искам бебе, студентка съм, какво се прави?

  • 3 844
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 095
Здравейте, не можах да открия такава тема, а не ми се и ровеше из интернет за информация, та реших да попитам направо вас, дано да има някой да ми помогне. Искаме бебе, обаче незнам как стоят нещата със здравното осигуряване, сега съм втори курс, имам ли право на помощи и т.н., хич не съм запозната и не си знам правата по този въпрос, та ще съм много благодарна, ако има мами които могат да ми дадат някаква информация, трябва ли да си търся работа, за да ми помогне държавата, или зависи от здравните осигуровки, знам че се изказах напълно неясно, ама такова е и положението в главата ми, благодаря ви newsm51

# 1
  • Мнения: 9 095
явно никой не е попадал на моята ситуация, почва се голямото разпитване и ровене ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 455
Довечера ще разпитам една приятелка,но ми се струва,че трябва да си работила.Иначе ти дават да прекъснеш за две години,но по късно ще ти пиша подробно.

# 3
  • Мнения: 9 074
Много момичета са били и са в твоето положение, просто не са видяли темата още Laughing
Като студентка, самият университет те осигурява.
Като студентка и майка, получаваш и "майчинство" така да се каже, пак от университета, след като подадеш съответните документи.
По студентската част това е от мен.
Относно стаж и майчинство нека някой друг допълни Blush

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Много момичета са били и са в твоето положение, просто не са видяли темата още Laughing
Като студентка, самият университет те осигурява.
Като студентка и майка, получаваш и "майчинство" така да се каже, пак от университета, след като подадеш съответните документи.
По студентската част това е от мен.
Относно стаж и майчинство нека някой друг допълни Blush
А ако е, както съм например аз-не съм работила и съм студентка задочно? Embarassed

# 5
  • Мнения: 9 095
момичета много ви благодаря наистина, аз и аз уча задочно, значи само трябва да оправя документи в колежа, понеже не съм в университет и ще си получавам майчинство, а за стажа имах предвид майчинство, много ви благодаря newsm51

# 6
  • София
  • Мнения: 38 411
Освен че университетът те осигурява здравно, плащаш наполовина за детска кухня и градина.
Не знам как стои въпроса с майчинството.

# 7
  • Мнения: 9 095
ей, значи да хващаме момента докато уча Joy, да и следващия ми въпрос беше относно документите, които трябва да се оправят, защото колежа е в друг град и всичко е много телефони, разкарване и т.н., а искам да съм спокойна, че ще мога да си ползвам правата, докато уча и си имаме бебче, благодаря пак, златни сте  bouquet Hug

# 8
  • Мнения: 9 074
За задочно обучение не знам дали така стоят нещата.
Не знам дали в колеж е същото както в университет.
Въобще, за по-голяма сигурност и за повече информация е най-добре да си питате на мястото, където учите, в т.нар. Учебен отдел.

# 9
  • Мнения: 9 095
те ме осигуряват, това съм сигурна, ама освен, това което ще ми просъска секретарката ми се ще да имам малко допълнителна информация  bouquet

# 10
  • Мнения: 9 074
На нея това й е работата, няма да й даваш да съска я Mr. Green
А и по принцип там, където са ви таблата за стипендиите (където слагат списъците примерно) там има и информация за студентките майки, за чуждестранните студенти и т.н., искам да кажа че може всичко да си е сложено и заковано някъде и просто да прочетеш. Ако ли не - при змията с тояга в ръка Crazy

# 11
  • Мнения: 9 095
Стеф, много ти благодаря, няма такава информация изнесена, ама понеже сме решили да бебеправим и да не се притеснявам да търся работа, че после и стаж за майчинство и затова, ама ще я изтормозя аз newsm10

# 12
  • Мнения: 9 074
Мога и още един съвет да ти дам: недей да пренагласяш живота си заради бебето, в очакване то да се появи когато сте най-готови и когато всичко сте нагласили..за съжаление, често бебетата не идват веднага или поне не когато си искаме. Пожелавам ти да стане от първия път, но ако бебо се забави малко - ти не спирай да живееш, ако ти се работи намери си работа, ако ти се прави нещо друго - захвани се Simple Smile
И все пак, не пречи да се интересуваш за тези неща, аз това между другото ти го казвам Blush
Успех!  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 9 095
е, ние не си пренаглясаме всичко, просто се подготвяме за всичко, а понеже не ми се работи особено и ми се ще да се запозная, благодаря  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 8 275
Доколкото ми е известно университетите осигуряват само редовните студенти.
Когато такава студетка стане мама, и се полага стипендия, и може да посещава 1/2 от занятията.
За задочниците мисля че не важи нищоот това.
Имам една позната която тоно завършвала като родила и се полагало майчинство само 1 г. като социалните.

Общи условия

Активация на акаунт