newsm78 newsm78 newsm78 Това аз за първи път го чувам-вие знаете ли такова нещо????

# 52
  • Мнения: 66
Аз не съм крила, просто не можех да не кажа и да споделя радостта си, но всеки има право да премълчи новината. Една приятелка така сподели и после го загуби бебчето, после е много по-тежко да казваш на всички, които знаят, че чакаш бебе, че си го загубила. Така всеки път ще преживяваш загубата и става мого тежко. В тоя ред на мисли има някакъв смисъл да се пази в тайна до определен период от време, прекрасната новина.

И при мен беше така преди години и смятам, че е по-добре да не се казва в началото, защото ако се случи нещо е много гадно - да
не говорим за съжалителните погледи на всички след това.
А на теб ти пожелавам лека и безпроблемна бременност и много хубаво и здраво бебче   bouquet

# 53
  • Мнения: 3 491
Който както го усеща. Първата ми бременност беше в България, разгласих на кого ли не, и завърши рано-рано и злополучно в Патологична бременност. Другите две се случиха в чужбина - премълчавах максимално, чак до раждането, и минаха благополучно. Въпрос на случай може би.

# 54
  • Мнения: 702
За мен лично суеверията са плод на страховете на хората а в някой случаи са породени от човешкото незнание и простотия.Понеже повечето суеверия възникват именно в стари времена когато хората са били доста неуки. PeaceЛично мнение
Аз невярвам в суеверия  Whistling

# 55
  • Мнения: 1 860
 И аз като Никол. Направих теста, вечерта се похвалих на всички и на следващия ден в болницата с кръвоизлив.  Confused Уж не съм суеверна, пък все се улавам, че мисля в такава посока.  Thinking

# 56
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Аз смятам,че е редно да се каже най-малко като сте видяли сърдечна дейност.........
Не е редно да се казва ако има само сакче!
Аз съм бремнна в  5-и месец и искам да Ви кажа,че около 6-7 от априлските мами излязаха от отбора,кой поради "кухо яйце",кой поради спонатнен аборт и т.н.Не смятам,че трябва да се разгласява твърде много........не го казвам това във връзка със суеверието,а по скоро от предпазливост.Който трябва да знае-ще знае.....На моите родители казахме като видяхме сакче.На мъжа ми на родителите-като видяхме сърдечна дейност.На приятелите-към края на 3м.
Не е хубаво и твърде дълго да се крие,защото бебо щял да проговори по-късно.....Всичко с мярка
Лек ден   bouquet

# 57
  • Мнения: 1 104
Защо да не се казва?! На мен също ми го казваха, но аз не съм слушала. В началото когато още не си съвсем сигурна наистина няма смисъл да се коментира въпроса, но после защо да се крие. това поне за мен е едно щастливо събитие и исках да го споделя с близки и приятели.

# 58
  • Мнения: 7 418
На 3 месец  споделих за бременността си с най-близките.След това чак в 7 месец го казах и на колегите си,защото просто започна да ми личи коремчето.
  Но да призная,ако можеше да изкарам цялата бременност НЕВИДИМА,нямаше да казвам за нея на много хора!На моменти иска ми се да имам тапи в ушите си!Всеки се опитва нещо да ми съветва,да ми дава акъл за неща,за които изобщо не питам!Да не говорим,че всеки се опитва да познае пола на бебето,а това ме тормози страхотно!
   Всички по ред ми твърдят,че ще имам момче:4 различни лекаря(ехограф) и разни познати и непознати(,във връзка с формата на коремчето ми).А снощи изведнъж някаква ми вика:"да не вземеш да купуваш сини неща!Имаш коремче ,като за момче,но съм сигурна,че ще родиш момиче!" #Crazy
  Писна ми от такива коментари! #2gunfire
  ТАКА ЧЕ,НЕ ОТ СУЕВЕРИЕ,А В ИМЕТО НА СПОКОЙСТВИЕТО СИ,НЕ БИХ СПОДЕЛЯЛА ЗА БРЕМЕННОСТТА СИ!

# 59
  • Мнения: 683
"Ако не казваш, бебето ще пропговори късно" - това съм чувала, ама не важи за дъщеря ми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт